خدمات

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی چیست؟ نشت آب از ماشین لباسشویی می تواند در طول مدت استفاده طولانی یا نحوه کار نامناسب با ماشین لباسشویی یا در بسیاری موارد دیگر رخ دهد. تاثیر مستقیم این عیب در قطعات ماشین لباسشویی باعث می شود نشت آب ماشین لباسشویی یکی از جدی ترین مشکل ها باشد. در بسیاری از مواقع نشت آب از زیر لباسشویی یکی از موارد خرابی این دستگاه است که به دلیل وجود آب در کنار ماشین لباسشویی می تواند برای فردی که در تماس با ماشین لباسشویی است خطرناک باشد خطر برق گرفتگی وجود داشته باشد.

تعمیر نشتی آب در سایر وسایل برقی مانند یخچال و سایر موارد بسیار مهم است. بنابراین، چه نشتی ماشین لباسشویی زیاد باشد یا به اندازه کم، باید فورا آن را تعمیر کنید. در ادامه می خواهیم به علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی بپردازیم تا موقع خرابی بدانید که باید چه کاری را انجام دهید. با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران همراه باشید.

 • نشتی پارگی یا گرفتگی شیلنگ های لباسشویی میتواند یکی از علت های نشت آب از زیر ماشین لباسشویی باشد.
 • بررسی کردن پمپ تخلیه و شیلنگ تخلیه برای علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی ضروری می باشد.
 • بررسی دریچه ورودی آب برای مشکلات آبریزی
 • اگر مشکلی در لاستیک دور درب وجود داشته باشد هم میتواند علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی شود.
 • پیدا کردن علت آبگیری مداوم و آبگیری نکردن ماشین لباسشویی به دلیل تجهیزات وابسته تاثیر گذار در آبریزی ماشین لباسشویی.
 • بررسی کردن کاسه نمد و بلبرینگ در لباسشویی.
 • مشکلات جاپودری میتواند در علت های نشتی آب دخیل باشد.
 • خرابی سویچ ماشین لباسشویی باعث آب دادن ماشین لباسشویی میشود.
 • تراز نبودن و یا بیش از حد پر بودن لباسشویی  .
 • شل شدن درب دستگاه و لولاها در.
 • جلو بردن تایم آبکشی با اسپری  به صورت دستی.
 • گرفتگی فیلتر ماشین لباسشویی با ذرات ریز به مرور زمان .
 • در ادامه به طور دقیق تر و تخصصی تر به این علت ها می پردازیم
علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

13 علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

لطفا قبل از تعمیر مشکل نشتی آب ماشین لباسشویی، تعمیر لاستیک ماشین لباسشویی و ... بدانید که اگر تخصص تعمیر ندارید از تعمیرکار ماشین لباسشویی کمک بگیرید. اتا سرویس در این زمینه کمک بسیار زیادی به شما عزیزان می کند.علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی را جویا شوید تا بدون پرداخت هزینه مشکل نشت آب ماشین لباسشویی را عیب یابی و رفع کنید.

شیلنگ ها:

اگر ماشین لباسشویی شما نشتی دارد، اولین چیزی که باید بررسی کنید شیلنگ ها است. قطعات داخل ماشین لباسشویی انواع مختلفی دارد که رایج ترین آنها شیلنگ تخلیه و ورودی آب است. بررسی کنید که این شیلنگ به درستی به ماشین لباسشویی وصل شده باشد و علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی نباشد.

خدمات بیشتر: تعمیر برد ماشین لباسشویی در تهران

همچنین بالای ماشین لباسشویی را بلند کنید تا شیلنگ ها را از نظر سایش بررسی کنید.ماشین های لباسشویی دارای لوله های داخلی هستند که شیر برقی را به مخزن مواد شوینده متصل می کند. اگر این شلنگ معیوب باشد، هنگام تخلیه ماشین لباسشویی متوجه نشت آب خواهید شد.

خرابی پمپ ماشین لباسشویی:

خرابی پمپ تخلیه آب یکی از شایع ترین دلایل نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی است. این پمپ می تواند تسمه ای، مستقیم یا برقی باشد. اگر در طول چرخه شستشو متوجه نشتی آب شدید، می توانید متوجه شوید که خرابی پمپ تخلیه دلیل عدم ورود آب به ماشین لباسشویی است.

بنابراین باید پمپ تخلیه و لوله های متصل به آن و در صورت لزوم تسمه ماشین لباسشویی در پمپ را بررسی کنید. با باز کردن قسمت جلو به راحتی می توانید پمپ را چک کرده و در صورت خرابی آن را تعویض کنید. توجه: قبل از بررسی قسمت های مختلف ماشین لباسشویی و بررسی پمپ، برق ماشین را قطع کنید.

دریچه ورودی آب از مشکلات نشت آب لباسشویی:

سومین علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی، شیر ورودی آب است. این شیر ورود آب سرد و گرم به ماشین لباسشویی را کنترل می کند. این شیر در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد و به شلنگی متصل می شود که از پنل عقب وارد ماشین می شود.

اطمینان حاصل کنید که شیر و شیلنگ متصل به آن بدون ترک و آسیب باشد تا باعث سرریز شدن ماشین لباسشویی نشود. دلیل عدم ورود آب به ماشین لباسشویی ممکن است دلیل تخلیه ماشین لباسشویی باشد. توجه داشته باشید که قبل از بررسی این قسمت، مطمئن شوید که برق دستگاه را خاموش کرده اید.

بررسی دیگ ماشین لباسشویی:

دلیل دیگر علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی مشکل سطح دیگ است. زیرا عدم تراز بودن دستگاه در حین کار باعث تکان خوردن و در نهایت ضربه به دستگاه می شود که باعث ایجاد ترک و سوراخ می شود. علاوه بر این، اگر هنگام پر کردن آب و وارونه کردن مخزن، اگر ماشین لباسشویی نشتی داشت، ممکن است علت آن مربوط به دیگ باشد. بنابراین برای بررسی نشت آب، قاب پشتی ماشین لباسشویی را جدا کرده و اجازه دهید ماشین لباسشویی کاملا تخلیه شود.

به قسمتی که بلبرینگ در آن قرار دارد نگاه کنید و ببینید آیا آب در حال خارج شدن است یا خیر. در صورت نیاز به تعویض دیگ، کل ماشین لباسشویی باید جدا شود. نکته: ریختن مقدار زیادی لباس در ماشین لباسشویی به مرور زمان باعث اختلال در عملکرد دیگ و بلبرینگ می شود که در نهایت منجر به نشت آب می شود.

بررسی مشکل آب دهی از جاپودری ماشین لباسشویی:

رسوب ماشین لباسشویی یکی دیگر از علت نشت آب از ماشین لباسشویی است. در واقع در برخی موارد فشار آب ورودی به مخزن پودر ماشین لباسشویی از شیر برقی باعث پاشیدن آب به بیرون از ماشین لباسشویی به دلیل مسدود شدن منافذ تعبیه شده در پودر ماشین لباسشویی می شود. علاوه بر این، اگر درب واشر ترک کند، واشر نیز شیلنگ می شود. نشت آب از ماشین لباسشویی عمدتاً به دلیل ترک خوردن آن است.

خدمات بیشتر: تعمیر شیر برقی لباسشویی

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

بررسی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی:

به دلیل استفاده مکرر و روزانه از ماشین لباسشویی، ممکن است لاستیک دور درب معیوب شود. برای این کار باید سریعا اقدام به تعمیر لاستیک ماشین لباسشویی و تعمیر و قرار دادن فنر دور تایر ماشین لباسشویی در درب نمایید. یکی دیگر از دلایل خاص نشتی آب از درب ماشین لباسشویی، قفل نبودن آن است.

خرابی سوئیچ فشار و هیدرواستات:

سوئیچ فشار مقدار آب موجود در ماشین لباسشویی را کنترل می کند. هنگامی که دیگ از آب پر می شود و فشار هوا به نقطه تنظیم می رسد، سوئیچ باز شده و شیر برقی را می بندد تا از ورود آب بیشتر به دیگ جلوگیری شود. در صورت وجود ایراد در هر یک از این قطعات باید اقدامات لازم برای تعمیر شیر برقی و تجهیزات مربوطه انجام شود. خرابی سوئیچ از دیگر علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی است.

تراز نبودن یا بیش از حد پر بودن لباسشویی:

دلیل نشت آب از درب ماشین لباسشویی درب ماشین لباسشویی می تواند به سادگی تراز نبودن ماشین یا پر شدن بیش از حد آن باشد. اطمینان حاصل کنید که تمام پایه های ماشین لباسشویی روی یک سطح صاف قرار گرفته اند و میزان لباس های بارگیری شده از ظرفیت ماشین بیشتر نباشد. 

شل شدن درب دستگاه:

در بالا دیدیم که لاستیک معیوب اطراف در می تواند منجر به نشت آب از اطراف آن شود. با این حال، اگر مهر و موم دست نخورده باشد اما درب به درستی قرار نگیرد (حتی اگر قفل باشد)، باز هم ممکن است نشت آب رخ دهد. با بررسی لولاهای در و اطمینان از سفت بودن آنها می توانید نشت آب را متوقف کنید.

استفاده بیش از حد مایع لباسشویی و نرم کننده:

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی همیشه خرابی قطعه نیست. گاهی اوقات این اتفاق صرفاً به دلیل استفاده بیش از حد از مواد شوینده (مخصوصاً شوینده‌های با کف زیاد) است. اگر سختی آب بالا باشد و از نرم کننده آب استفاده کنید، این مشکل جدی تر می شود.

جلو بردن تایمر ویژگی آبکشی با اسپری:

اگر دستگاه شما مدل درب بالایی است و از سیستم آبکشی اسپری استفاده می کند، بهتر است تایمر را به حال خود رها کنید. برای چی؟ زیرا اگر با جلو بردن دستی تایمر در چرخه اختلال ایجاد کنید، ممکن است به طور ناخواسته عامل نشت آب از درب لباسشویی شوید. برد دستی تایمر معمولاً منجر به یک چرخه آبکشی طولانی و سرریز شدن آب از درب دستگاه می شود.

خراب شدن کلوپر:

اگر به دنبال علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی هستید، خوب است این احتمال را در نظر داشته باشید. بسیاری از ماشین های لباسشویی دارای یک مهر و موم لاستیکی یا پلاستیکی در پایین درام هستند که به آن کوپلر می گویند. این بخش ممکن است هر از گاهی خراب شود، اما در واقع به عنوان یک پروتکل امنیتی شکسته شده است. اگر این قسمت بشکند، آب به پایین ماشین لباسشویی نشت می کند.

گرفتگی فیلتر ماشین لباسشویی:

فیلتر شستشو از پمپ در برابر پرز و رسوبات دیگر محافظت می کند و مسدود شدن آن می تواند باعث آب شدن ماشین لباسشویی شود. علت نشت آب از فیلتر ماشین لباسشویی این است که به مرور زمان پرزهای لباس، مایع لباسشویی (با استفاده زیاد)، مو و دستمال کاغذی داخل آن جمع می شود. فیلتر پمپ ماشین لباسشویی باید هر سه ماه یکبار بررسی و تمیز شود تا از انسداد و نشتی جلوگیری شود.

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی در برند های مختلف

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی بوش: توجه به محل نشتی، یافتن علت را آسانتر و سریعتر می کند. اما همانطور که گزارش های کاربران به وضوح نشان می دهد، دلیل نشت آب ماشین لباسشویی بوش معمولا یکی از موارد زیر است:

 • معیوب بودن شیلنگ ورودی آب
 • مشکل داشتن پمپ تخلیه
 • گرفتگی فیلتر تخلیه
 • آسیب دیدن درزگیر
 • مسدود شدن شیلنگ پخش کننده مایع لباسشویی

دلیل قطع آب ماشین لباسشویی معمولا خرابی شیر ورودی آب است که باعث روشن شدن آب طرف دیگر می شود. شیر پشت دستگاه را از نظر نشتی بررسی کنید.

 علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی آاگ

این زمانی است که متوجه می شوید آب از زیر ماشین لباسشویی نشت کرده است. دلیل نشت آب می تواند دلایل زیادی داشته باشد. در واقع، مشکلاتی مانند شکستگی یا کنده شدن شیلنگ باغچه، پارگی لاستیک اطراف درب ماشین لباسشویی یا لاستیک وان شستشو می تواند دلیل این نشت باشد. بنابراین زمانی که متوجه نشتی آب از ماشین لباسشویی شدید، باید این مشکل را بررسی کنید زیرا آب خارج شده یا جمع شده در زیر یا اطراف ماشین لباسشویی باعث ایجاد بوی بد و شستشوی ناقص لباس ها و ایجاد لکه روی سرامیک می شود. 

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

 علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی سامسونگ

ابتدا باید بدانید که مشکل نشتی آب از کدام قسمت های ماشین لباسشویی رخ می دهد. جاهایی که آب ماشین لباسشویی سامسونگ در واقع پشت، جلو، بالا و پایین ماشین لباسشویی است. باید بدانید که علت نشت آب بسته به هر منطقه متفاوت است و روش تعمیر خود را دارد. مثلاً نشتی آب از پشت ماشین لباسشویی سامسونگ معمولاً به دلیل مشکل در شلنگ یا شیر ورودی آب دستگاه رخ می دهد.

علت نشت آب از جلوی ماشین لباسشویی عمدتاً به دلیل خرابی لاستیک اطراف درب یا فیلتر تخلیه است. شایان ذکر است که در صورت معیوب بودن شیلنگ و اتصالات ماشین لباسشویی یا خود ماشین لباسشویی، آب از بالای ماشین لباسشویی نشت می کند. اما دلایل زیادی وجود دارد که چرا آب از زیر ماشین لباسشویی سامسونگ جاری می شود

 علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی بکو

ماشین لباسشویی بکو یکی از برندهای شناخته شده و قدیمی بازار ایران است که در این مدت نظرات مثبت بسیاری را جمع آوری کرده است. اما با گذشت زمان و استفاده طولانی مدت، مانند همه برندها، در نهایت خراب می شوند. برخی از این ایرادات به راحتی قابل تعمیر هستند و گاهی نیازی به تماس با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی بکو نیست.

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی اسنوا

از آنجایی که دستگاه های اسنوا دارای سیستم و عملکردی مشابه نمونه های خارجی هستند، می توانید از نکات ذکر شده در بالا برای یافتن علت این مشکل استفاده کنید.اگر به طور خاص می خواهید علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی اسنوا را بدانید، ابتدا مطمئن شوید که دستگاه تراز است. اگر دستگاه متعادل نباشد، آب از طریق دیگ و یاتاقان جریان می یابد. همچنین بررسی کنید که دستگاه را بیش از حد بارگذاری نکنید.

 علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی پاکشوما

مانند سایر برندهای داخلی و بین المللی، نشت آب در زیر دستگاه های این برند رخ می دهد . اما همانطور که تقاضای کاربر نشان می دهد، اکثر مردم معمولاً میخواهند بدانند چرا آب از در خارج می شود. علت نشت آب از درب ماشین لباسشویی پاکشوما عمدتاً لاستیک آسیب دیده اطراف درب، تجمع زباله های ریز داخل و یا خرابی قفل درب ماشین لباسشویی می باشد.

 علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی کنوود

در اکثر مواقع این دستگاه مشکل نشتی آب ندارد. شاید لوله آب یا لوله فاضلاب نزدیک ماشین لباسشویی شکسته باشد و به طور تصادفی آب از زیر ماشین لباسشویی نشت کند. در این صورت باید با یک لوله کش تماس بگیرید. اگر لوله ها مشکلی ندارند؛ وضعیت لوله های خروجی از دستگاه را ارزیابی کنید. دو دلیل وجود دارد: زیر آب و در فاضلاب بررسی کنید که آیا نشتی روی سطح آب وجود دارد: روی دستگاه یا روی لوله اتصال را بررسی کنید 

امیدواریم اکنون تصویر واضح تری از علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی داشته باشید. اگر هنوز علت این مشکل را پیدا نکرده اید یا عیب یابی و تعمیر آن فراتر از زمان و مهارت شماست، ما به شما کمک می کنیم تا از بین صدها یا حتی هزاران تعمیرکار و نمایندگی فعال در شهر خود بهترین را برای تعمیر دستگاه خود بیابید. سرویس همراه شما است تا بهترین تعمیرکارها را برای تعمیر نشت آب از زیر ماشین لباسشویی خود پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *