خدمات, ماشین ظرفشویی

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی، برای اینکه بتوانید با ماشین ظرفشویی ال جی کار کنید و یک شست و شوی آسان با بهترین کاربرد های ال جی داشته باشید باید درباره ارور های ماشین ظرفشویی ال جی اطلاعات کسب کنید تا بدانید در چه مواقعی ماشین ظرفشویی ال جی ارور داده و شما نمی توانید از آن استفاده کنید و دانش و آگاهی شما درباره ماشین ظرفشویی خود بالا برود. 

باید این را در نظر داشته باشید که ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی شما در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی نمایش داده شده تا بتوانید تشخیص دهید که ارور ماشین ظرفشویی شما نشان دهنده چیست. در این مقاله به تشخیص ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی می پردازیم تا شما با خیالی آسوده رفع ارور را در خانه انجام دهید و مشکلات ماشین ظرفشویی خود را متوجه شوید. برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی می توانید با ما همراه باشید.

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

هر ماشین ظرفشویی ساختار داخلی و خارجی خاص خود را دارد، اما تمام ماشین ظرفشویی ها یک سیستم و صفحه نمایش برای ارور دارد که اگر هرگونه ایراد و خرابی در ماشین ظرفشویی ال جی پیش بیاید ان را به مخاطب نشان داده تا از خطر خرابی سیستم ماشین ظرفشویی اطلاع داشته باشد. ارورها مجموعه کد هایی هستند که نشان دهنده مشکل در یکی از بخش های ماشین ظرفشویی ال جی هستند. 

این مشکلات از باز بودن درب ماشین ظرفشویی تا به وجود آمدن مشکلات جدی برای قطعات داخلی ماشین ظرفشویی را در بر میگیرد. برای مثال اگر درب ماشین ظرفشویی باز باشد با ارور دادن شما را متوجه خواهد کرد و شما زمانی که درباره ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی بدانید می توانید تشخیص دهید که این ارور به معنی باز بودن درب ماشین ظرفشویی است. در ادامه شما را با ارورهای مختلف ماشین ظرفشویی آشنا کرده تا بتوانید به راحتی ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی خود را تشخیص دهید.

ارور های ماشین ظرفشویی ال جی

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

معنای ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

ارور ماشین ظرفشویی ال جی به این معنا است که دستگاه شما نیاز به برسی و توجه دارد که بتوانید تشخیص دهید قطعات سالم هستند یا خیر. با پیشرفت فناوری توانسته اند برنامه  ارورها را در ماشین ظرفشویی نمایش داده تا حتی تعمیر کار ها هم مستقیم به سراغ ایراد اصلی که توسط ارور نشاده داده شده برسند و به راحتی مشکل را رفع کنند، همین امکان خوب باعث میشود نه زمان هدر برود و نه هزینه شما بیشتر شود. در ادامه به شما ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی و معنای ان ها می پردازیم:

ارور IE  در ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از کد های رایج در ماشین ظرفشویی ال جی ارور IE است که زمانی دچار این ارور خواهید شد که آب کافی در دستگاه گردش نداشته باشد و یا سیم کشی های موتور دچار مشکل شده باشد مانند قفل شدن پروانه دستگاه، آسیب دیدگی سیم کشی دستگاه، قفل شدن روتر و تیغه ، یا آسیب دیدگی جدی برد که اصلی ترین مشکل و ارور به شمار می رود. مواردی مانند ایراد داشتن آب منزل، ایرادات مربوط به شیلنگ ورودی آب، مشکل در شیر برقی و میکروسوئیچ نشتی باعث به وجود آمدن ارور IE خواهد شد. برای رفع این مشکل باید شیر آب را بررسی کرده که آب کامل باز باشد و فشار آب هم مناسب باشد.

ارور AE یا EI در ماشین ظرفشویی ال جی

زمانی دچار این ارور در ماشین ظرفشویی ال جی خواهید شد که سنسور نشتی کف ماشین ظرفشویی وجود یک نشتی آب را تشخیص داده و شما را با خبر کند. مواردی مانند نشتی از اتصالات شیلنگ ها، نحوه چیدن ظروف داخل ماشین ظرفشویی، نشتی از قطعات داخلی ماشین ظرفشویی ال جی باعث به وجود آمدن AE یا EI خواهد شد. برای رفع این مشکل باید گرفتگی شیلنگ محل تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی را بررسی کرد که باعث نشتی از شیلنگ شده است.هنگامی که کف آشپزخانه را شستید امکان ارور وجود دارد پس بهتر است صبر کنید تا کف آشپز خانه خشک شود و بعد ماشین ظرفشویی را روشن کنید. 

هنگام قرار دادن ظروف به داخل ماشین ظرفشویی ال جی حتما از خشک بودن آن مطمئن شوید. تا دچار ارور نشوید. برای ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی باید توجه داشته باشید هر وقت ارور AE را بر روی نمایشگر ماشین ظرفشویی خود مشاهده کردید بلافاصله با تعمیرکار ماشین ظرفشویی تماس گرفته چون در این مواردی که به شما گفتیم ممکن است توسط نشتی به شکستن لوله ها هم برسیم و این شکستگی به سیم کشی های برق ماشین ظرفشویی هم آسیب بزند.

ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی

این ارور نشان می دهد در تخلیه آب مشکلاتی  به وجود آمده است که شما باید آن را رفع کنید. هنگامی که ارور OE نشان داده می شود ماشین ظرفشویی دچار عدم تخلیه آب و یا شامل یکی از این موارد، فاضلاب و یا شیلنگ تخلیه، تمیز نبودن فیلتر های ماشین ظرفشویی، ایرادات پمپ تخلیه خواهد شد. اگر می خواهید این ایراد رفع شود اول باید محل تخلیه شدن آب را بررسی کنید که سوراخ یا تا نخورده باشد و به فاضلاب منزل متصل باشد.

ارور های ماشین ظرفشویی ال جی

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

 باید این را ببینید که ارتفاع شیلنگ ماشین ظرفشویی هم مهم می باشد، باید حداقل 77 سانتی متر و حداکثر یک متر از سطح زمین فاصله داشته باشد و به فاضلاب هم متصل باشد. اگر می خواهید با ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی رو به  رو نشوید.به یاد داشته باشی فیلترهای ماشین ظرفشویی ال جی حتما باید تمیز باشند و مطمئن باشید تأثیر بسیاری بر روی ماشین ظرفشویی ال جی خواهد داشت.

ارور PF در ماشین ظرفشویی ال جی

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی، این ارور مرتبط با ایرادات جریان برق ماشین ظرفشویی می باشد. از مواردی که شامل ارور PF خواهند شد قطع و وصل شدن جریان برق منزل، ایرادات برق ماشین ظرفشویی، مشکلات محافظ و یا سه راهی برق  می توان اشاره کرد. برای از بین بردن این ایرادات و ارورها زمانی که ماشین ظرفشویی در حال کار کردن است و برق ها دچار مشکل و قطع شدگی شده اند صفحه نمایش ارور PF را نشان خواهد داد.

شما می توانید یکی از کلید های روی پنل ماشین ظرفشویی را انتخاب کرده تا ارور از صفحه پنل ماشین ظرفشویی ال جی حذف شود ت بتوانید دستگا را از نوع راه اندازی کنید. اهی ممکن از بدون قطع شدگی برق این ارور را ببینید، در این صورت مشکل از پریز برق می باشد که باید با یک وسیله برقی دیگر آن را چک کنید. اگر از محافظ یا سه راهی برق استفاده می کنید ماشین ظرفشویی را مستقیم به برق اصلی وصل کرده، شاید سه راهی دچار مشکل شده باشد و خبر دار خواهید شد.

ارور CL در ماشین ظرفشویی ال جی

این خطا مرتبط با قفل کودک است. برای رفع این ارور باید از کلید Child Lock استفاده کرده و آن را بین سه تا پنج ثانیه نگه داشته تا قفل کودک غیر فعال شود تا همه کلید ها به درستی کار کنند.اگر میخواهید ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی از بین برود باید به این نکات توجه کنید.

ارور F در ماشین ظرفشویی ال جی

این ارور یک عملکرد طبیعی است که تشخیص می دهد. هنگامی که Auto را در ماشین ظرفشویی خود کلیک می کنید بر خلاف همه برنامه های ماشین ظرفشویی که از اول زمان شست و شو را نمایش می دهند، این برنامه علامت F را نشان می دهد که در این حالت حسگر های تمیزی آب و دمای شست و شوی آب با توجه به میزان چربی های ظروف فعال می شود.

ارور St در ماشین ظرفشویی ال جی

این برنامه در ماشین ظرفشویی نشان دهنده فعالی عملکرد UV ماشین ظرفشویی ال جی است. به دلیل رطوبت دادن کابین ها رشد باکتری ها افزایش خواهد داشت و این برنامه برای از بین بردن باکتری ها استفاده خواهد شد. بعد از تمام شدن کار ماشن ظرفشویی ال جی این برنامه شروع به کار می کند و مدت زمانش 4 ساعت است.

ارور FE در ماشین ظرفشویی ال جی

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی، این ارور زمانی نشان داده می شود که سنسور ماشین ظرفشویی تشخیص داده است که آب بیش از حد  وارد ماشین ظرفشویی شما شده است و ارور FE نشان داده می شود.ماشین ظرفشویی هنگامی این ارور را نشان می دهد که ایرادات شیر برقی یا برد به وجود آمده باشد و برای از بین بردن این مشکل باید حتما از تکنسین برای تعمیرات استفاده کنید. آتا سرویس همراه شما است که با خیالی آسوده مشکلات دستگاه خود را به ما بسپارید.

ارور های ماشین ظرفشویی ال جی

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

ارور HE در ماشین ظرفشویی ال جی

این خطا در ماشین ظرفشویی ال جی به مدار گرمایشی آب مرتبط می شود. علت به وجود آمدن ارور HE از هیتر ، سیم کشی هیتر و ترمیستور می باشد که هنگامی ارور نمایان شد باید حتما با تعمیرگاه تماس گرفته و آن ها مشکل را حل کنند.

ارور LE یا CE در ماشین ظرفشویی ال جی

این ارور مربوط به ایرادات موتوری دستگاه می باشد. سیم کشی موتور، روتور و ... که در دستگاه مربوط به موتور ماشین ظرفشویی می باشد و هنگامی که ارور  LE دیده شد مستقیما با تعمیرکار تماس حاصل فرمایید.

ارور TE در ماشین ظرفشویی ال جی

اگر ماشین ظرفشویی شما ارور TE را نشان داد مربوط به مشکلات ترمیستور است. این ایرادات مربوط به دمای آب ورودی، ترمیستور، و .... می باشد که هنگامی این ارور دیده می شود برای رفع مشکلات حتما باید با تعمیرگاه در تماس باشید. آتاسرویس برای حل مشکلات شما آماده است.

ارور NE در ماشین ظرفشویی ال جی

این ارور مربوط به بروز ایراد در موتور مقسم آب  میکروسوئیچ است. سوئیچ و نیروی موتور، آب را از بازوی شستشوی پایین به وسط و بازوی شستشوی بالا و برعکس، هدایت می کنند و این پروسه طی 90 ثانیه اتفاق می افتد. اگر در هر صورتی این ارور را دیده اید با کارشناس ماهر در تماس باشید.

ارور های ماشین ظرفشویی ال جی

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

 مهم ترین ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

درست است که همه ی ارورهای ماشین ظرفشویی مهم است اما چند ارور مهم تر وجود دارد که حتما با رو به  رو شدن با این ارور ها باید با تعمیرگاه حرفه ای ال جی تماس گرفته و برای رفع مشکل آن مراجعه کنید.

  • ارور NE در ماشین ظرفشویی ال جی
  • ارور TE در ماشین ظرفشویی ال جی
  • ارور LE یا CE  در ماشین ظرفشویی ال جی
  • ارور HE در ماشین ظرفشویی ال جی

جهت رفع ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی احتمالا باید با متخصص تماس گرفته شود که بیشتر این ارور ها مربوط به موتو دستگاه می باشد که بسیار مهم است. شما برای از بین بردن این ارور ها می توانید با متخصص ماهر آتاسرویس تماس گرفته و مطمئن باشید می توانید روی کمک ما حساب کنید.

چراغ های هشدار ماشین ظرفشویی ال جی

نشان دادن ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی به نفع شما است. اگر ماشین ظرفشویی شما به خرابی های بسیار زیادی برخورد کند اگر ارورها نباشد نمی توانید تشخیص دهید و ممکن است هزینه های بیشتری را برای شما ایجاد کند و حتی ممکن است دیگر قابل تعمیر نباشد و نیاز به خرید دوباره ماشین ظرفشویی شود. پس علت نمایش دادن این ارورها بسیار کاربردی و باعث می شود زودتر از همیشه علت خرابی دستگاه خود را متوجه شوید.

آتاسرویس تخصصی ترین تعمیرگاه ماشین ظرفشویی ال جی و با سابقه ای درخشان در خدمت شما است تا در مواقعی که به تعمیرکار حرفه ای برای ماشین ظرفشویی ال جی شما نیاز شد با ما تماس حاصل فرمایید. جهت اطلاعات بیشتر به سایت اتاسرویس مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *