خدمات, ماشین ظرفشویی

ارورهای ماشین ظرفشویی بکو

ارورهای ماشین ظرفشویی بکو

شماره تماس های شعب مختلف آتاسرویس

ارورهای ماشین ظرفشویی بکو چه زمانی نشان داده میشوند؟ در این مقاله از آتا سرویس میخواهیم به شما اطلاعات لازم را برای شناخت ارورهای مختلف ماشین ظرفشویی بکو ارائه دهیم تا بدانید هنگام مواجه شدن با کد های خطا باید چه کاری انجام دهید. ا انتهای این مقاله با آتا سرویس همراه باشید. با نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی بکو در تهران همراه ما باشید.

ارورهای ماشین ظرفشویی بکو

طبق آمار و نتایج بررسی ها، ماشین ظرفشویی بکو یکی از بهترین مدل های ماشین ظرفشویی در جهان است. به طوری که نام بکو در پنج ماشین ظرفشویی برتر سال 2019 دیده می شود. اما حتی بهترین ها هم گاهی اوقات با مشکلاتی مواجه می شوند که اگر به ریشه مشکل برسید حل آنها سخت نیست. در این مقاله به ارورهای ماشین ظرفشویی بکو و معنای آنها می پردازیم و پس از مطالعه این مقاله می دانیم که برای هر ارور نمایش داده شده بر روی صفحه دستگاه چه کنیم.

با وجود کیفیت بسیار بالای محصولات بکو، ارورهای  ماشین ظرفشویی بکو به عنوان راهنمایی برای مشاهده ایرادات در سیستم داخلی دستگاه در نظر گرفته شده است. زیرا هر چقدر هم که ماشین ظرفشویی خوب باشد، ممکن است به دلایل مختلف از کار بیفتد. به همین دلیل برخی ارورها معنا و مفهوم خاصی دارند تا بتوان قطعات معیوب ماشین ظرفشویی را شناسایی کرد. در قسمت بعدی ار آتا سرویس به ارور های مختلف ماشین ظرفشویی بکو می پردازیم.

ارور H2 ماشین ظرفشویی بکو

ماشین ظرفشویی از حسگرهای زیادی استفاده می کند که هر کدام وظایف خاصی را انجام می دهند. سنسور رطوبت مواد شوینده یکی از قطعات مهمی است که در پایین ماشین ظرفشویی قرار دارد. در صورت آسیب دیدن این قطعه ارور ماشین ظرفشویی بکو H2 را مشاهده خواهید کرد. برای حل این مشکل باید سنسور بررسی و در صورت لزوم تعویض شود. در صورت عدم آشنایی با ساختار دستگاه می توانید از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی شرکت آتا سرویس استفاده نمایید.

اطلاعات بیشتر: نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج

ارورهای ماشین ظرفشویی بکو

ارورهای ماشین ظرفشویی بکو

ارور H3 ماشین ظرفشویی بکو

یکی از مهمترین کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی بکو، ارور H3 است. این خطا زمانی رخ می دهد که سیستم آبپاشی دستگاه نیز خراب باشد. هنگامی که سوپاپ دایورتر آسیب می بیند، آب به درستی به بازوهای بالایی و پایینی آب فشان جریان نمی یابد. در صورت بروز این مشکل و آسیب دیدن این قطعه باید تعویض شود.علاوه بر این، ممکن است مشکل در سیم کشی داخلی دستگاه و همچنین روی برد رخ دهد. رسیدگی به چنین مواردی نیاز به تخصص دارد و نیاز به یک تکنسین دارد تا ماشین ظرفشویی را به طور دقیق بررسی کند.

ارور H4 ماشین ظرفشویی بکو

علت ارور H4 ماشین ظرفشویی بکو، خراب بودن سنسور دما می باشد.برای رفع اشکال کافیست سنسور تعویض شود.برای تعویض نیاز است ار تکنسین حرفه ای استفاده کنید. شما عزیزان می توانید با آتا سرویس تماس بگیرید.

ارور H5 ماشین ظرفشویی بکو

اگر ارور ماشین ظرفشویی بکو  H5 بلافاصله تعمیر نشود، آب از دستگاه به بیرون نشت می کند. زیرا این ارور به این معنی است که دستگاه آب را بدون وقفه تخلیه می کند. چندین عامل مهم در این زمینه نقش دارند که مهمترین آنها خرابی شیر برقی دستگاه است. ضمناً گاهی احتمال خرابی برد و عدم دریافت فرمان قطع آب توسط شیر برقی وجود دارد. ابتدا شیر برقی را چک کنید و در صورت آسیب دیدگی آن را تعمیر کنید. اگر این قطعه ایرادی ندارد، برد باید توسط تعمیرکار بررسی و تعمیر شود.

ارور H6 ماشین ظرفشویی بکو

یکی دیگر از کد ارورهای ماشین ظرفشویی بکو ارور H6 است. این ارور خطا نشان می دهد که دستگاه تخلیه نشده است. از جمله دلایل ایجاد این مشکل می توان به فشار کم آب در ساختمان، گرفتگی شیلنگ ورودی و کثیف شدن بیش از حد فیلتر اشاره کرد. اگر این قطعات مشکلی ندارند، باید ترموستات و برد مدار را بررسی کنید.

ارور H7 ماشین ظرفشویی بکو

ارور ماشین ظرفشویی بکو H7 نشان می دهد که آب دستگاه برای شروع برنامه شستشو گرم نشده است. هیتر و المنت گرمایشی در دستگاه باید بررسی و در صورت لزوم تعویض شوند. در صورت سالم بودن این قطعات باید برد و سیم کشی را نیز بررسی و عیب یابی کنید.

ارور H7 ماشین ظرفشویی بکو

ارور H7 ماشین ظرفشویی بکو

ارور E01 ماشین ظرفشویی بکو

ارور e01 در ماشین ظرفشویی بکو در مرحله آبکشی رخ می دهد و نشان می دهد که سطح آب درست نیست. بررسی کنید که آیا شیر آب باز است و فشار در حد ایده آل است؟ اگر در این قسمت مشکلی وجود ندارد، باید برد و اتصالات هیدرولیک را بررسی کنید:

  • فیلتر تخلیه را تمیز کنید.
  • شلنگ تخلیه را بررسی و در صورت مسدود بودن آن را تمیز کنید
  • پمپ تخلیه را بررسی و تعمیر کنید.

در نهایت اگر تمام موارد فوق را انجام داده اما هنوز ارور روی صفحه نمایش داده می شود، بهتر است با آتا سرویس تماس بگیرید.

ارور E02 ماشین ظرفشویی بکو

یکی دیگر از رایج ترین کدهای خطا و خطاهای ماشین ظرفشویی بکو e02 است که در مرحله تخلیه دستگاه رخ می دهد. اگر تخلیه به اشتباه انجام شود، ارور E02 روی پنل قابل مشاهده است و اقدامات زیر باید انجام شود:

ارور E03 ماشین ظرفشویی بکو

در حالت استاندارد دیگ باید در حین شستشو راه اندازی مجدد شود و در صورتی که طبق تنظیمات انجام شده این مرحله انجام نشود ارور e03 نمایش داده می شود. در بسیاری از موارد با خاموش و روشن کردن مجدد دستگاه و اجرای یکی از برنامه های شستشو، خطا برطرف شده و نیازی به تعمیر نخواهد بود. در غیر این صورت انجام تست و عیب یابی تخصصی سیستم داخلی دستگاه ضروری است و این کار باید توسط تکنسین انجام شود.

ارور E04 ماشین ظرفشویی بکو

در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی بکو در صورت پر شدن دستگاه از آب ارور e04 نمایش داده می شود. قبل از هر گونه تعمیر، ابتدا باید بررسی کنید که آیا شیر تامین آب باز و بسته است یا خیر. علاوه بر این، لوله ها و اتصالات باید بررسی شوند.

ارور E04 ماشین ظرفشویی بکو

ارور E04 ماشین ظرفشویی بکو

ارور E06، E05 ماشین ظرفشویی بکو

هر یک از دو ارور e05 و e06 ماشین ظرفشویی بکو نشان دهنده مشکل در دماسنج است. به سادگی دستگاه را  در زمان فعال بودن خاموش و روشن کنید تا ارور برطرف شود.

ارور E08، E07 ظرفشویی بکو

دو ارور e07 و e08 نشان دهنده عدم تعیین دمای دیگ است. یکبار خاموش و روشن کردن ماشین ظرفشویی در بسیاری از موارد مشکل را حل می کند. در غیر این صورت، دستگاه باید توسط تکنسین بررسی و تشخیص داده شود.

ارور E09 ماشین ظرفشویی بکو

ارور دیگر ماشین ظرفشویی بکو E09 است که نشان دهنده تخلیه نشدن دیگ است. بررسی کنید که آیا شیر آب باز است.

ارور E22 ماشین ظرفشویی بکو

اگر آبگرمکن نتواند آب دستگاه را در مدت زمان مشخص شده گرم کند، ارور E22 نمایش داده می شود. در صورتی که با خاموش و روشن کردن مجدد دستگاه، خطا برطرف نشد، عیب یابی بخاری و سیستم گرمایشی ضروری است.

ارور ESF ماشین ظرفشویی بکو

یکی از مهم ترین ارورهای ماشین ظرفشویی بکو ESF است که دلایل مختلفی دارد. خرابی ترموستات یا سوئیچ فشار یکی از مهمترین موارد در نظر گرفته می شود. پیشنهاد می کنیم در صورت مشاهده این ارور، ماشین ظرفشویی خود را خاموش کرده و با تعمیرکاران آتا سرویس تماس بگیرید.

ارور ESF ماشین ظرفشویی بکو

ارور ESF ماشین ظرفشویی بکو

ارور ESL ماشین ظرفشویی بکو

اگر آب در مخزن خیلی یا خیلی کم باشد، این ارور نمایش داده می شود. البته در نظر داشته باشید که ممکن است سنسور آب به اشتباه این حالت را تشخیص داده باشد و با تعویض آن ارور برطرف می شود.

امیدواریم با دانستن معنی این ارورهای ماشین ظرفشویی بکو، درک بهتری از مشکلات ماشین ظرفشویی خود داشته باشید و بتوانید در هنگام بروز مشکلات با شرایط مقابله کنید. اگر می خواهید خودتان دستگاه را تعمیر کنید، مراقب باشید و تنها در صورت داشتن صلاحیت و داشتن دانش فنی و ابزار لازم، اقدام به تعمیر کنید  در غیر این صورت ممکن است به شما و دستگاهتان آسیب جبران ناپذیری وارد شود پس بهتر است با اتا سرویس تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به وب سایت آتا سرویس مراجعه کنید و یا با شماره های درج شده در وب سایت با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *