خدمات, ماشین لباسشویی

ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ

شماره تماس های شعب مختلف آتاسرویس

ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ چه زمانی نشان داده می شود؟ نمایش ارور در ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از عملکردهای نادری است که با استفاده از آن می توان به راحتی عیب ماشین لباسشویی سامسونگ را تشخیص داد. در این مقاله از آتا سرویس ابتدا لیستی از ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ و معنی آنها را در اختیار شما قرار می دهیم و سپس نحوه جلوگیری از آنها را توضیح می دهیم. برای تعمیر ماشین لباسشویی با ما همراه باشید. 

در این مقاله لیست کامل ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ، علت مشکل و نحوه رفع آن را برای شما شرح می دهیم، پس تا پایان این مقاله و در صورت نیاز به تعمیر دستگاه خود با ما همراه باشید. ، می توانید با متخصصان مجرب آتا سرویس تماس بگیرید و از مرکز خدمات ما کمک بگیرید. ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم خانگی مهم، نقش مهمی در زندگی روزمره ما دارد. این دستگاه قادر است لباس های ما را سریع وبا کارآمد بشویید و همچنین به ما کمک می کند لباس هایی را که به دلیل کثیف شدن یا استفاده بیش از حد نیاز به شستشو دارند در مدت زمان کوتاهی بشوییم. 

به طور کلی ماشین لباسشویی یکی از وسایل مهم و ضروری در زندگی روزمره ما محسوب می شود. استفاده از این دستگاه نه تنها به کاهش زمان، هزینه و تلاش مرتبط با شستن لباس با دست کمک می کند، بلکه به کاهش خطر شیوع بیماری های عفونی و بهبود کیفیت لباس های شسته شده کمک می کند. این مورد هم برای ماشین لباسشویی و هم برای سایر لوازم خانگی صدق می کند. بنابراین، اگر ماشین لباسشویی سامسونگ شما خراب شد و نیاز به تعمیر داشت، باید در اسرع وقت برای حفظ عمر دستگاه خود اقدام کنید.

چرا ماشین لباسشویی سامسونگ ارور میده؟

سامسونگ یک برند محبوب می باشد که این ماشین لباسشویی ها کیفیت بالایی دارند، اما گاهی اوقات ممکن است باعث ایجاد مشکل شوند. در ماشین لباسشویی سامسونگ، کدهای خطا یا ارور می تواند با مشکلات مختلفی همراه باشد. در اینجا لیستی از ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ با توضیح مختصری در مورد هر کد خطا آورده شده است. لطفاً توجه داشته باشید که اطلاعات بیشتر و دقیق تری در مورد هر ارور موجود است و می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید یا با پشتیبانی سامسونگ تماس بگیرید. در زیر برخی از ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ را شرح می دهیم و راه حل های آنها را برای شما عزیزان توضیح می دهیم. برای مشاهده علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی کلیک کنید.

ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ

در این قسمت به بررسی تمامی ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ در تمامی مدل های موجود می پردازیم و سپس به نحوه تعمیر آنها می پردازیم.

ارور های 4C2،HE، 4ED، H1، HE1 ،HE2، E8، CE ،HC ماشین لباسشویی سامسونگ

این ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای خطای سیستم گرمایشی است و معمولاً به دلیل خرابی سیستم هیتر (سیستم گرمایش) دستگاه رخ می دهد. برای رفع این خطا می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا دکمه خاموش را فشار دهید و دستگاه را خاموش کنید.
 • بررسی کنید که آیا قطعات و سیم های هیتر کابلی دستگاه به خوبی به هم وصل شده اند و هیچ کدام شکسته یا آسیب دیده نیستند.
 • اگر قطعات هیتر سالم هستند، ممکن است مشکل از ترمیستور باشد. ترمیستور قطعه کوچکی است که وظیفه کنترل دمای بخاری را بر عهده دارد. اگر ترمیستور آسیب ببیند، ممکن است باعث خطای HC شود. برای اطمینان از اینکه ترمیستور به درستی کار می کند، می توانید آن را با یک مولتی متر بررسی کنید.
ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور های E1 ،4C، 4E  ماشین لباسشویی سامسونگ

این ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ به این معنی است که مشکل آبرسانی به ماشین وجود دارد. برای رفع این خطاها می توانید مراحل زیر را دنبال کنید: علل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی چیست؟

 • بررسی کنید که شیر آب باز باشد و آب دستگاه قطع نشود.
 • بررسی کنید که فیلتر ورودی آب به خوبی تمیز شده باشد. اگر فیلتر کثیف باشد، می تواند باعث این خطاها شود. برای تمیز کردن فیلتر، آن را با یک پارچه تمیز و مرطوب پاک کنید.
 • اگر مشکل ادامه داشت، بررسی کنید که آیا چیزی مانع از تامین آب شده است یا خیر، اگر دستگاه در محیط سرد نصب شده باشد، ممکن است منبع آب یخ بزند.
 • اگر منبع آب مسدود نشده باشد و کد خطای نشان داده شده همچنان وجود دارد، ممکن است مشکل از سنسور تامین آب (هیدرواستات) باشد.

ارورهای E4، UE، Ue ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر هنگام شستن لباس ها در ماشین لباسشویی سامسونگ ارور های E4، UE، Ub را مشاهده کردید، به این معنی است که لباس ها متعادل نیستند یا لباس های شسته شده داخل ماشین لباسشویی سامسونگ بیش از حد بار شده اند. برای رفع این مشکل می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

 • تراز کردن بار لباس: قبل از شروع شستن، مطمئن شوید که بار لباس شما خیلی زیاد نباشد. در صورت لزوم مقداری از لباس را درآورید یا در ماشین لباسشویی قرار دهید تا صاف شود.
 • استفاده از برنامه شستشوی صحیح: برنامه شستشوی انتخابی شما ممکن است برای لباس های شما مناسب نباشد. برای مثال برای بارهای زیاد و سنگین باید برنامه شستشوی مناسب را انتخاب کنید. می توانید برنامه مناسب برای لباس های خود را در دستورالعمل های شستشوی سامسونگ بیابید.
 • تعمیر یا تعویض قطعات: اگر مشکل همچنان ادامه داشت و خطاهای E4، UE، Ub همچنان نمایش داده میشوند، ممکن است قطعات داخلی ماشین لباسشویی آسیب ببینند.

ارور های E2، 5C، SE، 5Eماشین لباسشویی سامسونگ

این ارور ها در ماشین لباسشویی های سامسونگ به معنای وجود مشکل در روند تخلیه آب از دستگاه است. برای رفع این خطا می توانید مراحل زیر را دنبال کنید: علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟

ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ

 

 • بررسی کنید که آیا لوله تخلیه آب به درستی وصل شده است و هیچ یک از قطعات آن شکسته یا آسیبی ندیده است.
 • بررسی کنید که لوله تخلیه آب به درستی نصب شده باشد و هیچ یک از قطعات آن مسدود نشده باشد.
 • اگر لوله تخلیه آب به درستی نصب شده باشد و قسمتی از آن مسدود نشده باشد، ممکن است مشکل از پمپ تخلیه آب باشد. اگر پمپ تخلیه آب خراب باشد، ممکن است خطاهای E2، 5C، SE، 5E ایجاد شود. برای بررسی پمپ تخلیه ابتدا دستگاه را خاموش کرده و سپس از عملکرد صحیح پمپ تخلیه داخل دستگاه مطمئن شوید. برای این کار می توانید لوله تخلیه آب را از دستگاه جدا کرده و پمپ را با مولتی متر چک کنید. اگر پمپ خراب باشد باید تعویض شود.
 • اگر پمپ تخلیه به درستی کار می کند، ممکن است مشکل از سنسور تخلیه باشد.

ارور های DE، DE1، ED، DC 2، DC، DC1، DC3 ماشین لباسشویی سامسونگ

این ارور ها در ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای مشکل در درب ماشین لباسشویی است. این مشکلات معمولاً ناشی از عوامل زیر است:

 • درب کاملا بسته نمی شود: یکی از دلایل این مشکل بسته نشدن کامل درب است. در این صورت دقت کنید که درب محکم بسته شده باشد و لباسی به آن نچسبیده باشد.
 • عیوب قفل درب: بررسی کنید که قفل درب به درستی کار می کند و قفل شکسته یا آسیب دیده ای وجود نداشته باشد. اگر قفل شکسته باشد، نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.
 • انسداد بسته شدن درب: اگر درب ماشین لباسشویی سامسونگ شما بسته نمی شود، باید مطمئن شوید که هیچ لباسی در لا به لای درب گیر نکرده و کثیفی روی لباس و داخل در را تمیز کنید.
 • خطای سنسور درب (میکرو سوئیچ): در برخی موارد ممکن است سنسور درب ماشین لباسشویی سامسونگ آسیب ببیند. در این صورت بهتر است سنسور را بررسی و تعمیر یا تعویض کنید.

برای رفع مشکلات درب ماشین لباسشویی سامسونگ می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

 • در را کاملا ببندید: مطمئن شوید که درب به درستی بسته شده باشد و هیچ لباسی به آن نچسبیده باشد.
 • قفل درب را چک کنید: قفل درب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند و هیچ قفل شکسته یا آسیب دیده ای ندارد.
 • تمیز کردن درب و ماشین لباسشویی: درب و ماشین لباسشویی را کاملا تمیز کنید و کثیفی ها، زباله ها و قسمت های گیر کرده در و لباس را پاک کنید.
 • تست سنسور درب: سنسور درب را بررسی کنید و هر گونه ایراد را تعمیر یا تعویض کنید.
 • قطعات یدکی: در برخی موارد، ممکن است برای رفع مشکلات درب ماشین لباسشویی سامسونگ به قطعات جایگزین نیاز داشته باشید.

ارور های 3E، 3E1، 3E2، 3E3، 3E4، BE، 3C، HE، ماشین لباسشویی سامسونگ

این ارور ها در ماشین لباسشویی سامسونگ به این معنی است که موتور ماشین لباسشویی مشکل دارد. برای رفع این مشکل می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

 • بررسی سیم های برق: مطمئن شوید که سیم های برق به درستی به موتور وصل شده اند و سیم ها آسیبی نبینند یا شکسته باشند.
 • بررسی وضعیت موتور: بررسی کنید که آیا موتور به درستی کار می کند. اگر موتور آسیب دیده باشد، باید تعمیر یا تعویض شود.
 • بررسی کنترل کننده موتور: بررسی کنید که آیا کنترل کننده موتور به درستی کار می کند. اگر کنترل کننده موتور معیوب است، باید تعمیر یا تعویض شود.
 • بررسی کامل ماشین لباسشویی: مطمئن شوید که هیچ بخشی از ماشین لباسشویی آسیبی ندیده یا آسیب دیده است. اگر هر یک از قطعات آسیب دیده باشد، باید تعمیر یا تعویض شود.
 • تنظیم موتور: در برخی موارد ممکن است موتور بنا به دلایلی از کار بیفتد. در این حالت موتور باید تنظیم شود تا به درستی کار کند.
 • تعویض قطعات: اگر هر یک از قطعات داخلی ماشین لباسشویی سامسونگ شما آسیب دیده باشد، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

ارور DC ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور DDC در ماشین لباسشویی های سامسونگ به این معنی است که درب دستگاه مشکل دارد. برای رفع این خطا می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • بررسی کنید که درب دستگاه محکم بسته شده باشد. اگر درب به درستی بسته نشود، خطای DDC نمایش داده می شود.
 • بررسی کنید که درب و محفظه محصول تمیز باشند. اگر درب یا بدنه دستگاه کثیف باشد، ممکن است باعث خطای DDC شود. برای تمیز کردن درب و بدنه محصول از یک پارچه تمیز و مرطوب استفاده کنید.
 • اگر درب محصول به درستی بسته شده باشد و محفظه درب خالی باشد، ممکن است مشکل از سنسور در باشد.

در این مقاله از آتا سرویس با ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا شدید.شما عزیزان می توانید برای تعمیر آنها به تعمیرگاه تخصصی آتا سرویس مراجعه کنید. جهت اطلاعات بیشتر به وب سایت آتا سرویس مراجعه کنید و یا با ما در تماس باشید. مشاوران ما اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *