خدمات, ماشین لباسشویی

دلایل خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

دلایل خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

شماره تماس های شعب مختلف آتاسرویس

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی را می توان مغز ماشین نامید، با مقاله آموزش عیب یابی و تعمیر برد ماشین لباسشویی در آتا سرویس همراه ما باشید. پیشرفت علم و فناوری زمینه را برای تولید قطعات جدید ایجاد کرده است. این قطعات در مقایسه با قطعات قبلی عملکرد بهتری دارند و ویژگی های منحصر به فردی را در لوازم خانگی ایجاد می کنند. لازم به ذکر است که این فرایند برای تولید ماشین لباسشویی نیز قابل اجرا است. برد ماشین لباسشویی یکی از مهمترین قطعات مورد استفاده در ساخت آن است که پیشرفت چشمگیر تکنولوژی باعث تغییراتی در آن شده است و به همین دلیل ماشین لباسشویی های جدید نسبت به نسل های قبلی خود پیشرفته تر هستند.

برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و خدمات در محل دریافت کنید.

خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

مشکلات مربوط به قسمت های مختلف دستگاه می تواند الکترونیکی یا مکانیکی باشد. تشخیص دقیق و به موقع قطعات آسیب دیده و سوخته از آسیب جدی به ماشین لباسشویی جلوگیری می کند. برخی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای دستگاه ایجاد شود ممکن است به دلیل استفاده نادرست از دستگاه باشد. در این قسمت به دلایلی که می تواند منجر به خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی شود می پردازیم برای تعمیر برد ماشین لباسشویی همراه ما باشید:

قطعات تشکیل دهنده برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خازن ها و فیوزهای حساسی هستند که روی برد نصب می شوند. اگر ولتاژ برق نوسان داشته باشد باعث اتصال کوتاه خازن و سپس سوختن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می شود.همچنین اگر به دلایلی مانند عملکرد نادرست قطعات داخلی، آب وارد ماشین شود، منجر به اتصال کوتاه در سیم پیچ داخلی و آتش گرفتن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می شود.

اطلاعات بیشتر: هزینه تعمیر ماشین لباسشویی چقدر است؟

در صورت بروز چنین مشکلی، خطر برق گرفتگی نیز وجود دارد (آب به داخل دستگاه  نفوذ می کند، سیم پیچ ها اتصال کوتاه دارند و بدنه خودرو برق می گیرد. در صورت آتش سوزی، برد الکترونیکی می سوزد و نمی تواند تعمیر شود). اگر مشکل از خازن و فیوزهای روی برد الکترونیکی باشد برد قابل تعمیر است اما اگر برد سوخته و قابل تعمیر نباشد، برد جدیدی در دستگاه کار گذاشته می شود تا ماشین لباسشویی بتواند دوباره کار کند و کاربر بتواند از آن برای شستشوی لباس ها استفاده کند.

اطلاعات بیشتر: تعمیر موتور ماشین لباسشویی

خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

انواع برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

همانطور که قبلاً گفتیم، بسته به مدل ماشین لباسشویی، می توانید برد های الکترونیکی پیچیده یا ساده را مشاهده کنید اما در ماشین های لباسشویی مدرن به طور کلی 3 نوع برد الکترونیکی وجود دارد:

برد کنترل: این برد وظیفه نظارت و کنترل کلیه قطعات الکترونیکی ماشین لباسشویی را بر عهده دارد.

برد موتور: عملکرد اصلی آن چرخاندن مخزن لباسشویی در طول فرایند شستشو است.

برد پاور: همانطور که از نام آن پیداست، این برد وظیفه تامین برق مورد نیاز هر قطعه اعم از موتور و برد کنترل، سایر قطعات را بر عهده دارد.

نشانه های خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

  • هنگامی که ماشین لباسشویی هنگام کار کردن خاموش شود
  • پنل جلویی ماشین لباسشویی کار نکند
  • در اجرای برنامه های ماشین لباسشویی با مشکل بر میخورد
  • پنل جلویی ماشین لباسشویی ناگهانی خاموش شود

8 روش تعویض برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

اگر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی ایراد دارد واگر مجبور به تعویض آن بودید، می توانید از دستور زیر استفاده کنید.همانطور که در قسمت های قبلی گفتیم، تعداد و نحوه چیدمان برد های الکترونیکی ماشین لباسشویی بسته به مدل ماشین لباسشویی ممکن است متفاوت باشد.اما در اینجا روشی برای جایگزینی برد الکترونیکی که اغلب در پشت صفحه کنترل قرار دارد را شرح می دهیم:

خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی را از برق بکشید و شیرهای آب ورودی به ماشین را ببندید.

  • پنل بیرونی ماشین را بردارید.

برای این کار ممکن است مجبور شوید پنل های جلو و بالایی خودرو را بردارید.

در برخی مدل ها، برخی از اتصالات ممکن است متحرک باشند بنابراین مراقب باشید با اعمال فشار زیاد این قسمت ها نشکند.

  • کنترل پنل را بردارید.

برای این کار از پیچ گوشتی استفاده کنید.

  • برد الکترونیکی ماشین لباسشویی را بردارید.

این برد معمولاً با چند پیچ روی بدنه محکم می شود.

در این مرحله حتما رنگ سیم ها و نحوه اتصال برد را یادداشت کنید که در صورت نصب مجدد دچار مشکل نشوید برای این کار می توانید به راحتی چند عکس از روش اتصال در تلفن همراه خود بگیرید.

یک برد مشابه مدل قبلی بردارید و آن را با یک برد جدید جایگزین کنید سپس تخته را با پیچ به کیس وصل کنید.

  • اتصالات و سیم ها را دوباره محکم کنید.

کنترل پنل و صفحه نمایش را روی برد نصب کنید و آنها را محکم کنید.

  • ماشین لباسشویی را روشن کنید و عملکرد آن را بررسی کنید.

در این مقاله از آتا سرویس با برد الکترونیکی ماشین لباسشویی و کاربرد هایش آشنا شدید همچنین مشکلات آن را دانستید. جهت تعمیر و دانستن مطالب بیشتر میتوانید به وب سایت آتاسرویس مراجعه کنید و یا با مشاوران ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *