خدمات, ماشین ظرفشویی

برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی بوش

برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی بوش

برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی بوش چیست؟ همانطور که می دانید بوش یکی از بهترین برند های ماشین ظرفشویی است که در کشور های مختلف معروفیت بسیار زیادی دارد. برند بوش در آلمان بیشترین طرفدار را دارد.ماشین ظرفشویی بوش با کیفیت و بهترین قطعات و برنامه های شست و شو برای آشپزخانه شما بسیار مناسب است. حال می خواهیم با برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی بوش برای اطلاعات بیشتر شما آشنا شوید.

برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی بوش

 درست است این ماشین ظرفشویی بهترین برند است اما برای کار کردن با آن و استفاده از ویژگی های آن باید با برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی بوش آشنا شوید. شما باید قبل از استفاده از ماشین ظرفشویی بوش با قطعات دکمه ها و کارایی ان ها به خوبی آشنا شوید تا بتوانید بهترین عملکرد ماشین ظرفشویی بوش را ببینید و بدانید آیا گزینه ای درستی را انتخاب کرده اید یا خیر.

برنامه normal در ماشین ظرفشویی بوش

نرمال یکی از برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی بوش است. این برنامه در همه مدل ماشین ظرفشویی بوش وجود دارد. برنامه نرمال برای ظروفی استفاده می شود که چربی نرمالی دارند. دمای آب در این برنامه بین 55 تا 65 درجه سانتی گراد قرار دارد. مدت زمان شستن ظرف ها هم بین 5/1 تا 2 ساعت.

برنامه Glass/delicate ماشین ظرفشویی بوش

این برنامه در بوش برای شستن ظرف های شیشه ای و کریستالی است. در ماشین ظرفشویی بوش یا فشار بالای آب شست وشو ظرف ها صورت می گیرد پس احتم شکستن ظروف شیشه ای و کریستالی بسیار بالا است. با این برنامه میتوانید محدودیت شستن ظروف شیشه ای را از بین ببرید. جدا از این برنامه، برنامه delicate هم در ظرفشویی بوش وجود دارد که ظروف نازک و غیر شیشه ای را می شوید. کارکرد برنامه Gelass  بر اساس دمای المنت است که دمای آب را پایین آورده که ظروف شیشه ای و کریستالی نشکنند. به این دلیل که چربی با دمای پایین آب دیر تر از بین می رود مدت زمان این برنامه بیشتر می شود و زمانی بین 58 تا 120 دقیقه طول می کشد.

برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی بوش

برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی بوش

برنامه intensive/heavy  ماشین ظرفشویی بوش

برنامه heavy یکی از بهترین برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی بوش است که در همه ی مدل های بوش وجود دارد. این برنامه برای قابلمه، ماهی تابه، و ظروف بزرگ استفاده می شود که درصد بالای چربی را به خود جذب می کنند. با این برنامه لکه هایی که خیلی سخت می شود آن ها را پاک کرد به آسانی پاک خواهد شد. در این برنامه دمای آب بالای 70 درجه سانتی گراد و فشار آب بسیار زیاد است و به همین دلیل این برنامه یمی از برنامه های پر مصرف بوش است.

برنامه One hour/express/speed 60 در ماشین ظرفشویی بوش

این برنامه برای مواقع ضروری که میخواهید ظروف شما به سرعت شسته شود استفاده می شود. برنامه One hour  به معنی فشرده است. به این توجه می شود که دمای آب 50 درجه سانتی گراد است و بای ظرف های خیلی کثیف استفاده نمی شود اما می توان برای ظروف شیشه ی و نازک استفاده کرد.

برنامه Eco در ماشین ظرفشویی بوش

این برنامه اقتصادی است که با کمترین مصرف برق و آب ظروف را به طور کامل تمیز خواهد کرد و سازگار با محیط زیست است. کارکرد این برنامه به این گونه است که اول پیش شست و شو داشته و بعد یک شست وشوی اصلی و بعد هم آبکشی ظروف انجام می شود. المنت های حرارتی در این برنامه بر روی دمای کم قرار گرفته و آبپاش هم کار نمی کند. برنامه Eco یک شست و شوی اقتصادی و به صرفه است ولی وقت زیادی از مخاطب می برد .

برنامه Auto در ماشین ظرفشویی بوش

این برنامه در همه مدل های بوش استفاده شده و یکی از برنامه های هوشمند ماشین ظرفشویی بوش است. Auto به طور خودکار میزان چربی های ظروف را تشخیص می دهد، بر اساس این میزان دمای آب و میزان مواد شوینده ماشین ظرفشویی را تشخیص می دهد. دمای آب به طور هوشمندانه ای بین 45 تا 5 درجه تنظیم می شود. این قابلیت برای ظروف شیشه ای به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

برنامه Rinse & hold در ماشین ظرفشویی بوش

این برنامه ظروف را ابتدا خیس کرده تا بهتر و راحت تر شسته شود. برای ظروفی مناسب است که ته مانده غذا به آن ها چسبیده و خیلی کثیف است. در این برنامه از مواد شوینده استفاده نمی شود. مدت زمان آن 15 دقیقه است و می توانید قبل از برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی بوش دیگر این برنامه را اضافه کنید.

برنامه Child Lock  در ماشین ظرفشویی بوش

این برنامه برای کودکان شما است که به آن قفل کودک می گویند. شما با فشردن کلید Child Lock باعث می شوید کلید های دستگاه شما در اثر بازیگوش بودن کودکتان دچار خرابی نشود.

برنامه Half Load در ماشین ظرفشویی بوش

این برنامه مربوط به ظروف تعداد کم می شود. کسانی که خانواده کم جمعیت دارد می توانند از این برنامه برای شستن ظروف استفاده کنند که از ژل شست و شو به جای قرص ماشین ظرفشویی استفاده می کنند.

برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی بوش

برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی بوش

برنامه Perfect Dry  در ماشین ظرفشویی بوش

یکی از برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی بوش Perfect Dry است که برای خشک کردن ظروف قابل استفاده است. این برنامه مخصوص ظروف کریستالی و شیشه ای است که اگر آن ها را خشک نکنید لک شده و دید خوبی نخواهد داشت.

شما می توانید با آشنا شدن با برنامه های ماشین ظرفشویی بوش ظروف خود را راحت تر و با برنامه ریزی عالی بشویید و به ماشین ظرفشویی و ظرف های خود عمری طولانی ببخشید.

کاربردی ترین برنامه های ماشین ظرفشویی بوش

معنی برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی بوش به شرح زیر است:

 •  Eco یا برنامه اقتصادی یا مناسب برای محیط زیست
 • Auto یا برنامه خودکار
 • Glass/Delicate یا شیشه / ظریف
 • Regular/Normal یا نرمال / منظم
 • Intensive/Heavy یا متمرکز / سنگین
 • One hour /Express/Speed 60 یا برنامه فشرده / یک ساعته
 • Rinse یا برنامه قبل از شستشو (معمولا برای آبکشی ظروف)
 • Rinse & Hold یا برنامه قبل از شستشو (معمولا برای خیس خوردن ظروف و آبکشی آن‌ها)
 • Pre Wash یا برنامه قبل از شستشو
 • Quick wash یا شستشوی سریع
 • Hygiene plus برنامه بهداشتی
 • Self-clean یا  Maintenance یا برنامه نگهداری از خود
 • Extra dry
 • Remote start
 • قابلیت زئولیت

راهنمای کامل علامت های روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی بوش

راهنمای کامل علامت های روی ماشین ظرفشویی بوش به صورت زیر است:

 1. بررسی معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی بوش
 2. انواع برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی بوش

آشنایی با علامت ها و کلید های ماشین ظرفشویی بوش می تواند به شما کمک بسیاری در استفاده از ماشین ظرفشویی خود کند. شما با استفاده از این مقاله و راهنمایی هایی که ماشین ظرفشویی بوش برای شما در نظر داد می توانید کار خود را آسان کنید.

 در صورتی که نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی خود دارید می توانید به نمایندگی آتابوش مراجعه کرده و نسبت به تعمیرات ماشین ظرفشویی خد اقدامات لازم را انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر مشاورین آتابوش در کنار شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *