خدمات, ماشین ظرفشویی

تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش

تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش

تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش باید زیر نظر بهترین متخصصان و خبرگان این کار انجام شود. بوش برند معروف از آلمان است که شما می توانید برای لوازم خانگی خود ماشین ظرفشویی و لباسشویی از آن خرید کرده و با خیال راحت استفاده ی خوبی از آن ببرید. هدف بوش از ساخت این برند هزینه مناسب و استفاده عالی شما است. اما تعمیر ماشین ظرفشویی بوش نیز جزو مهم ترین مسائل است.

حال می خواهیم درباره برد این ماشین ظرفشویی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم تا شما با خیال راحت راجب ویژگی ها و تعمیرات این ماشین ظرفشویی اطلاعات کسب کنید. لازم به ذکر است این ماشین ظرفشویی بوش به کیفت بالای طراحی و کارایی قابل اعتماد معروف است. اگر شما نیز نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی بوش دارید و یا نمی دانید چگونه برد ظرفشویی بوش را تعویض کنیم در این بخش با ما همراه باشید.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش

تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش فرایند پیچیده ای است که می بایست در ابتدا عیب یابی شود. شما باید مهم ترین قسمت ماشین ظرفشویی بوش را بشناسید،  برد ماشین ظرفشویی بسیار مهم است که همه ی قسمت های ماشین ظرفشویی به آن متصل است و برروی آن عملکرد آنها تأثیر بسیار زیادی می گذارد. اگر مشکلی برای برد ماشین ظرفشویی پیش بیاید باید آن را سریع رفع کنید تا به بقیه قطعات ماشین ظرفشویی آسیب جدی نرسد. می توانیم با یک مثال شما را بیشتر آگاه کنیم.

برای مثال اگر برد ماشین ظرفشویی بوش مشکل جدی داشته باشد و اجازه به تخلیه آب ندهد و یا فرمان اشتباه صادر کند ممکن است باعث نشتی آب و یا ارور دادن ماشین ظرفشویی بوش شود. در این صورت نیاز به تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش خواهید داشت. وقتی ماشین ظرفشویی بوش را تحویل می گیرید موظف هستید با نمایندگی نصب و تعمیرات آن تماس گرفته و برای نصب اقدام کنید تا با مشکلات جدی مواجه نشوید.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش

تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش

برند بوش به علت داشتن کیفیت و امکانات بالا برای قطعاتش بسیار پر طرفدار است. استفاده بسیار زیاد از این ماشین ظرفشویی به علت ظرف های هرروزه باعث می شود درصد خرابی قطعاتش بالا برود پس شما باید تا جایی که می توانید به فکر باشید و آن را ماه به ماه سرویس کنید. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است بیشتر خرابی ها از طریق برد ماشین ظرفشویی بوش بوده است و به همین سبب عمدتا نیاز به تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش خواهید داشت

علت مهم بودن برد ماشین ظرفشویی بوش

برد ماشین ظرفشویی بوش بسیار بسیار مهم است. ماشین ظرفشویی و تمام قطعات آن به برد متصل است. برای یک مثال کوچک می توان گفت که حتی خاموش روشن شدن ماشین ظرفشویی بوش به برد آن مربوط می شود. اگر برد ماشین ظرفشویی بوش دچار خرابی شود اختلالات زیادی در بقیه قطعات پیش خواهد آمد که گاهی ممکن است جبران ناپذیر باشد.

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم ممکن است اختلال جدی در روند تخلیه آب پیش بیاید و یا حتی در سیستم برقی ماشین ظرفشویی بوش هم اتفاقات ناگواری بی افتد. برد ماشین ظرفشویی بسیار مهم است زیرا شما باید از ان به طوری مراقبت کنید که باعث خرابی و یا اتصالی برق نشود. این خرابی ممکن است شما را نیازمند تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش کند.

علت خرابی و سوختن برد ماشین ظرفشویی بوش

در همه ماشین ظرفشویی ها به هر یک از قطعات کارایی و ویژگی خاصی اختصاص شده است. علت ها ودلایل مختلفی برای خرابی برد ماشین ظرفشویی وجود دارد. می توان گفت که هر گونه اختلال و یا عملکرد ضعیف ماشین ظرفشویی مربوط به برد آن است. برد ماشین ظرفشویی مثل مغز انسان است که فرمان های مختلف را با توجه به تنظیمات و کارایی های ماشین ظرفشویی به سایر بخش های آن ارسال می کند. به همین دلیل می توان گفت که با خراب شدن برد اختلالات در کل قطعات ماشین ظرفشویی بوش به وجود خواهد آمد.

 • ممکن است خازن‌های روی برد نیم سوز شده باشند.
 • ممکن است سیم پیچی دستگاه اتصالی کرده باشد.
 • ممکن است یکی از بخش‌های برد از کار افتاده باشد.
 • بخش آبگیری ماشین ظرفشویی به طور کامل اجرا نشود.
 • نوسانات برق هم می‌تواند به برد آسیب برساند و برای مثال باعث سوختن خازن برد یا فیوزهای برد شود.
 • نیم سوز شدن برد ظرفشویی نیز به آن آسیب می‌رساند.
 • ممکن است آب به داخل ماشین ظرفشویی راه یافته باشد و باعث خیس شدن و در نتیجه سوختن برد ماشین ظرفشویی شده باشد.

علت های خرابی ماشین ظرفشویی را تا جایی که توانستیم در اختیار شما گذاشته ایم. اگر این علت ها را در ماشین ظرفشویی خود نداشتید از سالم بودن آن مطمئن شوید. برای اطمینان بیشتر می توانید برای تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش به نمایندگی اصلی تعمیر ظرفشویی در تهران مراجعه کنید.

علت خرابی و سوختن برد ماشین ظرفشویی بوش

علت خرابی و سوختن برد ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی بوش یکی از وسایل آشپز خانه پر کاربرد است که در سال های اخیر در شهر ها و کشور های مختلف محبوبیت زیادی را به دلیل کیفیت عالی و کاربرد عالی خود به دست آورده است. از ماشین ظرفشویی بوش در دو نوع مکانیکی و برقی برای شستن ظرف استفاده می کنند. ایده ساخت این ماشین ظرفشویی به ذهن جوزفین کاکرین رسید و او هرگز فکر نمی کرد این ماشین ظرفشویی به این میزان از کیفیت و عالی بودن برسد.

حتی می خواهیم بدانیم که چرا میان این همه برند بوش را انتخاب کنیم؟ لازم به ذکر است که بوش برندی شناخته شده است که به دلیل کیفیت و استفاده بسیار کاربردی می توانیم به آن اعتماد کنیم. این برند نه تنها در کشور ما بلکه در بسیاری از کشور های دیگر هم به عنوان بهترین شناخته شده است. شما با ماشین ظرفشویی بوش کیفیت، خلاقیت، تکنولوژی پیشرفته را تجربه می کنید. ماشین ظرفشویی بوش دارای طراحی منحصر به فرد مدرن، کارایی بسیار بالا و مصرف انرژی کم هستنند.

از کجا بفهمیم روشن نشدن ماشین ظرفشویی به خاطر برد آن است؟

اولین قدم برای تعمیرات ماشین ظرفشویی این است که علت خرابی آن را پیدا کنید. خرابی برد ماشین ظرفشویی بوش نشانه هایی را با خود به همراه دارد. برخی از این نشانه ها به شرح زیر می باشد:

 • آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی
 • متوقف شدن ماشین ظرفشویی 
 • گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی
 • تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

به طور کلی اگر مشکل از برد ظرفشویی باشد کد خطای مخصوصی بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود. در ماشین ظرفشویی بوش کد خطای 24 نشان می دهد. برای مشاهده انواع ارور ماشین ظرفشویی بوش می توانید روی لینک کلیک کنید. البته خطای 24 ممکن است به دلیل خرابی سنسور و یا خرابی پمپ تخلیه میز باشد به همین دلیل برای تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش بهتر است از یک تعمیرکار کمک بخواهید.

نکته دیگر  در مورد برد ماشین ظرفشویی این است که اگر برد به طور کامل خراب شود ماشین ظرفشویی دیگر روشن نمی شود و می بایست آن را تعویض کنید. اما در صورتی که ماشین ظرفشویی روشن شود و به صورت مقطعی کار کند برد کامل از بین نرفته و می توانید آن را تعمیر کنید. 

برای تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش چه کنیم؟

 • قبل از هرچیزی مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی را از برق کشیده اید
 • ابتدا پنل ماشین ظرفشویی را از دستگاه جدا نمایید و برد آن را پیدا کنید.
 • با فشار دادن دکمه های که در وسط و در طرفین دستگاه وجود دارد میتوانید قاب آن را باز نمایید.
 • بعد از اینکه قاب آن را باز کردید با کمی دقت متوجه خواهید شد که برد با خارهایی در بالا و پایین به قاب متصل شده است. برای این که برد را از قاب جدا کنید. تنها کافی است این دو قسمت را فشار دهید.
 • بعد از اینکه برد را جدا کردید آن را برگردانید و قسمتی که سوکت برد وصل شده است را جدا نمایید.

هزینه تعویض یا تعمیر برد ظرفشویی بوش چقدر است؟

به طور کلی اجرت و هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش وابسته به میزان خرابی دارد. اگر نیاز به تعویض برد داشته باشید می بایست هزینه قطعه جدید هم پرداخته شود. به طور کلی می توانید با شماره 09196363454 تماس بگیرید و اطلاعات لازم در مورد هزینه های تعمیر برد ظرفشویی را دریافت کنید.

هزینه تعویض یا تعمیر برد ظرفشویی بوش چقدر است؟

هزینه تعویض یا تعمیر برد ظرفشویی بوش چقدر است؟

نکات مهم مراقبت از برد ماشین ظرفشویی

 • بهتر است هر از چند گاهی سولفاته های ایجاد شد را از بین ببرید و برد ماشین ظرفشویی را تمیز کنید. برای انجام این کار میتوانید از یک برس فلزی استفاده کنید. البته نکته قابل توجه این است که بعد از اینکه قسمت های اکسیده شده را پاک نمودید به خاطر اینکه گرما قله را آب میکند باید دوباره را به این قسمت برگردانید.

برای انجام این کار به یک هویه ساده نیاز دارید. البته تا زمانی که مشکلی ایجاد شده نباید دستگاه را باز کنید و برای انجام این کار حتما نظر یک متخصص را بپرسید.

 • هیچ وقت بدون استفاده از محافظ برق ماشین ظرفشویی را به برق وصل نکنید. در غیر این صورت نوسانات باعث خرابی ماشین و برد آن میشود.
 • تمام حواستان را جمع کنید که هیچ آبی وارد بخش های درونی دستگاه نشود تا اجزای الکتریکی آن از بین نرود.

نشانه های خراب شدن برد ماشین ظرفشویی بوش

یکی از سوالات مهمی که برای افراد به وجود می آید این است که از کجا بفهمیم برد دچار مشکل شده است و نیاز به تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش دارید؟ آیا نشانه خاصی دارد؟ در ادامه با برخی از مهمترین علایم خرابی برد اصلی آشنا خواهیم شد.

 1. در صورتی که برد اصلی ظرفشویی بوش خراب شده باشد خطای 24 بر روی صفحه نمایش داده میشود. البته این خطا ممکن است به خاطر خرابی پمپ تخلیه و یا خرابی سنسور نیز نمایش داده شود. بررسی این به تخصص و تجربه دارد و باید از یک تکنسین کمک بگیرید.
 2. نشانه بعدی در هنگام خراب شدن برد اصلی این است که ماشین ظرفشویی روشن نمیشود. اما اگر ظرفشویی به صورت مقطعی روشن میشود. برد اصلی نیاز به تعمیر دارد.
 3. ماشین ظرفشویی آبگیری نمی کند.
 4. آب دستگاه گرم نمیشود.
 5. آب ماشین ظرفشویی بوش تخلیه نمیشود.

علاوه بر خراب شدن برد اصلی ممکن است مشکلاتی دیگر نیز برای ماشین ظرفشویی بوش به وجود بیاید. برای آشنایی با دیگر مشکلات رایج ظرفشویی بوش میتوانید مطالب را کاملا مطالعه کنید.

چگونه برد ظرفشویی بوش را تعویض کنیم؟

تست برد ماشین ظرفشویی بوش

با توجه به اینکه برد ماشین ظرفشویی بوش از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است نحوه عیب یابی و تست آن یک کار کاملا تخصصی است. به همین خاطر تعمیر آن را باید به فردی بسپارید که تجربه کافی در این زمینه داشته باشد. تعمیرکاران برای تست برد ماشین ظرفشویی بوش معمولا از مولتی متر استفاده میکنند تا بتوانید قسمت های مختلف آن را بررسی کنند.

همچنین یکی دیگر از روش های تست برد ظرفشویی بوش بررسی کد خطاهای روی صفحه نمایش است که باعث میشود تعمیرکاران سریع محل خرابی را تشخیص دهند. اگر در مورد تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش اطلاعاتی ندارید بهتر است آن را به تعمیرکاران متخصص آتا سرویس بسپارید.

نحوه تعمیر برد ظرفشویی بوش 

نحوه تعمیر برد ظرفشویی بوش نیز به شرح زیر است:

 • قبل از هرچیز ماشین ظرفشویی را خاموش کنید.
 • ابتدا ماشین ظرفشویی باز کرده و محل برد را پیدا کنید.
 • با فشار دادن دکمه های وسط و کناره های دستگاه میتوان قاب را باز کرد.
 • پس از برداشتن برد آن را برگردانید و قسمتی را که سوکت برد وصل شده است بردارید.
 • حال باید ایراد را پیدا کنید و تعمیرات را انجام دهید.

در آخر امیدواریم که این مقاله آموزشی از نمایندگی آتا سرویس مرکز تعمیر انواع ظرفشویی و مرکز تعمیرات تعمیرات بوش برای شما مفید بوده باشد. پیشنهاد میکنیم برای تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از متخصصین آتاسرویس در محل کمک بخواهید.

بهترین تعمیرگاه برد ماشین ظرفشویی بوش

شما باید از متخصص های خبره و با سابقه برای تعمیرات ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید . برند بوش برای ماشین ظرفشویی که از برند خود است تعمیرکنندگان متخصص را در اختیار شما قرار می دهند تا با اطمینان بتوانید ماشین ظرفشویی خود را به آن ها بسپارید. گاهی ممکن است ب مشکل در برد ماشین ظرفشویی شما به طور کامل کار نکند پس در این صورت باید از تعمیر کار استفاده کنید. آتابوش بهترین  و تخصصی ترین تعمیرگاه برای ماشین ظرفشویی بوش همراه شما است تا بتوانید با بهترین ها ماشین ظرفشویی خود را به روز اول برگردانید.

آتا سرویس همراه شما است تا دیگر برای تعمیرات تخصصی برد ماشین ظرفشویی خود به دنبال تعمیرگاه نباشید و بدانید بهترین و حرفه ای ترین تعمیرگاه آتابوش است. شما با کمترین هزینه و اعتماد کامل تعمیر برد ماشین ظرفشویی خود را به ما بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *