خدمات

تعمیر برد ماشین ظرفشویی

تعمیر برد ماشین ظرفشویی

تعمیر برد ماشین لباسشویی باید زیر نظر بهترین کارشناسان انجام شود. تعمیر گاه ماشین ظرفشویی و لباسشویی آتاسرویس به شما کمک کند و با آرامش کامل از خوبی های ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید. برای تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران همراه با ما باشید.

حال می خواهیم اطلاعاتی در مورد برد ماشین ظرفشویی در اختیار شما قرار دهیم تا با خیال راحت از امکانات و تعمیر برد ماشین ظرفشویی اطلاعاتی کسب کنید. لازم به ذکر است که ماشین های ظرفشویی به طراحی عالی،کیفیت و عملکرد قابل اعتماد خود شناخته شده اند. اگر نیاز به تعمیر برد ماشین ظرفشویی دارید یا نحوه تعویض آن را نمی دانید، در این مقاله با ما همراه باشید.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی

تعمیر برد ماشین ظرفشویی یک فرآیند پیچیده است و ابتدا باید مشکلات آن را پیدا کرد. آیا مهم ترین قسمت ماشین ظرفشویی را می دانید؟ برد ماشین ظرفشویی بسیار مهم است، تمام قسمت های ماشین ظرفشویی به آن متصل هستند و این روی عملکرد آنها بسیار تاثیر می گذارد. اگر ماشین ظرفشویی شما مشکلی دارد، باید سریعا آن را تعمیر کنید تا بقیه قطعات ماشین ظرفشویی آسیب جدی نبینند. بگذارید با یک مثال شما را بهتر آگاه کنم.

به عنوان مثال، اگر برد ماشین ظرفشویی خود با مشکل جدی مواجه شده باشد و اجازه دهید ماشین ظرفشویی از کار بیفتد یا دستور اشتباه داده باشید، ممکن است باعث نشت آب یا خرابی ماشین ظرفشویی شود. در این صورت ماشین ظرفشویی نیاز به تعمیر برد دارد. هنگام تحویل گرفتن ماشین ظرفشویی باید با نمایندگی تماس بگیرید . استفاده بیش از حد از برد ماشین ظرفشویی به دلیل ظروف روزانه، درصد خرابی قطعات آن را افزایش می دهد، پس باید تا حد امکان فکر کنید و ماه به ماه آن را سرویس کنید. بر اساس تحقیقات انجام شده، بیشتر خرابی ها ناشی از برد ماشین ظرفشویی بوده و به همین دلیل نیاز به تعمیر پی در پی برد ماشین ظرفشویی خواهد بود.

برد ماشین ظرفشویی بخش مهمی از این دستگاه است که بسیاری از فعالیت ها را در داخل ماشین بر عهده دارد. تقریبا تمام اجزای ماشین ظرفشویی به این برد متصل می شوند. برد ماشین ظرفشویی مغز ماشین است و دستورات خاصی را به ماشین می دهد. در صورت آسیب دیدن، خرابی های متعددی در دستگاه رخ می دهد که مهم ترین آنها روشن نشدن دستگاه است.

عملکرد ناقص برد باعث آسیب به چندین قسمت دستگاه می شود زیرا برد ماشین ظرفشویی یکی از قطعات اصلی ماشین ظرفشویی است و وظیفه صدور دستورات شستشوی اصلی را بر عهده دارد. در ادامه این بحث می خواهیم به صورت مختصر و مفید در مورد مشکلات این قسمت و راهکارهای رفع این مشکلات صحبت کنیم. اما از ابتدا به شما یادآوری می کنیم که برای تعمیر برد ماشین ظرفشویی از مرکز تخصصی تعمیر ماشین ظرفشویی  آتاسرویس کمک بگیرید.

برای تعمیر برد ماشین ظرفشویی باید علل شایع ترین خرابی های این قطعه بررسی شود. نیم سوز خازن های طراحی شده روی برد اولین دلیل خرابی برد ماشین ظرفشویی است که باعث خرابی دستگاه می شود. ماشین ظرفشویی ممکن است به طور متناوب کار کند، بنابراین در ابتدا ظرف ها را می شویید و بعد از چند دقیقه دوباره متوقف می شود. همچنین اگر سیم‌پیچی دستگاه متصل باشد، می‌تواند باعث آسیب و سوختگی برد ماشین ظرفشویی شود.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی

تعمیر برد ماشین ظرفشویی

باید بدانید که آیا برخی از قطعات ماشین ظرفشویی از کار افتاده است؟ ممکن است دستورالعمل تخلیه آب ماشین ظرفشویی یا تایمر مشکل داشته باشد و به خوبی اجرا نشود و اگر کل برد ماشین ظرفشویی از کار افتاده باشد ماشین ظرفشویی اصلا روشن نمی شود و اصلا کار نمی کند. در هر یک از این شرایط که توضیح دادیم انتخاب  تعمیر برد ماشین ظرفشویی موثر است. بسته به دلایل، مشکلات مختلفی در دستگاه شما رخ می دهد. انتخاب تعمیر یا تعویض برد ماشین ظرفشویی بستگی به شدت آسیبی دارد که این قطعه متحمل شده است. انتخاب مسیر صحیح این است که برد ماشین ظرفشویی خود را به تعمیرکار ماهر و با تجربه بسپارید.

عیب یابی برد ماشین ظرفشویی

در مرحله اول تعمیر برد ماشین ظرفشویی باید تمام قسمت های برد ماشین ظرفشویی را بررسی کنید تا دستگاه به درستی عیب یابی شود. تعمیرکار باید شدت آسیب وارده به برد را ببیند تا در مورد نحوه تعمیر یا حتی تعویض آن تصمیم گیری کند. معمولاً نوسانات برق باعث آسیب جدی به برد ماشین ظرفشویی می شود. در هر صورت در اکثر ماشین های ظرفشویی خرابی برد با کد خطای مربوطه به کاربر اعلام می شود. این کدهای خطا در هر ماشین ظرفشویی متفاوت است و شناسایی آنها نیاز به دانش و تجربه لازم در زمینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی دارد.

علت خرابی و سوختن برد ماشین ظرفشویی

در تمام ماشین های ظرفشویی هر قطعه کارکرد و ویژگی خاصی دارد. خرابی برد ماشین ظرفشویی دلایل مختلفی دارد. می توان گفت هر گونه خرابی یا عملکرد ضعیف ماشین ظرفشویی به برد آن مرتبط است. برد ماشین ظرفشویی مانند مغز انسان است که بر اساس تنظیمات و عملکرد ماشین ظرفشویی دستورات مختلفی را به قسمت های دیگر ماشین ظرفشویی ارسال می کند. به همین دلیل می توان گفت در صورت آسیب دیدن برد در تمام قسمت های ماشین ظرفشویی دچار مشکل می شوید.

 • خازن های روی برد ممکن است نیم سوز باشند.
 • سیم پیچی برد دستگاه ممکن است اتصالی کرده باشد.
 • ممکن است یکی از قسمت های برد ایراد داشته باشد.
 • قسمت تخلیه  آب ماشین ظرفشویی به طور کامل اجرا نشده باشد.
 • نوسانات برق نیز می تواند به برد آسیب برساند و مثلاً باعث سوختن خازن یا فیوز برد شود.
 • حتی نیم سوز شدن ماشین ظرفشویی شما به برد آسیب می رساند.
 • ممکن است آب وارد برد ماشین ظرفشویی شده و آن را خیس کرده و در نتیجه برد ماشین ظرفشویی سوخته باشد.

تا حد امکان دلایل خرابی برد ماشین ظرفشویی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. اگر این دلایل را در ماشین ظرفشویی خود ندارید، از سالم بودن آن مطمئن شوید. برای ایمنی بیشتر می توانید برای تعمیر برد ماشین ظرفشویی با نمایندگی آتاسرویس تماس بگیرید.

نشانه های خراب شدن برد ماشین ظرفشویی

یکی از سوالات مهمی که مردم می پرسند این است که چگونه متوجه می شوید که برد مشکل دارد و نیاز به تعمیر دارد؟ آیا علائم خاصی دارد؟ در زیر با برخی از مهمترین علائم خرابی برد اصلی آشنا خواهیم شد.

 1. در صورت آسیب دیدن برد اصلی ماشین ظرفشویی خطای 24 روی صفحه نمایش داده می شود که البته این ارور به دلیل خرابی پمپ تخلیه یا خرابی سنسور نیز قابل نمایش است. بررسی بستگی به مهارت و تجربه دارد و لازم است از یک تکنسین کمک بخواهید.
 2. علامت بعدی آسیب برد اصلی این است که ماشین ظرفشویی روشن نمی شود. اما اگر ماشین ظرفشویی به طور متناوب روشن شود. برد اصلی نیاز به تعمیر دارد.
 3. ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نمی کند.
 4. آب دستگاه گرم نمی شود.
 5. آب ماشین ظرفشویی تخلیه نمی شود.

علاوه بر آسیب برد، ممکن است ماشین ظرفشویی شما مشکلات دیگری نیز داشته باشد. برای اطلاع از سایر مشکلات رایج ظرفشویی می توانید مطالب را به طور کامل مطالعه کنید.

تست برد ماشین ظرفشویی

با توجه به اینکه  ماشین ظرفشویی حساس بوده پس یک کار کاملا تخصصی است. بنابراین باید تعمیر آن را به کسی بسپارید که تجربه کافی در آن را دارد. تعمیرکاران معمولا از یک مولتی متر برای تست برد ماشین ظرفشویی استفاده می کنند تا بتوانند قسمت های مختلف را بررسی کنند.

همچنین راه دیگری برای تست برد ماشین ظرفشویی بررسی کدهای روی صفحه است که امکان تعمیر سریع خرابی را فراهم می کند. در صورت نیاز به اطلاعاتی در مورد تعمیر برد ماشین ظرفشویی بهتر است آن را به تعمیرکاران متخصص آتا سرویس بسپارید.

تست برد ماشین ظرفشویی

تست برد ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیر برد ماشین ظرفشویی

برای دانستن بیشتر:

ابتدا ماشین ظرفشویی را خاموش کنید.

ابتدا ماشین ظرفشویی را باز کرده و تخته را پیدا کنید.

با فشار دادن دکمه های مرکزی و کناری دستگاه می توان قاب را باز کرد.

پس از درآوردن برد ، آن را همراه با قسمتی که سوکت برد در آن خارج شده است، برگردانید.

عیب را پیدا کنید و تعمیرات را انجام دهید.

در پایان امیدواریم مقالهتعمبر برد ماشین ظرفشویی و مراکز تعمیرات برای شما مفید بوده باشد. برای تعمیر برد ماشین ظرفشویی خود با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از متخصصان آتاسرویس کمک بخواهید.

نمایندگی تعمیر برد ماشین ظرفشویی

باید از کارشناسان مجرب بهره ببرید و تعمیر ماشین ظرفشویی خود را شروع کنید. یک برند ماشین ظرفشویی که به شما برند خودرا  پیشنهاد می دهد تا مطمئن شوند ماشین ظرفشویی خود را به بهترین ها سپرده اید و به آنها اعتماد می کنید. گاهی اوقات، مشکل ممکن است این باشد که برد ماشین ظرفشویی به طور کامل کار نمی کند، بنابراین در این مورد باید به کار تعمیر متوسل شوید. آتاسرویس بهترین و تخصصی ترین تعمیرگاه ماشین ظرفشویی در کنار شماست تا بهتر کار کنید.

آتا سرویس با شماست تا برای تعمیر برد ماشین ظرفشویی خود به دنبال تعمیرگاه تخصصی نباشید و بدانید که آتا سرویس بهترین و حرفه ای ترین تعمیرگاه است.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش

تعمیر میز ماشین ظرفشویی بوش باید زیر نظر بهترین متخصصان انجام شود. بوش یک برند معروف آلمانی است که با آن می توانید ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی لوازم خانگی خود را خریداری کرده و با خیال راحت از آنها استفاده کنید. هدف بوش از ایجاد این برند هزینه مناسب و استفاده عالی است. اما تعمیر ماشین ظرفشویی بوش یکی از مهم ترین سوالات است.

لازم به ذکر است که این ماشین ظرفشویی بوش به دلیل طراحی باکیفیت و قیمت های مناسب مطمئن شناخته شده است.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی AAG

برای اینکه ماشین ظرفشویی شما عمر طولانی تری داشته باشد می توانید از برندهای معروف و معتبری مانند AAG استفاده کنید. این برند دارای نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی آاگ در تهران می باشد و شما به راحتی می توانید خدمات پس از فروش مورد نیاز را از این مجموعه دریافت نمایید. تعمیر برد ماشین ظرفشویی آاگ همانند تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش دارای نمایندگی های مجاز می باشد و در صورت بروز مشکل می توانید با نمایندگی اصلی این مجموعه تماس گرفته و مشکل را برطرف نمایید.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی AAG

تعمیر برد ماشین ظرفشویی AAG

تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی

هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی ال جی در به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

 • مدل و نوع ماشین ظرفشویی
 • شدت خرابی
 • نوع قطعات یدکی
 • هزینه دستمزد تعمیرکار

در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید با نمایندگی اصلی آتاسرویس تماس گرفته و مشکل را برطرف نمایید.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی بکو

هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بکو چقدر است؟ گاهی مشتریان در زمینه تعمیرات برد ماشین ظرفشویی بکو با چالش هایی مواجه می شوند که عبارتند از:

تعمیرگاه های غیرمجاز با استفاده از قطعات بی کیفیت و عدم انجام صحیح مراحل تعمیر و ایجاد هزینه های اضافی و نامعقول برای مشتریان باعث آسیب جدی به برد الکترونیکی دستگاه می شوند.

از طرفی آتابوش به عنوان یک کارگاه مجاز و قابل اعتماد در زمینه تعمیرات مجموعه ماشین ظرفشویی بکو با استفاده از قطعات یدکی اورجینال و تکنسین های متخصص (آتاسرویس) خدمات ایده آلی را ارائه می دهد.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی اسنوا

اگرچه تعمیر برد ماشین ظرفشویی اسنوا ساده و روزمره به نظر می رسد، اما نیاز به مهارت و تخصص دارد. تیم تعمیرات اتابوش در تهران با بهره گیری از تکنسین های حرفه ای و آموزش دیده به شما کمک می کند تا به راحتی و با خیال راحت بر چالش های ناشی از خرابی های احتمالی غلبه کنید. به خاطر داشته باشید که همیشه پیشگیری بهتر از تعمیر است، توصیه می شود به طور دوره ای سرویس و نگهداری لوازم خود را انجام دهید تا همیشه بتوانید از عملکرد صحیح و بی دغدغه برد ماشین ظرفشویی خود اطمینان حاصل کنید.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی کنوود

تمامی محصولات برقی پس از مدتی معین نیاز به تعمیر دارند. لوازم خانگی کنوود مانند ماشین ظرفشویی کنوود نیز از این قاعده مستثنی نیستند. خدمات پس از فروش می تواند با ارائه خدمات متنوع به کاربران در این زمینه کمک کند. برای دریافت خدمات پس از فروش تعمیر برد ماشین ظرفشویی کنوود می توانید با شماره تلفن مجموعه اتابوش تماس بگیرید. تعمیرکاران متخصص این مرکز در اسرع وقت مشکل دستگاه شما را برطرف خواهند کرد.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی از تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیر لوازم خانگی تعمیر برد  ظرفشویی سامسونگ می باشد. این شغل نیازمند تیمی ماهر و با تجربه برای ارائه خدمات مورد نیاز شما می باشد. کسانی که به کمک و تعمیر برد ماشین ظرفشویی سامسونگ نیاز دارند می توانند برای دریافت خدمات با شماره 09196363454 تماس بگیرند.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی در تهران

برای دریافت انواع خدمات فنی از جمله تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی نیازی به مراجعه حضوری به شرکت آتاسرویس نیست بلکه می توان با شماره تلفن 09196363454 با شرکت ارتباط برقرار کرد و خدمات را دریافت کرد. ضمناً از طریق فرم مخصوص موجود در سایت شرکت، امکان پرداخت آنلاین هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی وجود دارد. این باعث صرفه جویی در وقت و هزینه بسیاری از افراد می شود. افراد شاغل می توانند تعمیر برد ماشین ظرفشویی را به صورت آنلاین از دفتر خود سفارش دهند.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی در تهران

تعمیر برد ماشین ظرفشویی در تهران

تعمیر برد ماشین ظرفشویی کرج

هزینه تعمیر برد الکترونیک بر اساس علت و نوع خرابی تخمین زده می شود و خدمت مشتریان عزیز ارائه خواهد شد. در برخی موارد خرابی کارت جزئی بوده و با تعویض قطعاتی مانند خازن و ... می توان برد را تعمیر کرد. در غیر این صورت ممکن است ارزش تعمیر برد نداشته باشد یا برد بسوزد و باید برد ماشین ظرفشویی را تعویض کنید. هزینه بسته به برند ماشین ظرفشویی شما متفاوت خواهد بود.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی در منزل

ماشین ظرفشویی وسیله ای حساس است و در صورت بروز مشکل در صورت جابجایی آن برای تعمیر برد الکترونیکی و تماس با تعمیرکار ممکن است باعث آسیب بیشتر به دستگاه شود. در صورت آسیب دیدن برد دستگاه شکی نیست که دخالت تعمیرکار ضروری است و افرادی که در این زمینه تخصص و تجربه ندارند قادر به تعمیر این قطعه نخواهند بود و ممکن است با دستکاری آن ، باعث آسیب بیشتر و سوختن دستگاه شود. در نتیجه باید یک تعمیرکار خوب و قابل اعتماد پیدا کرد که بتواند برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی را تعمیر کند.

شرکت آتاسرویس دارای تعمیرکاران و تکنسین های حرفه ای می باشد که با دانش فنی بالای خود قادر به تعمیر انواع بردهای الکترونیکی از جمله برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی در کمترین زمان ممکن و با هزینه مناسب می باشند. این شرکت انواع تعمیرات را در منزل و محل قرارگیری ماشین ظرفشویی انجام می دهد.

سوالات متداول

از کجا بفهمیم مدار ماشین ظرفشویی به خاطر برد روشن نمی شود؟

اولین قدم در تعمیر برد ماشین ظرفشویی، یافتن علت خرابی آن است. خرابی میز ماشین ظرفشویی علائمی را به همراه دارد. برخی از این نشانه ها به شرح زیر است:

 • ماشین ظرفشویی تخلیه نمی کند
 • توقف ماشین ظرفشویی
 • آب داخل ماشین ظرفشویی گرم نمی شود
 • آب ماشین ظرفشویی تخلیه نمی شود

به طور کلی اگر مشکل از برد ماشین ظرفشویی باشد، کد خطای مناسب روی صفحه نمایش ظاهر می شود. کد خطای 24 را در ماشین ظرفشویی نشان می دهد. برای مشاهده انواع ارور ماشین ظرفشویی می توانید به سایت آتاسرویس مراجعه کنید البته خطای 24 می تواند به دلیل خرابی سنسور یا خرابی پمپ تخلیه برد باشد پس بهتر است برای تعمیر برد ماشین ظرفشویی از تعمیرکار کمک بگیرید.

یکی دیگر از ویژگی های برد ماشین ظرفشویی این است که در صورت آسیب کامل، ماشین ظرفشویی روشن نمی شود و باید آن را تعویض کنید. اما اگر ماشین ظرفشویی به طور متناوب روشن و کار کند برد کاملا از کار نیفتد می توانید آن را تعمیر کنید.

برای تعمیر برد ماشین ظرفشویی چه باید کرد؟

 • قبل از هر کاری، مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی خود را از برق بکشید

ابتدا پنل ماشین ظرفشویی را از ماشین جدا کرده و برد آن را پیدا کنید.

با فشار دادن دکمه های موجود در مرکز و کناره های دستگاه می توانید قاب را باز کنید.

 • پس از بازکردن قاب با کمی دقت متوجه می شوید که برد با میخ هایی در بالا و پایین به قاب وصل شده است. برای جدا کردن برد از قاب. فقط این دو قسمت  بالا و پایین را فشار دهید.

پس از خارج کردن برد، آن را برگردانید و قسمتی را که سوکت برد وصل شده است جدا کنید

نکات مهم برای مراقبت از برد ماشین ظرفشویی

بهتر است هر از چند گاهی سولفاته های تشکیل شده را حذف کرده و برد ماشین ظرفشویی را تمیز کنید. برای این کار می توانید از برس سیمی استفاده کنید. البته نکته مهم این است که بعد از تمیز کردن قطعات اکسید شده باید دوباره به این قسمت برگردید زیرا گرما باعث ذوب شدن قله می شود.

برای این کار به یک هویه ساده نیاز دارید. البته تا زمانی که مشکلی پیش نیامد نباید دستگاه را باز کنید و برای این کار حتما از متخصصان مشاوره بگیرید.

هرگز ماشین ظرفشویی را بدون استفاده از محافظ الکتریکی وصل نکنید. در غیر این صورت نوسانات باعث آسیب به خودرو و برد آن می شود.

اطمینان حاصل کنید که آب به قسمت های داخلی دستگاه نفوذ نمی کند تا از تخریب قطعات الکتریکی آن جلوگیری شود.

برای اطلاعات بیشتر و داشتن یک تعمیرکار حرفه ای و خوب برای لوازم خانگی خود با آتاسرویس همراه باشید. شما میتوانید از طریق شماره تماس و یا وب سایت آتاسرویس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *