خدمات

تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی

تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی

تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی به چه صورت انجام می شود؟ تا انتهای این مقاله با آتا سرویس همراه باشید تا بتوانید درباره تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی خود اطلاعات لازم را کسب کنید. شیر ماشین لباسشویی یکی از مهمترین قطعات ماشین است که شناخت قطعه و عملکرد صحیح آن برای ماشین لباسشویی ضروری است. با شناخت شیر برقی ماشین لباسشویی و علائم خرابی آن، می توانید بلافاصله آن را تعمیر یا تعویض کنید و از مشکلات جدی تری جلوگیری کنید.

از این رو در این مقاله از آتا سرویس به بررسی نحوه عملکرد، انواع مدل ها، قطعات، علل و علائم خرابی، نحوه تعمیر و تعویض و همچنین نکات مهم برای جلوگیری از خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی پرداخته ایم.  بنابراین اگر ماشین لباسشویی شما در فرآیند تخلیه با مشکل مواجه شد، می توانید از مطالب این مقاله برای تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی خود استفاده کنید. با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران همراه باشید.

عملکرد شیر برقی ماشین لباسشویی

شیر برقی ماشین لباسشویی یک قطعه الکترونیکی است که به کنترل جریان آب ورودی به ماشین لباسشویی کمک می کند. این قطعه در واقع وظیفه کنترل، قطع و وصل جریان آب ورودی را بر عهده دارد. هنگامی که کارت الکترونیکی دستور تخلیه را می دهد، جریان به سیم پیچ شیر برقی جریان می یابد. این جریان الکتریکی یک میدان مغناطیسی تولید می کند که دیافراگم شیر برقی را به سمت بالا می کشد. به این ترتیب جریان آب از لوله ورودی به دیگ ماشین لباسشویی باز می شود.

پس از مدتی کارت الکترونیکی دستور توقف برداشت آب را می دهد. این کنترل جریان الکتریکی سیم پیچ برقی را قطع می کند. در نتیجه میدان مغناطیسی ناپدید می شود و دیافراگم شیر برقی می افتد. به این ترتیب جریان آب به دیگ ماشین لباسشویی قطع می شود. لازم به ذکر است که کم آبی در طی فرآیند شستشو تکرار می شود. بنابراین شیر برقی در چند مرحله کار می کند و متوقف می شود. جهت تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی در ادامه با ما همراه باشید.

تعمیر انواع شیر برقی ماشین لباسشویی

انواع  شیر برقی ماشین لباسشویی بر اساس عوامل مختلفی تقسیم بندی می شوند. در ادامه به این عوامل و تعمیر انواع شیر برقی ماشین لباسشویی بر اساس فاکتورها اشاره می کنیم:

تعداد بوبین

شیر برقی تک کویل: این نوع شیر برقی دارای یک سیم پیچ بوده و تنها یک مسیر برای ورود آب دارد. شیرهای برقی ساده معمولاً در ماشین لباسشویی های قدیمی استفاده می شوند.

شیر برقی دو کویل: این مدل از شیر برقی دارای دو سیم پیچ و دو مسیر برای ورود آب می باشد. معمولاً در ماشین لباسشویی های جدید از شیرهای برقی دو یا سه تایی استفاده می شود.

خدمات بیشتر: تعمیر تخصصی برد ماشین لباسشویی

تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی

تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی

نوع آب ورودی

شیر برقی آب سرد: این مدل از شیر برقی فقط برای آوردن آب سرد به داخل ماشین لباسشویی استفاده می شود.

شیر برقی آب گرم: از این نوع شیر برقی می توان برای آوردن آب گرم به داخل ماشین لباسشویی استفاده کرد.

نوع عملکرد

شیر برقی ساده: این نوع شیر برقی معمولا در ماشین های لباسشویی قدیمی یافت می شود و عملکرد ساده ای دارد و فقط وظیفه قطع و وصل جریان آب را بر عهده دارد.

شیر برقی هوشمند: این نوع شیر برقی عملکرد هوشمندی دارد و میتواند میزان مصرف آب ورودی در ماشین لباسشویی های جدید را کنترل کند.

برند تولید کننده

شیر برقی ماشین لباسشویی از برند های مختلفی در بازار موجود هستند که عبارتند از:

 1. اسنوا
 2. سامسونگ
 3. بوش و...

جهت تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی با آتا سرویس همراه باشید.

علت خراب شدن شیر برقی ماشین لباسشویی

اگر یکی از اجزای شیر ماشین لباسشویی معیوب باشد، باعث از کار افتادن آن قطعه می شود و شیر نمی تواند به درستی کار کند. اغلب خرابی شیرهای برقی معمولاً در فصل زمستان به دلیل یخ زدن آب و ترکیدگی لوله ها اتفاق می افتد. در این حالت با نشت آب در شیر برقی مواجه هستیم. یکی از دلایل وجود آب در پشت ماشین لباسشویی به همین مشکل مربوط می شود. به طور کلی شیر برقی جزء ضروری ماشین لباسشویی است که در صورت خرابی، عملکرد ماشین لباسشویی مختل می شود. از علل خرابی شیر برقی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوختن سیم پیچی
 • قطع شدن سیم پیچی
 • گرفتگی فیلتر ورودی آب
 • خرابی هیدروسنسور

جهت تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی با آتا سرویس حرفه ای همراه باشید.

علائم خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی

شیر برقی ماشین لباسشویی قطعه ای است که عملکرد صحیح ماشین لباسشویی را تضمین می کند. اگر شیر برقی آسیب دیده باشد، واشر آب را به درستی تخلیه نمی کند. در نتیجه فرآیند شستشو مختل می شود. بنابراین می توان گفت که از جمله علائم آسیب به این قسمت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی

تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی

 

 • آبگیری نکردن ماشین لباسشویی
 • آبگیری بیش از حد ماشین لباسشویی
 • نشت و آبریزی ماشین لباسشویی

در صورت بروز هر یک از این علائم باید با یک تکنسین ماهر در تماس باشید. جهت تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی می توانید با آتا سرویس تماس بگیرید.

آیا تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی امکان پذیر است؟

هنگامی که شیر برقی خراب می شود، بسیاری از کاربران ممکن است تعجب کنند که آیا می توان شیر ماشین لباسشویی را تعمیر کرد. در پاسخ به این سوال باید گفت که بله این قطعه قابل تعمیر است اما بستگی به نوع آسیب دارد. در برخی موارد خرابی شیر برقی به دلیل خرابی یکی از اجزای آن مانند سیم پیچ، دیافراگم یا فنر است. تعمیر شیر برقی در این شرایط ممکن است. در موارد دیگر خرابی شیر برقی به دلیل آسیب فیزیکی قطعه است. در این شرایط ممکن است تعمیر شیر برقی امکان پذیر نباشد و تعویض شیر برقی تنها راه حل ممکن است. جهت تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی می توانید اطلاعات لازم را از آتا سرویس دریافت کنید.

تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی

برای اینکه بتوانید خرابی ها و عیوب شیر برقی ماشین لباسشویی را تعمیر کنید، ابتدا باید آن را تست کنید و سپس اقدامات لازم را برای تعمیر آن انجام دهید:

 • ماشین لباسشویی را به برق وصل کنید.
 • درپوش شیر برقی را باز کنید.
 • سیم برقی را به ترمینال سیم پیچ شیر برقی وصل کنید.
 • با استفاده از یک مولتی متر، ولتاژ برق را در ترمینال سیم پیچ اندازه گیری کنید.
 • اگر ولتاژ برق وجود داشت، شیر برقی سالم است.
 • اگر ولتاژ برق وجود نداشت، شیر برقی معیوب است.
 • همچنین می توانید برنامه آبگیری لباسشویی را انتخاب کنید.
 • اگر شیر برقی سالم باشد، جریان آب به دیگ ماشین لباسشویی وارد می شود.
 • چنانچه جریان آب وارد دیگ لباسشویی نشد، شیر برقی معیوب است.

اگر شیر برقی ماشین لباسشویی شما ایراد دارد، می توانید آن را تعمیر کنید. برای تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی باید آن را باز کرده و اجزای داخلی آن را بررسی کنید:

 • ماشین لباسشویی را از برق بکشید.
 • درپوش شیر برقی را که معمولا در پشت دستگاه تعبیه شده است، باز کنید.
 • اجزای داخلی شیر برقی را بررسی کنید.
 • در صورت شل بودن اتصالات یا خرابی سیم پیچ، اقدام به رفع مشکل آنها نمایید.
 • همچنین اگر فنر آن شل شده است، اقدام به سفت کردن آن نمایید.
 • چنانچه بخشی از این قطعه خراب شده باشد، لازم است آن را تعویض کنید.

هزینه تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی

شما میتوانید با تعمیرگاه حرفه ای آتا سرویس همراه باشید و جهت دریافت هزینه تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی خود با ما در ارتباط بوده، تکنسین های ماهر ما در هر ساعت از شبانه روز در خدمت شما عزیزان هستند. جهت اطلاعات بیشتر به آتا سرویس مراجعه کنید و یا با شماره ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *