خدمات, ماشین لباسشویی

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

شماره تماس های شعب مختلف آتاسرویس

تعمیر موتور ماشین لباسشویی چگونه انجام میشود؟ آیا نیاز به تعویض دارد یا تعمیر کافی است؟ موتور مهمترین بخش هر وسیله برقی است. به همین دلیل هر گونه آسیب به این قطعه آسیب جدی به این دستگاه وارد می کند. بنابراین توصیه می شود در صورت مشاهده هر یک از این آسیب ها سریعا اقدامات لازم را برای تعمیر آنها انجام دهید. هر نوع ماشین لباسشویی با برندهای مختلف تولید و مجهز به موتورهای مخصوص به خود می باشد. 

بنابراین باید با سیستم فنی هر یک از آنها آشنا باشید. این کار تعمیر موتور ماشین لباسشویی را آسان تر می کند. هر یک از مدل های ماشین لباسشویی با آسیب های جدی در بخش موتور مواجه هستند. دلایل متعددی برای چنین آسیب هایی وجود دارد. در ادامه به مشکلات موتور ماشین لباسشویی و تعمیر موتور ماشین لباسشویی می پردازیم. برای تعمیر ماشین لباسشویی با ما همراه باشید.

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

موتور لباسشویی در «ماشین لباسشویی سطلی» گیربکس را فعال می کند و با چرخاندن سبد لباسشویی و انرژی دادن به پمپ، دستگاه را برای شستن لباس ها آماده می کند. در "ماشین های لباسشویی اتوماتیک" موتور وظیفه حرکت سبد شستشو از طریق تسمه را بر عهده دارد. مشکلات و خرابی های ماشین لباسشویی معمولاً با صدا همراه است. این صدا با شروع کار موتور شنیده می شود گاهی اوقات این صدا با بوی خفیف سوختن همراه است. اگر موتور محرک ماشین لباسشویی به نتواند آزادانه بچرخد، نیاز به تعویض دارد.

خدمات بیشتر: تعمیر برد ماشین لباسشویی

 اگر موتور روشن نمی شود و صدا می دهد، این نشان دهنده مشکل در موتور است. برای اطمینان، تسمه محرک و پمپ را از موتور جدا کرده و دوباره موتور را روشن کنید. در موتورهای دایرکت درایو یا بدون تسمه، پمپ و کوپلینگ باید از گیربکس خارج شوند. اگر موتور روشن شود، مشکل از گیربکس یا پمپ است. برای یافتن علت مشکل، پمپ و گیربکس را به موتور وصل کرده و با هر کدام از آنها روشن کنید، اگر موتور روشن نشد، آن قطعه باید تعویض شود. 

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

هنگام کار بر روی موتور مراقب باشید زیرا دارای مدارهای الکتریکی و قطعات متحرک است. در ماشین های لباسشویی اتوماتیک، موتور سبد را با استفاده از تسمه به حرکت در می آورد. تسمه را جدا کنید و موتور را روشن کنید. هنگام روشن کردن دستگاه دقت کنید که سبد آزادانه بچرخد و چیزی بین آن و دیگ گیر نکرده باشد. در صورت نیاز به خدمات تخصصی مرتبط با تعمیر موتور ماشین لباسشویی می توانید با کارشناسان ما در آتا سرویس تماس حاصل فرمایید.

اهمیت تعمیر موتور ماشین لباسشویی

موتور ماشین لباسشویی یکی از پیچیده ترین و حساس ترین قطعات این دستگاه است که شروع و اجرای دستورات را کنترل می کند. بنابراین در صورت خرابی تعمیر موتور ماشین لباسشویی با ظرافت و دقت زیادی انجام می شود. با توجه کافی به راهنمای برنامه شستشوی ماشین لباسشویی و در مورد نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی در یک زمان خاص، می توانید به طور موثر از بروز مشکلات در این قسمت جلوگیری کنید. خرابی موتور ماشین لباسشویی با مشکلاتی مانند روشن نشدن ماشین لباسشویی، ایجاد صدای زیاد، لرزش بدنه ماشین در حین کار، نشت آب از ماشین لباسشویی، آسیب به تسمه ماشین لباسشویی و آسیب به سایر موارد همراه است. قطعات تشخیص صحیح علت خرابی موتور هنگام تعویض قطعات و تعمیر موتور ماشین لباسشویی مهم و ضروری است.

علائم خرابی موتور ماشین لباسشویی

خرابی موتور ماشین لباسشویی دارای علائمی است که با رعایت آنها می توانید از خرابی این قطعه مطمئن شوید و نسبت به تعمیر موتور ماشین لباسشویی اقدام کنید. برخی از این علائم عبارتند از:

اطلاعات بیشتر: علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

 • آب پمپاژ نمی کند
 • دستگاه نمی چرخد
 • پمپ شدن آب
 • ماشین نمی چرخد
 • لباس ها در ماشین لباسشویی نمی چرخند
 • لباس ها خشک نمی شوند
 •  مشکلات در هر چرخه

اگر هر یک از علائم ذکر شده در این قسمت ظاهر شد، توصیه می شود دستگاه را خاموش کنید، آن را از برق بکشید و با آتا سرویس  تماس بگیرید. وقتی تماس می‌گیرید، نوع مشکل و علائمی را که در دستگاه خود تجربه می‌کنید به تکنسین تعمیر موتور ماشین لباسشویی خود بگویید.

انواع موتور ماشین لباسشویی

قبل از اینکه به نحوه عیب یابی و تعمیر موتور ماشین لباسشویی خود پی ببرید، بهتر است با انواع موتورهای مورد استفاده در ماشین لباسشویی آشنا شوید. به طور کلی موتورهای مورد استفاده در ماشین لباسشویی را می توان به سه نوع موتور تقسیم کرد:

 • موتور DC
 • موتورهای القایی
 • نهایت موتورهای جهانی

 در بین این موتورها، موتورهای DC بدون زغال، تسمه و پولی کار می کنند و عمر مفید بالایی دارند. ال جی به یکی از پیشگامان تولید موتورهایی از این نوع است. موتور دیگر یک موتور القایی ناهمزمان است که به ماشین اجازه می دهد تا به آرامی و سریع بچرخد. این نوع موتورها برای کار کردن نیاز به خازن دارند. موتور دیگر یونیورسال است که در مدل های الکترونیکی و الکترومکانیکی استفاده می شود و کنترل سرعت در این موتور توسط تاکوژنراتور انجام می شود. بدیهی است که هر کدام از این موتورها بسته به طراحی و تکنولوژی به کار رفته در آن ها به صورت متفاوتی تعمیر می شوند.

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

آموزش تعمیر موتور ماشین لباسشویی

تعمیر موتور ماشین لباسشویی شامل دو مرحله بررسی موتور ماشین لباسشویی می باشد. یکی تست اولیه برای تشخیص مشکل موتور و دیگری تست نهایی برای اطمینان از درست کارکردن قطعه. بنابراین مراحل تعمیر موتور ماشین لباسشویی را می توان در پاراگراف های زیر تقسیم کرد:

برای بررسی موتور ماشین لباسشویی، رعایت اقدامات احتیاطی ایمنی را قبل و در حین کار جدی و الزامی است، مانند خاموش کردن برق و جدا کردن سیم از پریز.

لوازم مورد نیاز برای تعویض موتور مانند قطعات جدید و مورد نیاز، بست، پیچ گوشتی و موارد دیگر را خریداری کنید.

اطلاعات بیشتر: علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

محل قبلی موتور را پیدا کنید و با برداشتن قطعات کامل یا آسیب دیده، اقدام به تعویض و نصب موتور جدید کنید.

برای انجام بهتر مراحل تعمیر موتور ماشین لباسشویی، ماشین را در حالت معکوس قرار دهید.

فراموش نکنید که این یک کار بسیار خاص است و اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، از متخصصان حرفه ای در تعمیر موتور ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

وسایل مورد نیاز برای تعمیر موتور ماشین لباسشویی

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که قبل از تعمیر موتور ماشین لباسشویی برای تعمیر به چه ابزار و لوازمی نیاز است. در پاسخ به این سوال باید گفت که این دستگاه ها شامل موارد زیر می باشد:

هویه، قلع کش، انواع آلن، انبردست، دم باریک، انبر قفلی، آچار بوکس، دریل شارژی، آچار فرانسه، انواع پیچ گوشتی، آچار یک سر تخت، آچار یک سر رینگ، آچار مخصوص فنر باز کن.

پیشگیری از خرابی موتور ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی وسیله ای است که اکثر ما در زندگی روزمره از آن استفاده می کنیم. قسمت اصلی ماشین های لباسشویی موتور آنهاست. برای اینکه بتوانید ماشین لباسشویی خود را سرویس کنید، باید اقدامات لازم را برای محافظت از آن انجام دهید. با توجه به این نکات می توانید از بروز مشکلات جلوگیری کنید:

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

 1. به اندازه وزن لباس داخل ماشین لباسشویی بریزید.
 2. درب ماشین لباسشویی را ببندید.
 3. به تراز بودن ماشین لباسشویی توجه داشته باشید.
 4. به برنامه های شست و شو توجه کنید.
 5. به نحوه شست و شوی هر لباسی توجه کنید.

هزینه تعمیر موتور ماشین لباسشویی

اکنون که با موتور تعمیر ماشین لباسشویی، انواع آن، نحوه بررسی، نحوه تعویض و دلیل خرابی آن آشنا شدید، به راحتی می توانید مشکل این قطعه را در ماشین خود تشخیص داده و نسبت به تعویض یا تعمیر آن اقدام کنید. علاوه بر این، اگر نمی توانید مشکل ماشین لباسشویی خود را حل کنید، کافی است از خدمات آتا سرویس استفاده کنید. هزینه تعمیر موتور ماشین لباسشویی بستگی به میزان خرابی قطعات دارد ولی میتوانیم به شما عزیزان این اطمینان را بدهیم که میتوانید با خیالی آسوده ماشین لباسشویی خود را به آتا سرویس با تجربه بسپارید.

برای جلوگیری از خرابی و آسیب جدی ماشین لباسشویی، پیشنهاد می کنیم علاوه بر بررسی نکات فوق، سالانه دستگاه خود را توسط تعمیرکار حرفه ای ماشین لباسشویی سرویس کنید تا در صورت بروز مشکل در ماشین لباسشویی، تکنسین بتواند سریع آن را تشخیص دهید و مشکل را حل کنید. برای این کار میتوانید با تعمیرگاه آتا سرویس در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *