خدمات, ماشین لباسشویی

تعویض تایمر ماشین لباسشویی

تعویض تایمر ماشین لباسشویی

شماره تماس های شعب مختلف آتاسرویس

تعویض تایمر ماشین لباسشویی یکی از کار های مهمی  است که یک تعمیرکار باید در آن حرفه ای باشد. ممکن است تایمر به دلایل مختلف به درستی کار نکند و به دلیل این مشکل ماشین لباسشویی به خوبی کار نمی کند. در این مقاله روش تعویض تایمر ماشین لباسشویی را به طور کامل توضیح می دهیم. اگر با این مشکل مواجه هستید، به راحتی می توانید آن را با آتا سرویس حل کنید. برای دریافت خدمات از نمایندگی تعمیر لباسشویی در تهران کلیک کنید.

تایمر ماشین لباسشویی چیست؟

تایمر یکی از مهمترین قطعات ماشین لباسشویی است که عملکرد صحیح و کامل ماشین لباسشویی به آن بستگی دارد. تایمر اساساً مسئولیت مدیریت تمام عملیات شستشو را بر عهده دارد. این قسمت پس از دریافت اطلاعات از سنسورهای تعبیه شده، فرمان مناسب را با این اطلاعات طبق برنامه و زمانبندی مشخص به موتور، پمپ ها و شیر برقی ارسال می کند.

اطلاعات بیشتر: هزینه تعمیر برد ماشین لباسشویی

تایمر شستشو وظیفه کنترل زمان بندی و ترتیب مراحل مختلف شستشو مانند تامین آب و ... را بر عهده دارد. در صورت بروز مشکل در تایمر، عملیات شستشو کامل و صحیح نخواهد بود. تایمر یکی از پرکاربردترین قطعات ماشین لباسشویی است. زیرا هر بار که کاربر ماشین لباسشویی را روشن می کند از این قطعه استفاده می شود. اگر تایمر ماشین لباسشویی خراب شد، بهتر است قطعه را تعویض کنید.

اقدامات لازم قبل از تعویض تایمر ماشین لباسشویی

قبل از تعویض تایمر ماشین لباسشویی، باید وضعیت هر یک از قطعات را بررسی کنید. خرابی تایمر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اگر این دلایل برطرف نشد، پس از تعویض تایمر ماشین لباسشویی، تایمر به زودی دوباره خراب می شود. بنابراین لازم است قبل از تعویض یا تعمیر تایمر، این مشکلات برطرف شود. مهم ترین فعالیت هایی که یک تکنسین ماهر و با تجربه باید به طور دقیق و کامل انجام دهد عبارتند از:

تعویض تایمر ماشین لباسشویی

تعویض تایمر ماشین لباسشویی

چک کردن سوئیچ درب

قبل از تعویض تایمر ماشین لباسشویی، ابتدا سوئیچ درب را بررسی کنید.اگر سوئیچ درب خراب باشد، شستشو شروع نمی شود یا ممکن است مدتی طول بکشد تا متوقف شود. خرابی سوئیچ در دراز مدت به تایمر خودرو نیز آسیب می رساند.

اطلاعات بیشتر: هزینه تعمیر موتور ماشین لباسشویی

بررسی موتور تایمر

اگر تایمر ماشین لباسشویی در حین شستشو به درستی کار نکند،احتمال خرابی موتور زیاد است.برای بررسی سلامت موتور تایمر بهتر است ابتدا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و تایمر را از ماشین جدا کنید.سپس مولتی متر را روی RX1 نصب کنید و سیم های تست را به پایانه های کنترل کننده موتور وصل کنید.شرط سلامت موتور در این تست مقدار صفر یا نزدیک به صفر است.در غیر این صورت موتور تایمر ماشین لباسشویی شما خراب شده و باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

بررسی سنسور سطح آب

یکی از عوامل موثر در خرابی تایمر ماشین لباسشویی، سنسور سطح آب است.اگر پس از بارگیری ماشین لباسشویی، تایمر جلو نرود و به درستی کار نکند.به احتمال زیاد سنسور کنترل سطح آب تایمر معیوب یا کاملاً از کار افتاده است.بنابراین، قبل از تعویض تایمر ماشین لباسشویی، باید سنسور سطح آب را بررسی کنید.

شیر ورودی آب

قبل از تعویض تایمر ماشین لباسشویی، علاوه بر بررسی نکات فوق، باید شیر ورودی آب را نیز بررسی کنید.وظیفه این قطعه تامین آب گرم یا سرد می باشد.اگر ماشین لباسشویی بعد از شروع به کار متوقف شد، ممکن است به دلیل معیوب بودن شیر باشد البته ابتدا باید بررسی کنید که شیلنگ های ورودی سالم هستند و خمیده نیستند.اگر شیلنگ ها سالم هستند، باید شیرهای برقی را با مولتی متر چک کنید.برای بررسی اینکه آیا شیر ورودی آب شما به درستی کار می کند، ابتدا باید  داخل شیر را بررسی کنید تا از وجود رسوبات و .. جلوگیری شود.

اطلاعات بیشتر: تعمیر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

بررسی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

اگر تایمر ماشین لباسشویی قبل از رسیدن به مرحله شستشو خاموش شود ، احتمالاً مشکل از پمپ تخلیه است.به طور دقیق تر، اگر عملیات تخلیه در ماشین لباسشویی به اشتباه انجام شود، پمپ تخلیه خراب است.یکی از رایج ترین نشانه های پمپ تخلیه معیوب، توقف چرخه ماشین لباسشویی پس از اتمام شستشو یا آبکشی است.

مراحل تعویض تایمر ماشین لباسشویی

مراحل تعویض تایمر ماشین لباسشویی

مراحل تعویض تایمر ماشین لباسشویی

پس از بررسی نکات ذکر شده نوبت به تعمیر یا تعویض تایمر ماشین لباسشویی می رسد. در قسمت زیر به هریک از مرحله های تعویض تایمر لباسشویی می پردازیم:

  • قطع اتصال ماشین لباسشویی از برق
  • باز کردن پنل جلویی ماشین لباسشویی
  • جدا کردن سیم های متصل به تایمر
  • باز کردن پیچ های متصل به تایمر
  • قرار دادن تایمر جدید به جای تایمر قبلی
  • اتصال سیم ها به تایمر جدید
  • بستن پنل ماشین لباسشویی

این مراحل از مهم ترین خدماتی است که یک تعمیرکار ماشین لباسشویی برای تعویض تایمر ماشین لباسشویی باید ارائه دهد.

هزینه تعویض تایمر ماشین لباسشویی

قبل از تعویض تایمر ماشین لباسشویی بهتر است با قیمت این قطعه آشنا شوید تا در صورت بالا بودن هزینه تعویض این قطعه دیگر نیازی به تعمیر نداشته باشید و به سادگی با خرید و تعویض مشکل را برطرف کنید. آتا سرویس بهترین و با کیفیت ترین قطعات را با ضمانت از کارخانه به طور مستقیم برای شما عزیزان موجود کرده تا با خیالی آسوده از تعویض تایمر ماشین لباسشویی خود مطمئن شوید.

همه ی قطعات تعویضی دارای ضمانت کارخانه بوده و فقط کافیست با مراجعه به وب سایت اتا سرویس فرم درخواست تعمیرکار را برای تعویض تایمر ماشین لباسشویی خود در هر کجای تهران ارسال کنید تا تکنسین های حرفه ای ما در کمترین زمان و بهترین قیمت به شما عزیزان خدمات ارائه دهند.

جهت اطلاعات بیشتر درباره تعویض تایمر ماشین لباسشویی میتوانید به شماره های درج شده در وب سایت آتا سرویس مراجعه کنید و از مشاوران ما اطلاعات لازم را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *