خدمات, ماشین ظرفشویی

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی به چه صورت می باشد؟ در ادامه با آتا سرویس همراه باشید تا بتوانید اطلاعات لازم را درباره تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی خود کسب کنید. پس از مدتی استفاده از ماشین ظرفشویی، معمولاً چربی و کثیفی ظروف روی فیلترها جمع می شود و کارکرد دستگاه را با مشکل مواجه می کند. به همین دلیل در این مقاله نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی را به شما آموزش می دهیم. اگر بعد از برنامه شستشو لکه ها و رسوبات مواد غذایی روی ظروف باقی بماند، ممکن است مقصر ماشین ظرفشویی نباشد. آیا می دانستید فیلتری در ماشین ظرفشویی وجود دارد که باید مرتباً تمیز شود؟ آیا فیلتر ماشین ظرفشویی خود را تمیز می کنید؟ با نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران همراه باشید.

فیلتر ماشین ظرفشویی کجا قرار دارد؟

ممکن است بسیاری از افراد بخواهند فیلتر ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنند و این سوال پیش بیاید که فیلتر ماشین ظرفشویی کجاست؟  به طور معمول، ماشین ظرفشویی دارای دو فیلتر است که رسوبات و ذرات غذا را از پایین جمع می کند و یک فیلتر آب دارد. فیلتر ماشین ظرفشویی در قسمت پایینی ماشین و در سر پمپ تخلیه نصب می شود تا رسوبات و ذرات وارد ماشین ظرفشویی نشوند. زیرا ورود ذرات غذا به پمپ تخلیه به این قسمت آسیب می رساند.

فیلترهای ماشین ظرفشویی خانگی معمولا در داخل و زیر دستگاه نصب می شوند. اهرم های توزیع آب و المنت گرمایشی در بالا قرار دارند. قبل از برداشتن فیلتر از روی دستگاه برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی باید آن را باز کرده و آب اضافی آن را با اسفنج یا پارچه خشک کنیم. پس از آن، فیلتر را می توان از ماشین ظرفشویی خارج کرد و تمیز کرد.

در حالی که تخلیه فیلتر ماشین ظرفشویی و تمیز کردن آن ضروری است، سایر قسمت ها مانند شیر کنترل آب و المنت گرمایشی نیز باید از هرگونه آلودگی موجود تمیز شوند و شما برای این کار باید از تعمیرگاه حرفه ای مانند اتاسرویس کمک بگیرید.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

اگر ظروف خود را قبل از قرار دادن آنها در ماشین ظرفشویی بشویید، همچنان تکه هایی از مواد غذایی و چربی روی سطح باقی می ماند که باید پاک شوند. عملکرد فیلتر این است که همه ذرات را به دام می اندازد و از رسوب مجدد آنها روی ظروف جلوگیری می کند. اما اگر فیلتر مسدود شده باشد، نمی تواند کار خود را انجام دهد. فیلتر برخی از ماشین های ظرفشویی قدیمی مانند سطل زباله است و خودش را خالی می کند. به همین دلیل است که ماشین های قدیمی پر سر و صدا هستند.

اطلاعات بیشتر: تعمیر تایمر ماشین ظرفشویی

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

مدل های جدیدتر دارای یک فیلتر داخلی هستند که نیاز به تمیز کردن دستی دارد. هر دو نوع فیلتر در پایین قسمت داخلی ماشین ظرفشویی، زیر بازوی اسپری چرخان قرار دارند. با بررسی دفترچه راهنما یا مراجعه به وب سایت سازنده می توانید نوع فیلتر خود را تعیین کنید. برای تمیز کردن فیلترهای قدیمی ماهی یکبار از سرکه سفید و جوش شیرین یا تمیز کننده ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

فیلترهای جدید نیز باید حداقل یک بار در ماه تمیز شوند. اگر بعد از شستن احساس کردید ظروف لکه دار شده و ذرات غذا و رسوب باقی می ماند و یا بوی نامطبوعی از دستگاه متصاعد می شود، باید فیلتر را مرتب تمیز کنید. تمیز کردن فیلتر فقط چند دقیقه طول می کشد و نیازی به تجهیزات خاصی ندارد. صرف زمان برای تمیز کردن، ارزش زمان و انرژی لازم برای شستن دوباره ظروف را دارد.

7 مرحله تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

فیلتر ماشین ظرفشویی را پیدا کنید

اولین قسمت تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی: از آنجایی که فیلتر در کف داخلی ماشین ظرفشویی قرار دارد، قفسه پایینی را برای دسترسی آسان بردارید. اکثر فیلترهای دستی (جدید) با چرخاندن باز و بسته می شوند و دارای چراغ نشانگر هستند. برخی از فیلترها از یک سیلندر تشکیل شده اند، برخی دیگر فیلتر دیگری در زیر سیلندر دارند. معمولا فیلترهای زیرین (مسطح/صاف/یکنواخت) قفل نمی شوند و با استفاده از سوراخ وسط فیلتر به راحتی جدا می شوند و به هیچ ابزاری نیاز نخواهید داشت.

اطلاعات بیشتر: تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش

فیلتر را خارج کنید

 دومین قسمت تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی: فیلتر استوانه ای را در جهت فلش  راهنما بچرخانید تا قفل آن باز شود. اغلب با چرخاندن آن در خلاف جهت عقربه های ساعت قفل آن باز می شود. پس از باز کردن قفل، آن را به آرامی به سمت بالا بکشید تا از ته ماشین ظرفشویی خارج شود. اگر فیلتر دومی وجود دارد، آن را نیز بردارید.

یک محلول تمیز کننده تهیه کنید

سومین قسمت تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی: یک کاسه بزرگ را با آب داغ و چند قطره مایع ظرفشویی یا صابون پر کنید. برای تمیز کردن بهتر فیلتر، از شوینده های خوب حاوی مواد چربی زدا استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر: هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی

فیلتر را خیس کرده و برس بکشید

چهارمین قسمت تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی: فیلتر را در محلول تمیزکننده قرار دهید و بگذارید چند دقیقه خیس بخورد تا رسوبات آن از بین برود. اگر تکه های برچسب کاغذی به فیلتر چسبیده باشند، بسیار مفید است. با استفاده از یک اسفنج، مسواک قدیمی یا برس نایلونی با موهای نرم، رسوبات و زباله های چسبیده به فیلتر را جدا کنید.

فیلتر را خوب شست و شو دهید

پنجمین قسمت تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی: فیلتر ها را به خوبی در آب داغ شست و شو دهید.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

محل قرار گیری فیلتر را پاک کنید

ششمین قسمت تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی: یک اسفنج یا پارچه را در محلول آب گرم و صابون آغشته کنید و دریچه فیلتر را پاک کنید تا ذرات غذا یا چربی چسبیده به آن پاک شود.

فیلتر را در جای خود قرار دهید

هفتمین قسمت تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی: مراحلی که برای برداشتن فیلتر استفاده کردید را برعکس کنید. ابتدا فیلتر پایینی (صاف/تخت) را قرار دهید، سپس فیلتر استوانه ای تمیز شده را قرار داده و آن را بچرخانید. مطمئن شوید که آن را محکم در جای خود قفل کرده اید. در صورت خرابی یا شکستگی فیلترها را تعویض کنید.

اطلاعات بیشتر: علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی

روش های جلوگیری از کثیف شدن فیلتر ماشین ظرفشویی

حال ممکن است پس از تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه از کثیف شدن این قسمت جلوگیری کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که با در نظر گرفتن چند نکته مهم می توانید از تجمع آلودگی و کثیفی در فیلتر ماشین ظرفشویی خود جلوگیری کنید. یکی از مهم ترین نکات در این زمینه تمیز کردن ظروف با حوله قبل از قرار دادن در ماشین ظرفشویی است. زیرا علت اصلی گرفتگی فیلتر تجمع ذرات مواد غذایی باقی مانده در ظروف است.

بنابراین، تمیز کردن ظروف قبل از قرار دادن آنها در دستگاه کمک زیادی به جلوگیری از این مشکل می کند. همچنین، بهتر است دستگاه خود را به صورت دوره ای سرویس کنید تا از تجمع رسوبات در فیلتر یا سایر قسمت های ماشین ظرفشویی خود جلوگیری کنید. برای سرویس کامل ماشین ظرفشویی خود میتوانید به اتاسرویس مراجعه کنید.

تجهیزات و مواد تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

کاسه بزرگ، پارچه یا اسفنج، مسواک قدیمی، برس نایلونی با موی نرم، مایع ظرفشویی حاوی مواد چربی زدا، سرکه سفید، جوش شیرین و... که میتوانید در اتاسرویس با انواع مواد شوینده مورد نیاز برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی خود آشنا شوید.

اتاسرویس با تجربه این اطلاعات را در اختیار شما عزیزان قرار داد که هنگام به مشکل خوردن با فیلتر ماشین ظرفشویی و تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی خود سریعا اقدام به بررسی کنید ولی اگر مشکل شما جدی بود حتما با یک تکنسین ماهر در ارتباط باشید. اتاسرویس با داشتن سابقه و بهترین تعمیرکاران ماهر می تواند در این موضوع به شما کمک های لازم را بکند. جهت ارتباط با ما میتوانید از طریق وب سایت اتا سرویس مراجعه کنید و یا با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *