ماشین لباسشویی, خدمات

خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

شماره تماس های شعب مختلف آتاسرویس

خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی به چه علت است؟ میکروسوئیچ چیست؟ تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی چگونه انجام میشود؟  آیا میکروسوئیچ قابل تعمیر است؟ نشانه ها و علائم خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی چیست؟ در این مقاله از آتا سرویس به پاسخ این سوالات میپردازیم تا شما عزیزان دیگر درگیر تعمیر میکروسوئیچ ماشین ظرفشویی خود نباشید و در منزل به تعمیر مشکل ماشین لباسشویی خود بپردازد. با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران همراه باشید.

میکروسوئیچ ماشین لباسشویی چیست؟

میکروسوئیچ ماشین لباسشویی یک قطعه الکترونیکی کوچک است که وظیفه کنترل عملکرد ماشین را بر عهده دارد. میکروسوئیچ ها به طور گسترده در دستگاه های الکترونیکی استفاده می شوند. این قطعات الکترونیکی با دقت بالا و استانداردهای صنعتی تولید می شوند و برای نظارت بر عملکرد دستگاه و جلوگیری از خطرات احتمالی استفاده می شوند.

در ماشین لباسشویی می توان از میکرو سوئیچ برای کنترل عملکرد ماشین مانند شروع و توقف چرخه شستشو و جلوگیری از باز شدن درب ماشین در حین کار استفاده کرد. توجه داشته باشید که وقتی ماشین لباسشویی را روشن می کنید برد الکترونیکی به میکروسوئیچ فرمان می دهد که درب را ببندد و در صورت بسته بودن درب، میکروسوئیچ به برد اطلاع داده و در نهایت فرآیند شستشو آغاز می شود.

خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی به چه علت است؟

اگر با ساختار ماشین های لباسشویی یا قطعات اصلی این ماشین ها آشنا هستید، حتما باید با قسمت میکروسوئیچ آشنا باشید. میکروسوئیچ ها بر روی درب هستند و در برخی موارد نیاز به تعمیر میکروسوئیچ درب شستشو می باشد. اما این قطعه دقیقا چیست و چه نقشی در ماشین لباسشویی دارد؟ عملکرد میکروسوئیچ در ماشین لباسشویی کنترل جریان برق است. 

خدمات بیشتر: تعمیر لباسشویی در کرج

خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

در واقع میله ای است که یا جریان را قطع می کند یا آن را بازیابی می کند و این کار با یک فشار یا ضربه مکانیکی انجام می شود. وقتی درب ماشین لباسشویی را می بندید، این قسمت جریان الکتریکی را فعال کرده و ماشین لباسشویی شروع به کار می کند. سپس با باز کردن درب دستگاه، برق قطع می شود و ماشین لباسشویی خاموش می شود.

اما در برخی موارد ممکن است این قطعه از کار بیفتد و در نتیجه نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی یکی از رایج ترین مشکلات این دستگاه است. میکروسوئیچ درب یک وسیله ایمنی است که از باز شدن مخزن شستشو در هنگام چرخش و باز شدن درب جلوگیری می کند. اگر میکروسوئیچ درب کار نکند، آبکش حتی زمانی که بسته باشد حرکت نمی کند و نمیچرخد . درب ماشین لباسشویی را باز کنید، اگر به کناره درب دقت کنید متوجه میشوید که یک قطعه فلزی یا پلاستیکی معروف به اعتصاب به در وصل شده است. 

هنگامی که در را می بندید، اعتصاب وارد دریچه کوچک بالای ماشین لباسشویی می شود و میکروسوئیچ درب را فشار می دهد و سیگنالی را به واحد ماشین لباسشویی ارسال می کند. این ویژگی ایمنی به جلوگیری از چرخش یا تحریک واشرها در هنگام باز بودن درب کمک می کند. برای جلوگیری بیشتر از خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی عوامل زیر را رعایت کنید:

اطلاعات بیشتر: هزینه تعمیر برد ماشین لباسشویی

 • درب ماشین لباسشویی را محکم نبندید.
 • اگر درب ماشین لباسشویی را خیلی زود باز کنید، به میکروسوئیچ آسیب خواهید رساند.
 • گرم شدن بیش از حد پلاتین میکروسوئیچ منجر به خرابی آن می شود.
 • نوسانات برق یکی دیگر از دلایل خرابی میکروسوئیچ است.
 • اگر آب به میکروسوئیچ برسد، احتمال سوختن آن وجود دارد.

شما باید با رعایت این موارد از خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی خود جلوگیری کنید.

نشانه های خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

برای اینکه خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی را تشخیص دهید باید به علائم و نشانه هایش توجه کنید و آنها را بشناسید تا بتوانید خرابی ها را بررسی کنید. نشانه های خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی به صورت زیر میباشد:

 • عدم امکان چرخش دیگ  ماشین لباسشویی
 • درب ماشین لباسشویی بعد از شستشو باز نمی شود
 • موتور ماشین لباسشویی روشن نمی شود
 • نمایش کد خطای میکروسوئیچ روی نمایشگر ماشین لباسشویی
 • ماشین لباسشویی فرآیند شستشو را شروع نمی کند.
 • وقتی ماشین لباسشویی را روشن میکنید؛ فقط پمپ تخلیه روشن می شود و درب قفل نمی شود .
 • در اکثر ماشین های لباسشویی حتی پس از روشن شدن درب قفل نمی شود و شروع به کار نمی کند.
 • اگر درب ماشین لباسشویی باز نمی شود، ممکن است مشکل از میکروسوئیچ باشد.

خدمات بیشتر: تعمیر موتور ماشین لباسشویی

خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی کمی پیچیده و زمان بر است و اتصال نامناسب سیم ها باعث سوختن میکروسوئیچ و یا حتی سوختن برد مدار دستگاه می شود. در این صورت بهتر است با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید و میکروسوئیچ را تعویض کنید تا عملکرد دستگاه به حالت اولیه بازگردد.

راه های افزایش عمر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

میکروسوئیچ ها به عنوان قطعات الکترونیکی حساس نیاز به مراقبت و تعمیر دارند تا عمر مفید خود را افزایش دهند. چند راه برای افزایش طول عمر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی:

 • مقدار زیاد از لباس را در ماشین لباسشویی قرار ندهید.
 • مراقب باشید که آب روی میکروسوئیچ نریزد.
 • بعد از اتمام کار برای باز کردن درب ماشین لباسشویی عجله نکنید.
 • از ماشین لباسشویی بیش از حد برای مدت زمان محدود استفاده نکنید.
 • از محافظ الکتریکی برای ماشین لباسشویی استفاده کنید.

با رعایت این نکات می توانید طول عمر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی خود را افزایش دهید و  از خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی خود جلوگیری کنید.

هزینه تعمیر خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

هزینه تعویض و تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی به مدل و نوع ماشین لباسشویی شما و همچنین محل و تعمیرکار مورد نیاز شما بستگی دارد. در هر صورت برای اطمینان از هزینه تعویض میکروسوئیچ ماشین لباسشویی بهتر است با نمایندگان آتا سرویس تماس بگیرید. ضمناً در هر صورت برای تعویض یا تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی خود بهتر است با تکنسین های مجرب و با تجربه تماس بگیرید تا هم هزینه اضافی نداشته باشید و هم به کیفیت خدمات آنها اطمینان کنید.

 شما نمی توانید میکروسوئیچ ماشین لباسشویی را تعویض کنید مگر اینکه مطمئن باشید تمام مراحل را یک به یک به درستی انجام داده اید. با توجه به این توضیحات، برخی از تعمیرات فقط باید توسط یک تکنسین ماهر انجام شود. مرکز تعمیرات آتا سرویس با بهترین و مجرب ترین تکنسین ها، نازلترین قیمت ها و خدمات تعمیر لباسشویی بهترین گزینه برای تعویض میکروسوئیچ ماشین لباسشویی شما می باشد.برای اطلاعات بیشتر میتوانید به وب سایت آتا سرویس مراجعه کنید و یا با شماره ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *