خدمات, ماشین ظرفشویی

دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش

دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش

دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش، بیشترین مشکلاتی که برای ماشین ظرفشویی ها با برند های مختلف پیش می آید تخلیه نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی پس از شستن ظروف می باشد. افرادی که ماشین ظرفشویی دارند ممکن است با این مشکل رو به  رو شوند. زمانی که آب ماشین ظرفشویی تخلیه نشود هم به ماشین ظرفشویی شما آسیب می زند و هم دچار نشت آب دستگاه خواهید شد. همین مشکلات باعث ایجاد شدن بوی نامطلوب و بد در ماشین ظرفشویی خواهد شد. آتابوش همراه شما است تا دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش را باهم بررسی کرده و مشکلات را برای شما حل کنیم. برای تعمیر ماشین ظرفشویی بوش همراه ما باشید.

دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش

تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش مانند گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش در بیشتر مواقع خیلی جدی نمی باشد و راحت رفع می شود، اما در بعضی مواقع جدی بوده و ممکن است دستگاه را از کار بیاندازد و در این جور مواقع باید از تکنسین های ماهر کمک بگیرید. حال می خواهیم 4 بخش از ماشین ظرفشویی بوش که می تواند دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش باشد به شما معرفی کنیم:

 •       فیلتر کف ماشین ظرفشویی بوش
 •       پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی بوش
 •       شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی بوش
 •       بخش فاضلاب ماشین ظرفشویی بوش

فیلتر کف ماشین ظرفشویی بوش: شما باید از فیلتر داشتن ماشین ظرفشویی خود و سالم بودن آن که در فرآیند شست و شو باید به درستی عمل کند مطمئن شوید. بیشتر اوقات فیلتر درست زیر قطعه گردان زیر سینی پایینی قرار گرفته است. حال که فیلتر را پیدا کردید آن را از محل نگهداری خارج کنید و حفره زیر را برای وجود تکه های ریز اضافی غذا بررسی کنید. اگر با تمیز کردن فیلتر هیچ تغییری ایجاد نشد می توانید آن را کاملا تعویض کنید و بدانید بخش های دیگر هم میتواند باعث تخلیه نشدن آب باشد. لازم به ذکر است ابتدا همه ی موارد را بررسی و بعد اقدام به درستی آن بکنید.

اطلاعات بیشتر: دلیل تمیز نشدن ظروف در ظرفشوی بوش

 1.       یک دسترسی برای کف ماشین ظرفشویی از داخل ایجاد کنید.
 2.       صافی داخل فیلتر را تمیز کنید.
 3.       فیلتر را از کف ماشین ظرفشویی خارج کنید.

برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی بهترین کار این است که آن را با مواد شوینده معمولی بشویید. لازم به ذکر است اگر با مواد شوینده بسیار قوی بشویید ممکن است در کارایی صافی اختلال ایجاد کند.

دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش

دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش

نوع مواد شوینده: دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش، یکی دیگر از دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش میتواند استفاده از مواد شوینده اشتباه باشد که نوع مواد باعث شود فرآیند شست و شو طی نشود. برای ماشین های ظرفشویی قرص ها و پودر های مخصوص ساخته شده است.

بررسی شیلنگ تخلیه: دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش ، اگر تمیز کردن فیلتر و تغییر مواد شوینده هم تأثیری نداشت، شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی شما مسدود شده ماشین ظرفشویی بوش است. یکی از اجزای ضروری ماشین ظرفشویی شیلنگ تخلیه آن است که به لوله تخلیه سینک متصل می باشد. گرفتگی شیلنگ تخلیه از کثیفی و بقایای مواد غذایی به وجود می آید. برای تمیز کردن آن را از ماشین ظرفشویی خارج و سینک را تخلیه نمایید.

خدمات بیشتر: تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش

لازم به ذکر است ابتدا همه ی موارد را بررسی و بعد اقدام به درستی آن بکنید:

 1.       در ابتدا کار باید آب و برق دستگاه را قطع کنید تا دچار خسارت نشوید.
 2.       سعی کنید از طریق باز کردن پیچ‌ها، کاور ماشین ظرفشویی را بیرون آورید.
 3.       شیلنگ تخلیه از یک طرف به پمپ تخلیه وصل شده است و در طرف دیگر به لوله‌ای که به سینک ظرفشویی متصل است، وصل است.
 4.       مشکلی که برای شیلنگ ممکن است رخ داده باشد، همان طور که قبلاً گفتیم گرفتگی در بخش‌هایی از

شیلنگ تخلیه است یا دچار پیچ و تاب شدن می‌باشد. هر دو مورد را به سادگی می‌توانید بررسی کنید.

 1.       کافیست شیلنگ را خارج کرده و آن را به طور کامل از جهات مختلف بررسی کنید.
 2.       برای رفع پیچ و تاب شیلنگ کافیست حالت استاندارد آن را با توجه به تصاویر داخل دفترچه راهنما یا داخل سایت‌های مرجع، پیدا کنید و آن را با پیچ دادن دوباره، به حالت استاندارد برگردانید.
 3.       در صورت گرفتگی نیز می‌توانید با عبور آب پرفشار از شیلنگ، گرفتگی آن را به طور کامل رفع کنید

بررسی فاضلاب: دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش، شاید شما هم به این فکر باشید که چرا ماشین ظرفشویی تخلیه نمیکند. ممکن است ضایعاتی در فاضلاب گیر کند وجود این گرفتگی باعث خواهد شد که خروجی بسته شه و تخلیه آب صورت نگیرد..

بررسی پمپ تخلیه: دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش، پمپ تخلیه هم مانند فیلتر ظرفشویی است که به راحتی توسط ذرات غذا مسدود می شود. بسیار ضایعات در نزدیکی پروانه های ماشین ظرفشویی سافت خواهد شد. اجسام خارجی مانند شیشه شکسته نیز می‌توانند به راحتی داخل پمپ تخلیه بلغزند و از کارکرد پمپ جلوگیری کنند.

چگونه مشکل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی را برطرف کنیم؟

دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش، به جز بررسی پمپ در موارد بالا بقیه دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش را به راحتی خود شما می توانید برطرف کنید. اگر با بررسی تمام این علت ها اگر مشکل حل نشود شما باید با یک تکنسین خوب و با اطمینان در تماس باشید. لوازم خانگی برند بوش فناوری و تکنولوژی بسیار بالایی دارند و به همین دلایل است که می خواهیم عیب یابی این دستگاه بر عهده تکنسین های ماهر باشد. آتابوش بهترین تعمیرگاه ماشین ظرفشویی بوش می باشد که دارای افراد با تجربه است. شما می توانید با مطالعه برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی بوش اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش

دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش

دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش را جدی بگیرید

بیشتر افراد فکر می کنند تخلیه نشدن  آب ماشین ظرفشویی طبیعی است و پس از یه مدت رفع خواهد شد. باید به شما بگوییم خیر باید جدی بگیرید. شما اگر میخواهید عمر دستگاه شما بیشتر باشد باید علت های مختلف را در نظر بگیرید و به فکر تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش خود باشید تا بیشتر از خسارتی که خورده اید هزینه هایتان دو برابر نشود. با تعمیرات ماشین ظرفشویی زمان طولانی تری را برای استفاده از آن خواهید داشت.

شما باید برای تعمیرات ماشین ظرفشویی خود جهت تخلیه نشدن آب آن دلایل تخلیه نشدن آب ظرفشویی بوش را کاملا بدانید و به اطلاعات خود بیفزایید تا در مواقع ضروری بدانید باید چه کارهایی را برای ماشین ظرفشویی خود انجام دهید. آتابوش همراه شما است تا بتوانید بهترین تعمیرگاه را برای لوازم خانگی خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *