خدمات, ماشین ظرفشویی

دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی چیست؟ در این مقاله از آتا سرویس میخواهیم درباره چراغ نمک ماشین ظرفشویی اطلاعات لازم را به شما بدهیم تا بدانید هنگام این اتفاق چه کاری انجام دهید و علت آن را پیدا کنید. آتا سرویس بهترین تعمیرگاه برای ماشین ظرفشویی شما می باشد که میتوانید با خیالی آسوده از خدمات ما استفاده کنید و با یک تماس خدمات عالی را در نظر بگیرید. حتما تا به حال با چیزهای کوچک و بزرگی مانند روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی مواجه شده اید. این چراغ نوعی هشدار به کاربر در مورد سطح کم نمک در ماشین ظرفشویی است، اگرچه ممکن است دلیل دیگری برای روشن ماندن این چراغ وجود داشته باشد. اگر اطلاعات زیادی در این زمینه ندارید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی چیست؟ ماشین ظرفشویی وسیله ای است که آب و مواد شوینده را روی ظروف چرب و کثیف پاشیده و آنها را تمیز و براق می کند. این دستگاه برای دستیابی به بهترین عملکرد در هر چرخه شستشو به مواد شوینده، نمک و روغن برای جلا دادن ظروف نیاز دارد. البته نمک و مایع پولیش مانند مواد شوینده ماشین ظرفشویی با هر بار شستشو به ماشین اضافه نمی شود و باید هر کدام را در مخزن مخصوص خود قرار دهید تا نیازی به شارژ طولانی مدت نداشته باشید.

اطلاعات بیشتر: تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

نمک ماشین ظرفشویی شبیه نمک سفره ای است که تا به حال دیده اید. این ماده شبیه دانه های برف یا تکه های کوچک سنگ شفاف است که برخی از آنها با هر بار شستشو در آب حل می شوند و سختی آب را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. این ماده از چسبیدن رسوبات به قسمت های داخلی ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند و به همین دلیل بسیار مهم است که مخزن نمک هرگز خالی نباشد.

به منظور افزایش کیفیت شستشو و طول عمر قطعات داخلی ماشین ظرفشویی، تولیدکنندگان ماشین ظرفشویی تصمیم گرفته اند یک چراغ هشدار دهنده در داخل ماشین ظرفشویی تعبیه کنند که در زمان تمام شدن نمک و مایع پولیش به کاربر اطلاع دهد. به این ترتیب کاربر می تواند به محض روشن شدن چراغ مخزن را پر کند تا در طولانی مدت مشکلی برای دستگاه پیش نیاید و ظروف به بهترین شکل ممکن شسته شوند.دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی را دانستیم حال به نکات زیر توجه نمایید.

توجه: از آنجایی که در قرص همه منظوره ماشین ظرفشویی نمک وجود دارد. بنابراین بخشی از نمک مورد نیاز دستگاه تضمین می شود. بنابراین می توانید با خرید قرص ماشین ظرفشویی چند منظوره از روشن شدن مکرر چراغ نمک جلوگیری کنید.

در برخی موارد، کاربران گزارش می دهند که چراغ نمک ماشین ظرفشویی خاموش نمی شود یا پس از پر کردن مخزن، روشن می شود. از دیگر دلایلی که به غیر از کمبود نمک داخل ماشین باعث روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کافی نبودن نمک ماشین ظرفشویی

 در برخی موارد، دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی پس از ریختن نمک در مخزن، کافی نبودن مقدار آن است. به طور کلی هر مخزن خالی ماشین ظرفشویی حدود 1 کیلو نمک دارد و بهتر است حداکثر آن را پر کنید.

نکته: یکی از دلایل پر نشدن کامل مخزن از نمک این است که قطعات نمک به درستی در کنار هم در داخل مخزن قرار نگرفته و فضای بیشتری را اشغال می کنند. بنابراین بهتر است بعد از ریختن نمک داخل مخزن نمک ها را با قاشق چوبی هم بزنید تا فضای بیشتری باز شود.

اطلاعات بیشتر: تعمیر تایمر ماشین ظرفشویی

دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

تنظیم دستگاه بر روی سختی آب بالا

دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین در هر ماشین ظرفشویی، در ماشین ظرفشویی تنظیمات خاصی وجود دارد که با استفاده از آنها می توان میزان سختی آب را به دستگاه اطلاع داد تا مقدار مناسب نمک وارد آب شود. به طور کلی، هر چه میزان رسوبات و ناخالصی ها در آب شهری محل زندگی شما بیشتر باشد، برای از بین بردن این عناصر باید از نمک بیشتری استفاده کنید.

اگر مکرراً با مشکل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی مواجه می شوید، ممکن است سختی آب ماشین را روی سطوح بالایی تنظیم کرده باشید. با کاهش این مقدار می توانید میزان نمک مصرفی دستگاه را کاهش دهید. توجه داشته باشید که اگر سختی آب لوله کشی ساختمان شما زیاد است، نباید سختی آب ماشین ظرفشویی را کاهش دهید زیرا باعث رسوب در قسمت های داخلی می شود و مجبور خواهید بود ماشین ظرفشویی خود را تعمیر کنید.

نکته: اگر در منطقه ای زندگی می کنید که آب کمی دارد، ماشین ظرفشویی شما برای تمیز کردن آن به نمک زیادی نیاز نخواهد داشت و می توانید میزان نمک مصرفی در دستگاه را کاهش دهید. برای اندازه گیری دقیق سختی آب بهتر است از نصاب ماشین ظرفشویی  آتا سرویس کمک بگیرید.

کیفیت پایین نمک ماشین ظرفشویی

 گاهی اوقات نمک استفاده شده در ماشین ظرفشویی اصل نیست و کیفیت بسیار پایینی دارد. بنابراین، به محض تماس با آب، مقدار زیادی حل شده و مخزن به سرعت تخلیه می شود. با این حال، پس از چندین بار شستشو، چراغ دوباره روشن می شود و مخزن کاملا خالی میشود.پس دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی میتواند کیفیت پایین نمک هم باشد.

دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی

نکته: استفاده از نمک غیر اصل و بی کیفیت علاوه بر آسیب به قطعات داخلی دستگاه می تواند تاثیر بسیار بدی بر کیفیت ظرفشویی داشته باشد و تمامی ظروف حساس را پر از خط و خش کند. بنابراین توصیه می شود فقط از نمک های اصل و استاندارد استفاده شود.

اطلاعات بیشتر: علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی

نشتی مخزن ماشین ظرفشویی

دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی شما نشتی در مخزن نمک دستگاه است. در این صورت نمک بیش از حد لازم مصرف می شود و به سرعت تمام می شود. باز گذاشتن درب مخزن و نبستن کامل آن مهمترین دلیل نشت نمک از مخزن است. البته در برخی موارد مخزن نمک بر اثر ضربه یا استفاده از نمک بی کیفیت سوراخ می شود که در این صورت نیاز به تعویض مخزن دارید.

خرابی سنسور نمک

در داخل هر ماشین ظرفشویی سنسوری به نام سنسور نمک وجود دارد. این سنسور مقدار نمک داخل مخزن را اندازه گیری می کند و اگر کمتر از حد مجاز باشد به پنل دستور می دهد که چراغ نمک ماشین ظرفشویی را شارژ کند. در صورت آسیب دیدن این قطعه اطلاعات نادرستی در خصوص میزان نمک موجود در مخزن به تابلو ارسال می شود و حتی پس از پر شدن مخزن نیز چراغ نمک روشن می ماند.این مورد را هم میتوان دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی دانست.

اطلاعات بیشتر: تعمیر برد ماشین ظرفشویی

خرابی برد

از جمله دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ، خرابی برد دستگاه هم می باشد. برد قسمت کوچک اما ضروری ماشین ظرفشویی است که عملکرد قسمت های داخلی ماشین را مدیریت می کند. در صورت آسیب دیدن کارت ممکن است فرمان روشن شدن لامپ نمک به اشتباه صادر شود. برای رفع این مشکل و تعمیر ماشین ظرفشویی خود باید از یک تکنسین مجرب مانند آتا سرویس کمک بگیرید.

 دلیل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی را به شما توضیح دادیم. اگر با این مشکل جدی مواجه شدید حتما با یک تکنسین مجرب در تماس باشد. آتا سرویس با بهترین تعمیرکاران همراه شما است.جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت آتا سرویس مراجعه کنید و یا ما ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *