خدمات, ماشین ظرفشویی

علت آب دادن ماشین ظرفشویی بوش

علت آب دادن ماشین ظرفشویی بوش

می خواهیم بدانیم علت آب دادن ماشین ظرفشویی بوش چیست. ماشین ظرفشویی یکی از مهم ترین لوازم برقی خانگی در آشپزخانه است و به همین دلیل سلامت آن بسیار مهم است. زیرا در تمام روز و تمام هفته کار می کند و نیاز خانواده به شستن ظرف ها را برطرف می کند. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای همه ماشین های ظرفشویی رخ دهد، نشت آب از ماشین است.

بنابراین، بسیاری از شما با این مشکل مواجه هستید و می خواهید بدانید که چرا این مشکل رخ می دهد. در برخی موارد علت این مشکل جزئی است و به راحتی قابل حل است. در زیر در مورد دلایل نشت آب از ماشین ظرفشویی صحبت خواهیم کرد.

علت آب دادن ماشین ظرفشویی بوش

علت آب دادن ماشین ظرفشویی بوش خروج ناگهانی آب از کنار یا زیر دستگاه است که نشان دهنده وجود مشکل یا نقص در دستگاه است. این دستگاه برای شستن ظروف استفاده می شود و در صورت آسیب دیدن قسمتی از آن ممکن است نشتی داشته باشد. در صورت مواجه شدن با این مشکل، باید اقدامات لازم برای تعمیر ماشین ظرفشویی را فورا انجام دهید زیرا ممکن است به سایر قطعات آسیب برساند یا مشکلات دیگری ایجاد کند. دلیل آبیاری ماشین ظرفشویی بوش و مشکلات ناشی از نشتی آب را به شما می گوییم.

 • کف آشپزخانه و فرش داخل آن را خیس کنید
 • پوسیدگی قطعات تجهیزات و خرابی
 • نقص در شستشو و توقف ماشین ظرفشویی
 • خطر برق گرفتگی، آتش سوزی و در نهایت آتش سوزی موتور وجود دارد
علت آب دادن ماشین ظرفشویی بوش

علت آب دادن ماشین ظرفشویی بوش

علت نشتی آب ماشین ظرفشویی  بوش

دلایل مختلفی برای آب دادن ماشین ظرفشویی بوش وجود دارد که در اینجا به آنها اشاره می کنیم:

 • شل بودن بست ها و مشکلات در آب بندی قطعات
 • پوسیدگی و سایش شیلنگ های دستگاه
 • خرابی پمپ
 • مشکل در شیر ورودی
 • مشکل در بازوی آبپاش
 • مشکل نوار دور درب ماشین
 • خرابی شناور ماشین ظرفشویی

توصیه می شود قبل از خرید راهنمای خرید ماشین ظرفشویی را مطالعه کرده و بهترین نوع را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. برای تعمیر ماشین ظرفشویی بوش می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

اطلاعات بیشتر: علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

شل شدن بست‌ها و پوسیدگی قطعات عامل نشتی آب

آب دادن ماشین ظرفشویی بوش به چه علت است؟ شل بودن بست در ماشین ظرفشویی از دلایل رایج نشت آب است. بنابراین در صورت بروز این مشکل، بست ها را چک کنید و در صورت شل بودن آنها را سفت کنید. قطعاتی مانند پمپ های حرارتی، پمپ های تخلیه سینک و سایر قطعات پلاستیکی نیز دارای آب بندی هایی هستند که به دلیل تماس مداوم با آب و دمای بالای آب در معرض تغییر شکل قرار می گیرند. اگر پوسیده شوند، ماشین نشتی پیدا می کند.

فرسودگی و ساییدگی شیلنگ‌های ظرفشویی عامل نشتی آب

یکی دیگر از علت های آب دادن ماشین ظرفشویی بوش نشت آب از ماشین ظرفشویی می باشد که می تواند دلایل مختلفی از جمله پوسیدگی شیلنگ ها داشته باشد. شیلنگ ها به دلیل قرار گرفتن در معرض فشار و استرس بالا دچار خوردگی می شوند. در صورت بروز این مشکل، باید شیلنگ پوسیده را تعویض کنید.

اطلاعات بیشتر: دلایل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

علت نشتی آب ماشین ظرفشویی  بوش

علت نشتی آب ماشین ظرفشویی  بوش

چگونه شیلنگ تخلیه باعث نشتی آب می‌شود؟

آب دادن ماشین ظرفشویی بوش  به شیلنگ تخلیه مربوط است. آب از طریق شیلنگ تخلیه به پمپ تخلیه و به سیستم فاضلاب می رود. برای بررسی نشتی ناشی از خراب شدن این قطعه، پس از برداشتن صافی زیر درب ماشین ظرفشویی، دستگاه را روشن کرده و ته دستگاه و شلنگ را بررسی کنید. اگر اتصالات شل هستند، آنها را سفت کنید. اگر مشکل نشتی به دلیل آسیب به شیلنگ باشد، آب از زیر دستگاه نشت می کند.

شیلنگ ورودی آب چگونه باعث نشتی می‌شود؟

آب دادن ماشین ظرفشویی بوش به ورودی آب مربوط می باشد.این امکان وجود دارد که شیلنگ ورودی آب ماشین ظرفشویی بوش به شیر ورودی آب پشت ماشین ظرفشویی و یک شیلنگ به شیر آب آکواستاپ یا برقی متصل باشد. در اینجا باید بررسی کنید که شلنگ جدا نشده باشد یا علائم پوسیدگی را نشان دهد. اگر فیلتری در ورودی آب وجود دارد، مطمئن شوید که علت نشتی آب نباشد. توصیه می شود آن را از نمایندگی بوش در ایران خریداری کنید و با خیال راحت از آن استفاده کنید تا آسیب به ماشین ظرفشویی به حداقل برسد. ضمناً قیمت ماشین ظرفشویی بوش در این مراکز نسبت به جاهای دیگر ارزانتر است.

اختلال در عملکرد پمپ ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از دلایل آب دادن ماشین ظرفشویی بوش این است که پمپ یکی از قطعات ماشین ظرفشویی است که وظیفه آن گردش و هدایت جریان آب است. در صورت خرابی، نشتی در قسمت پایین دستگاه رخ می دهد. علاوه بر این، اگر مهر و موم پمپ تخلیه تغییر شکل داده باشد، نشت آب رخ می دهد. توجه داشته باشید که دمای بالای آب و تماس با قطعه باعث تغییر شکل می شود.

خراب شدن شیر ورودی ظرفشویی دلیل نشت آب از ماشین ظرفشویی

برای به وجود نیامدن آب دادن ماشین ظرفشویی بوش  باید شیر ورودی ماشین ظرفشویی آب مورد نیاز دستگاه را تامین می کند چک کرده  و می توان گفت که  در اثر استفاده زیاد و تماس با آب داغ می تواند پوسیده شود، بشکند، شل شود و ... در صورت بروز مشکل در این قسمت، آب زیادی به بیرون نشت می کند زیرا آب در آن تحت فشار بالا جریان دارد.

اطلاعات بیشتر: دلایل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش

خرابی بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی بوش

مشکل در بازوی اسپرینکلر منجر به نشتی می شود که یکی از دلایل اصلی نشتی است. در صورت بروز این مشکل، کارشناسان آن را برطرف خواهند کرد. کار بازوی آبپاش این است که آب را روی ظروف پاشیده و ظروف را تمیز کند. اگر مواد فلزی باشد، بیشتر در معرض پوسیدگی و آسیب است. اگر دستگاه بیش از حد پر شده است یا ظروف به درستی در دستگاه قرار نمی گیرند، این را در نظر داشته باشید. بازوی آبپاش به درستی نمی چرخد و حتی می شکند.

علاوه بر این، هنگامی که لبه های آبپاش باز هستند، فشار پاشش آب افزایش می یابد. در نتیجه این دلایل منجر به نشت آب می شود شما خواهید بود. برای بررسی نشت آب ناشی از آسیب این قسمت، سینی ظرف پایینی را بردارید و پس از چرخاندن بازوی اسپری مطمئن شوید که آزادانه حرکت می کند. اگر آزادانه حرکت نمی کند، باید ظروفی را که در مسیر حرکت آن قرار دارند بردارید. باز کردن بازوی اسپری به شما کمک می کند تا ببینید آیا ترک، شکستگی یا خرابی دارد یا خیر. در صورت وجود مشکل، آن را تعویض کنید.

خراب شدن نوار اطراف درب ماشین ظرفشویی بوش

ممکن است قسمت های مختلف ماشین ظرفشویی نشتی داشته باشد. اگر نشتی از جلو است، باید نوار دور در را بررسی کنید. این لاستیک در هنگام نو و انعطاف پذیر از نشت آب جلوگیری می کند. با استفاده مکرر، سفت، خشک و ترک خورده می شود. وقتی ظروف ترک خورده را در ماشین می شویید و قسمت سخت شکسته در درب گیر می کند، در بسته نمی شود یا لاستیک می شکند. اگر این باند آسیب دیده است، باید آن را تعویض کنید.

اختلال در عملکرد شناور عامل نشتی در ظرفشویی

به سمت هفت سطح آب مناسب شنا می کند که دارای یک شناور و یک سوئیچ شناور است. زمانی هست که شن ها بلند می شوند. هنگامی که آب به ارتفاع معینی می رسد، یک سوئیچ شناور برای خاموش کردن آب فعال می شود. اگر سوئیچ خراب شود، سطح آب بالا می رود و ظروف شسته می شوند. باید کم کم شن ها را عوض کنید. برای آزمایش مستقیم شناور، از یک مولتی متر استفاده می شود، برای آزمایش باید سیم ها را جدا کنید.

علت نشتی آب ماشین ظرفشویی  بوش

علت نشتی آب ماشین ظرفشویی  بوش

راهکارهای جلوگیری از نشتی ماشین ظرفشویی بوش

راه حل های زیادی برای جلوگیری از نشت آب در ماشین ظرفشویی وجود دارد. در صورت استفاده صحیح از دستگاه، می توان از نشتی جلوگیری کرد. راه حل های جلوگیری از نشت آب شامل موارد زیر است:

 • تعویض به موقع واشرها، شیلنگ ها و سایر قطعاتی که نیاز به تعویض دارند.
 • در صورت نیاز به تعویض قطعات از قطعات اصلی و اورجینال استفاده کنید.
 • فرآیند شستشو را با آب با سختی کم انجام دهید.
 • هنگام قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، باقیمانده غذا را بردارید.

آیا ماشین ظرفشویی بوش سنسور نشت آب دارد؟

نشت آب ماشین ظرفشویی مشکل آزاردهنده ای است که منجر به ورود آب آلوده به آشپزخانه هنگام شستن ظروف می شود. برخی از مدل های جدید مانند ماشین ظرفشویی بوش دارای سنسور نشت آب هستند که از نشت آب جلوگیری می کند. در صورت نشتی دستگاه به دلیل فشار وارده به لوله ها، اشکال در قطعات و آسیب دیدن لوله ها، نشانگر سنسور روشن می شود و پیغام نشتی دستگاه به دلیل سیاهی را می دهد.

در این صورت می توان با رفع مشکل در سریع ترین زمان ممکن از نشتی جلوگیری کرد. هنگامی که سنسور نشت آب فعال می شود، تنها پمپ تخلیه زمانی کار می کند که فرآیند شستشو را متوقف کند. حتی اگر ماشین ظرفشویی خاموش باشد و نشتی وجود داشته باشد، سنسور باز هم فعال می شود. وقتی دستگاه را در این زمان روشن می کنیم کار نمی کند و فقط پمپ تخلیه کار می کند. به طور کلی ته نشین شدن آب یک امر عادی است و می تواند در ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی برندهای مختلف از جمله لوازم خانگی بوش رخ دهد. این طبیعی است و قابل تعمیر است.

نشت آب از ماشین ظرفشویی یکی از عیب های آزار دهنده ماشین ظرفشویی است که باعث ایجاد مشکل می شود. این نشتی می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد و مکانیک پس از بررسی دستگاه می تواند علت این مشکل را دریابد. گاهی اوقات این مشکل ممکن است یک علت جزئی مانند شل بودن بست داشته باشد که به راحتی قابل رفع است. اما گاهی این مشکل به دلیل ایراد در قطعه ای است که نیاز به بررسی و تعویض توسط مکانیک مجرب دارد. برخی از مدل های ماشین ظرفشویی دارای سنسوری هستند که با فعال کردن نشانگر آن، نشتی را هشدار می دهد. در این صورت می توان قبل از وقوع نشتی مشکل را حل کرد و از نشتی جلوگیری کرد.

برای تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش خود با آتا سرویس در تماس باشید تا علت ها و خرابی های دستگاه خود را با خیالی آسوده به ما بسپارید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت آتاسرویس مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *