خدمات, ماشین لباسشویی

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟ اگر درب ماشین لباسشویی باز نشد چه کنیم؟ علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی شما می تواند ناشی از عوامل زیادی باشد. آیا تا به حال شده که بخواهید درب ماشین لباسشویی خود را باز کنید، اما به طرز عجیبی در قفل و مهر و موم باقی مانده باشد؟ این وضعیت می تواند بسیار ناخوشایند و ناراحت کننده باشد، به خصوص زمانی که لباس های شما در داخل ماشین گیر کرده و نمی توانید به آنها دسترسی داشته باشید. 

اما نگران نباشید، در این مقاله جامع به علت ها و راهکارهای مربوط به باز نشدن درب ماشین لباسشویی می پردازیم.این مقاله از آتا سرویس حاوی نکات و راهنمایی های کاربردی برای عیب یابی و تعمیر درب ماشین لباسشویی است. از قفل درب فعال گرفته تا بررسی وجود اجسام خارجی در مسیر باز شدن درب، تمام جزئیاتی که برای شما مفید خواهد بود در این متن گنجانده شده است.پس اگر به دنبال راهنمای کامل و کاربردی برای عیب یابی و تعمیر درب ماشین لباسشویی خود هستید، این مقاله برای شما مناسب است. برای تعمیر ماشین لباسشویی با ما همراه باشید.

بیایید با هم این مشکل را بررسی کنیم و به روشی ساده و قابل اعتماد از شر این مشکل خلاص شویم.وسیله ای که امروزه تقریبا در هر خانه ای مورد استفاده قرار می گیرد و وجود آن به یکی از ضروریات تبدیل شده است ماشین لباسشویی است. این دستگاه سال هاست که در آشپزخانه وجود دارد و نبود آن باعث تاخیر زیادی در کارها می شود. در این مقاله می خواهیم به علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی و نحوه تعمیراین مشکل ماشین لباسشویی بپردازیم. 

باز نشدن درب ماشین لباسشویی یکی از مشکلاتی است که معمولا افراد با آن مواجه هستند.این دستگاه با طرح ها، کاربردها و برندهای مختلف در بسیاری از نقاط دنیا تولید و به بازار عرضه می شود که شما می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب و خریداری کنید، همراه ما باشید.

اطلاعات بیشتر: تعمیر برد ماشین لباسشویی

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

قفل ماشین لباسشویی پس از تکمیل کار شست و شو باز می شود و می توانید درب آن  را باز کنید. اما در برخی موارد پیش می آید که درب ماشین لباسشویی قبل یا بعد از شروع کار باز نمی شود و این مورد می تواند دلایل زیادی داشته باشد ما در این مقاله از آتاسرویس میخواهیم علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی را بررسی و به اطلاع شما عزیزان برسانیم. در ادامه به علت های مهم باز نشدن درب ماشین لباسشویی می پردازیم و راه حل هایی برای این مشکل مهم به شما عزیزان پیشنهاد خواهیم کرد:

خرابی یا شکسته شدن دستگیره ماشین لباسشویی

دستگیره ماشین لباسشویی یکی از قسمت های مهم درب ماشین لباسشویی است و وظیفه باز و بسته شدن درب را بر عهده دارد. آسیب یا شکستن دستگیره ممکن است جز علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی باشد.

علت شکستگی یا خراب شدن دستگیره ماشین لباسشویی ممکن است به دلایل زیر برگردد:

استفاده اشتباه یا نیروی خیلی زیاد: استفاده نادرست از دستگیره، مانند باز کردن درب با استفاده از نیروی زیاد یا اعمال فشار نامناسب، می تواند باعث باز نشدن درب و شکستن دستگیره شود.

خرابی ساختار دستگیره: گاهی اوقات ممکن است دسته به دلیل خرابی ساختاری یا قطعات بی کیفیت بشکند.

تعمیر یا تعویض کردن دستگیره: اگر دسته قابل تعمیر است، می توانید با استفاده از ابزار و تکنیک های مناسب آن را تعمیر کنید. اگر تعمیر امکان پذیر نیست، می توانید دسته را تعویض کنید.

مراجعه به تعمیرکار حرفه ای: اگر قادر به تعمیر آن نیستید و علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی خود را نمی دانید، ممکن است نیاز به تعمیرات بیشتر باشد، می توانید با تعمیرکار مجاز یا خدمات پس از فروش ماشین لباسشویی تماس بگیرید. تا بتوانند مشکل را بررسی کرده و دستگیره را تعمیر یا تعویض کنند. در هر صورت مهم است که همیشه هنگام باز و بسته کردن درب ماشین لباسشویی از وارد شدن نیروی بیش از حد خودداری کنید و در هنگام استفاده از دستگیره از روش های صحیح و ملایم استفاده کنید تا از آسیب یا شکستگی جلوگیری شود.

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

خراب شدن برد الکترونیکی

یکی از مشکلاتی که ممکن است در مورد درب لباسشویی با آن مواجه شوید باز نشدن درب ماشین لباسشویی است. دلیل اصلی باز نشدن درب لباسشویی ممکن است خرابی برد الکترونیکی باشد. در این مقاله علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی به دلیل خرابی برد الکترونیک و راه های تعمیر آن را توضیح می دهیم.

برد الکترونیکی لباسشویی وظیفه کنترل و مدیریت عملکردهای مختلف آن را بر عهده دارد. این برد شامل قطعات و مدارهای الکترونیکی توصیه شده است که برای عملکرد صحیح لباسشویی و تنظیم درب استفاده می شود. خرابی برد الکترونیکی می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که می تواند بر باز نشدن درب ماشین لباسشویی تاثیر بگذارد. برخی از این دلایل عبارتند از:

خراب شدن مدار قفل: برخی از ماشین لباسشویی ها دارای سیستم قفل درب هستند که بسته به شرایط درب قفل می شود و باز نمی شود. این سیستم قفل درب به برد الکترونیکی لباسشویی نیز متصل است. در صورت بروز هرگونه خرابی یا مشکل در مدار قفل، ممکن است درب لباسشویی باز نشود، بنابراین این مشکل ممکن است علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی باشد. در این صورت باید برد الکترونیکی را بررسی کنید و در صورت لزوم قطعات آسیب دیده را تعویض کنید.

خدمات بیشتر: تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی

ایجاد خرابی در سنسور درب: ماشین لباسشویی ها معمولا مجهز به سنسور هایی هستند که وضعیت درب را تشخیص می دهند. اگر سنسور درب آسیب دیده یا بد کار کند، ممکن است از باز شدن درب ماشین لباسشویی جلوگیری کند. در این صورت باید سنسور درب را بررسی کرده و در صورت لزوم آن را تعمیر یا تعویض کنید.

ایجاد خرابی در مدار کنترل درب: برخی از لباسشویی ها دارای مدار کنترلی هستند که عملکرد درب را کنترل می کند. این مدار وظیفه تنظیم و کنترل مکانیزم باز و بسته شدن درب را بر عهده دارد. اگر مدار کنترل درب خراب یا معیوب باشد، ممکن است درب لباسشویی باز نشود. در این صورت باید برد الکترونیکی را بررسی کنید و در صورت لزوم قطعات آسیب دیده را تعویض کنید.

مشکل داشتن قدرت تامین برد: برد الکترونیکی ماشین لباسشویی برای عملکرد صحیح نیاز به نیروی کافی دارد. اگر برق برد الکترونیکی قطع یا آسیب ببیند، ممکن است از باز شدن درب لباسشویی جلوگیری کند. در این صورت باید خطوط برق برد الکترونیکی را بررسی کرده و مشکلات منبع تغذیه را برطرف کنید. در هر صورت اگر درب لباسشویی مشکل دارد، بهتر است با یک تعمیرکار مجرب مانند آتا سرویس تماس بگیرید تا مشکل را بررسی کرده و راه حل صحیح را ارائه دهند.

مشکل داشتن مدار برق

مشکل در مدار الکتریکی برق ممکن است علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی باشد. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای حل این مشکل انجام دهید:

بررسی کردن برق و سیم کشی ها: ابتدا مطمئن شوید که دستگاه به منبع برق وصل شده و سیم برق به درستی متصل است. بررسی کنید که کلید برق روشن باشد و پریز به درستی کار کند. همچنین آسیب دیدگی سیم ها و اتصالات الکتریکی را بررسی کنید. اگر سیم ها و اتصالات شکسته یا آسیب دیده اند، آنها را تعمیر یا تعویض کنید.

بررسی کردن قطعه های الکترونیکی: ممکن است مشکل از قسمت های الکترونیکی دستگاه باشد. در این صورت بهتر است با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص داده و قطعات الکترونیکی خراب را تعمیر یا تعویض کنید.

استفاده کردن از دستورالعمل های تعمیرگاه: اگر با انجام مراحل بالا مشکل برطرف نشد، بهتر است با تعمیرگاه یا نمایندگی ماشین لباسشویی تماس بگیرید. آنها ممکن است نکات و دستورالعمل های خاصی برای عیب یابی مشکل درب لباسشویی و انجام تعمیرات لازم در صورت لزوم داشته باشند. در هر صورت اگر نتوانستید مشکل را حل کنید یا دانش کاملی از سیستم برق و الکترونیک ندارید، توصیه می شود با تعمیرکاران حرفه ای در آتا سرویس تماس بگیرید تا شما را در حل مشکل راهنمایی کنند.

عدم تخلیه آب از مخزن لباسشویی

یکی از علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی وقتی که شست و شوی لباسشویی تمام می شود دیده شدن آب داخل مخزن است که به احتمال زیاد در باز نمی شود زیرا آب تخلیه نمی شود و یکی از راه های حل این مشکل ریست کردن ماشین لباسشویی برای شست و شو و تخلیه است البته به شرطی که در محل تخلیه مشکلی نداشته باشد.

اطلاعات بیشتر: علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

ایجاد گرفتگی لوله های ماشین لباسشویی: گرفتگی شیلنگ های ماشین لباسشویی می تواند یکی از علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی باشد. گرفتگی لوله های ماشین لباسشویی، این مشکل می تواند به درب فشار وارد کند و بنابراین امکان باز کردن درب به طور معمول وجود ندارد. یکی از دلایل رایج گرفتگی لوله ها، ایجاد لکه و کثیفی در داخل آن است. در هنگام شستن لباس ها، ذرات کثیف و ریز مواد به فاضلاب چسبیده و در آنجا جمع می شوند. این مواد می توانند به مرور زمان باعث گرفتگی و مسدود شدن لوله ها و در نتیجه قفل شدن درب ماشین لباسشویی شوند.

پاکسازی لوله های ماشین لباسشویی: ابتدا می توانید لوله ها را با استفاده از لوله پاک کن یا مواد شیمیایی مخصوص تمیز کنید. این عملیات کثیفی و رسوبات داخل لوله ها را از بین می برد و باعث باز شدن درب می شود.

بررسی کردن فیلتر های لباسشویی: فیلترهای ماشین لباسشویی را بررسی کنید و مطمئن شوید که تمیز و بدون مشکل هستند. فیلترهای کثیف می توانند لوله ها را مسدود کرده و از باز شدن درها جلوگیری کنند.

از محلول شست و شو استفاده کردن: برخی از شرکت ها راه حل های ویژه ای برای شستشوی لوله ها ارائه می دهند. با استفاده از این محلول ها می توانید لوله ها را به خوبی تمیز کرده و از گرفتگی آنها جلوگیری کنید. اگر روش های فوق مشکل شما را حل نکرد، بهتر است برای بررسی ایراد با تعمیرکار مجاز یا مرکز خدمات ماشین لباسشویی تماس بگیرید و راه حل مناسب را پیشنهاد کنید.

خرابی قفل درب ماشین لباسشویی

تمامی ماشین لباسشویی ها دارای قفلی بر روی در هستند که ماشین لباسشویی را در حین کار بسته نگه می دارد و اجازه نمی دهد در حین کار باز شود. اگر درب یا قفل آنها خراب شود، یک کد خطا روی صفحه نمایش آنها ظاهر می شود. در صورت خرابی قفل دستگاه شروع به کار نمی کند و راه حل آن تعویض قفل یا میکروسوئیچ آن است. برای تعویض این قطعه ابتدا باید آن را غیرفعال کنید. برای غیر فعال کردن ابتدا باید از ضامن دستی که در زیر لباسشویی یا در بخش مواد شوینده است استفاده کنید و در را باز کنید.

پوسیده شدن لولای درب ماشین لباسشویی: پوسیدگی و خرابی لولای در یکی دیگر از دلایل است، تمامی ماشین لباسشویی ها دارای زبانه و لولا هستند که به گیره و محکم شدن درب کمک می کند، لوله ها پلاستیکی هستند و به راحتی درب را می چرخانند، بنابراین خرابی یا پوسیدگی لولاها نیز می تواند یکی از دلایل آن باشد.علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی برای حل این مشکل باید لولاها را بررسی کنید که کاملا سالم هستند و همچنین تمام پیچ ها سفت هستند، اگر همه این موارد سالم هستند و مشکلی وجود ندارد از بررسی های بیشتر بدون تخصص خودداری کنید و مراقبت را به تکنسین بسپارید.

قفل کودک ماشین لباسشویی: یکی دیگر از دلایل باز نشدن درب ماشین لباسشویی ممکن است مربوط به قفل کودک آن باشد و برای خاموش کردن قفل کودک باید به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید، زیرا اکثر ماشین لباسشویی ها روش متفاوتی برای فعال و غیرفعال کردن قفل کودک خود دارند. .

قفل حرارتی ماشین لباسشویی: علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی ممکن است مربوط به قفل حرارتی درب ماشین لباسشویی باشد. یک دقیقه پس از پایان چرخش، درب ماشین لباسشویی باید باز شود. در واقع عملکرد آن مربوط به جلوگیری از گرمای بیش از حد در ماشین لباسشویی است، بنابراین حتی زمانی که ماشین لباسشویی خاموش است، قفل درب بلافاصله باز نمی شود. برای حل این مشکل باید ماشین لباسشویی را برای مدت چند دقیقه خاموش کنید تا قفل خنک شود و سپس بتوانید به راحتی درب را باز کنید. در برخی موارد ممکن است قفل حرارتی گیر کرده و با ضربه زدن به قسمت زبانه درب باز شود.

گرمای بیش از حد در مدارها: یکی دیگر از علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی گرمای بیش از حد در مدارهای ماشین لباسشویی است که شما آن را لمس کردید و بسیار داغ بود، برای حل آن فقط باید کمی صبر کنید تا دستگاه خنک شود و آن مشکل حل شود.

خراب شدن دستگیره و میکروسوئیچ: دستگیره در و میکروسوئیچ نیز می تواند یکی از دلایل باز نشدن درب باشد. دسته شکسته یا شل شده و میکروسوئیچ معیوب است. راه حل هر دو حالت تعمیر دسته در صورت شل شدگی یا شکستگی است. اجازه دهید دستگاه خنک شود و در مواجهه با این مشکلات کافی است با کارشناسان ما در آتاسرویس تماس بگیرید و از آنها برای تعمیر درب  ماشین لباسشویی خود کمک بخواهید.

رفع مشکل قفل نشدن درب ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی می توانند مشکلات فنی مختلفی را تجربه کنند. یکی از این مشکلات علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی است که استفاده از آن را عملا غیر ممکن می کند. به همین دلیل باید خیلی سریع دلیل اصلی این مشکل را مشخص کرد و سپس برای رفع آن اقدام کرد. تشخیص دلیل باز نشدن درب ماشین لباسشویی چیزی نیست که کاربران عادی از عهده آن برآیند.

به همین دلیل لازم است از ابتدا با کارشناسان مجرب و توانمند آتاسرویس تماس بگیرید. کارشناسان ما با بررسی کامل تمام قسمت های ماشین لباسشویی به علت اصلی این مشکل پی خواهند برد و سپس مشکلات درب را برطرف می کنند. جهت ارتباط با ما میتوانید به وب سایت آتاسرویس مراجعه کنید و یا با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *