خدمات, ماشین لباسشویی

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

شماره تماس های شعب مختلف آتاسرویس

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی به عوامل زیادی بستگی دارد و در مواجهه با این مشکل باید تمامی موارد احتمالی را مطالعه و برطرف کرد. از آنجایی که بسته نشدن درب مانع از شروع فرآیند شستشو می شود، پیشنهاد می شود این امر به سرعت رفع شود. جهت تعمیر ماشین لباسشویی خود میتوانید به وب سایت آتا سرویس مراجعه کنید و از تعمیرکاران با تجربه ما استفاده کنید.

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

هنگامی که درب ماشین لباسشویی بسته نیست، دیگر امکان روشن کردن ماشین لباسشویی وجود ندارد. بنابراین به تعبیری می توان گفت که این مشکل در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد می کند. اما علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی چیست و چرا این اتفاق می افتد؟ از طرفی اگر با این مشکل مواجه شدیم چگونه می توانیم آن را برطرف کنیم؟ در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

البته قبل از هر چیز به این نکته توجه داشته باشید که برای تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی باید از مراکز تعمیر تخصصی معتبر مانند مرکز آتا سرویس کمک بگیرید تا ایرادات دستگاه به صورت تخصصی تعمیر شود. در مواردی که می گوییم درب ماشین لباسشویی بسته نمیشود، این مشکل می تواند به شکل های مختلفی رخ دهد.

اطلاعات بیشتر: علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

به عنوان مثال ممکن است درب ماشین هنگام خاموش شدن به راحتی باز شود، اما وقتی لباس ها را داخل ماشین لباسشویی می گذارید، در بسته نمی شود و در نتیجه ماشین روشن نمی شود. علت روشن نشدن آن این است که در صورت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی، آب وارد ماشین نمی شود و جریان پیدا نمی کند و در نتیجه کل فرآیند شستشو را مختل می کند.در غیر این صورت ممکن است وقتی درب ماشین لباسشویی را می بندید، احساس کنید که قفل شکسته شده یا چیزی داخل قفل گیر کرده است.

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

در هر صورت اگر به دلایلی درب ماشین بسته نشود عملا ماشین لباسشویی کارایی خود را از دست می دهد و باید به فکر رفع آن باشید. قطعا بهترین راه کمک گرفتن از یک مرکز معتبر تعمیر لوازم خانگی است با این حال، بهتر است درک کنیم که چرا این مشکل در ماشین لباسشویی های مختلف رخ می دهد.

اطلاعات بیشتر: علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

8 علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

مشکلات مختلف می تواند علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی شود. مهم ترین دلیل آن خرابی قفل ماشین لباسشویی است. اگر قفل آسیب دیده باشد، باز و بسته کردن درب مشکل خواهد بود. از سوی دیگر، اگر لاستیک های اطراف درب دستگاه پوسیده، پاره یا آسیب دیده باشند، این عامل ممکن است باعث بسته نشدن درب ماشین لباسشویی شود. 8علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی به شرح زیر میباشد:

خراب شدن زبانه قفل

یکی از مهم ترین دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی، قفل معیوب است. در این حالت ظاهراً هیچ مشکلی از نظر دستگیره، لاستیک و ... و همچنین آسیب فیزیکی قابل مشاهده به درب وجود ندارد. در برخی موارد، قفل ممکن است شکسته یا معیوب باشد. در نتیجه بهترین راه حل برای مشکل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی تعویض قفل درب است.

اطلاعات بیشتر: علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی

از کار افتادن میکروسوئیچ درب دستگاه

وقتی درب ماشین لباسشویی بسته نمیشود، اگر به داخل ماشین و لاستیک های اطراف درب نگاه کنید، متوجه معیوب بودن آن می شوید. در این شرایط لاستیک دور درب ماشین لباسشویی به اشتباه قرار می گیرد و در اثر پوسیدگی و تغییر شکل مقداری خم می شود و مقداری می شکند.

آسیب های فیزیکی احتمالی که به درب وارد شده است

یکی از دلایل رایج بسته نشدن درب ماشین لباسشویی، آسیب دیدن زبانه قفل درب این وسایل است. در این حالت به دلایل مختلف مکانیکی و الکتریکی، واحد قفل از کار افتاده و در نتیجه درب ماشین لباسشویی بسته نمی شود. این زبانه ممکن است به سادگی شل شود یا حتی ممکن است شکسته شود. در نتیجه این مشکل بهتر است این زبانه را تعویض کنید تا مشکل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی برطرف شود.

شکستن دستگیره درب ماشین لباسشویی

یکی از قسمت های مهم باز و بسته شدن درب ماشین لباسشویی های جدید مخصوصا اتوماتیک، میکروسوئیچ می باشد. اگر این قسمت آسیب ببیند، دستگاه در باز و بسته کردن درب دچار مشکل می شود. حتی در برخی موارد ممکن است در حین شستشو ناگهان درب دستگاه باز شود.در نتیجه، اگر در باز و بسته کردن درب ماشین لباسشویی با مشکل مواجه هستید، به خصوص اگر درب ماشین لباسشویی بسته نمیشود، باید میکروسوئیچ را بررسی و عیب یابی کنید.

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

اطلاعات بیشتر: علت خاموش شدن ماشین لباسشویی حین کار

بروز مشکل در صفحه نمایش دستگاه

هر گونه آسیب فیزیکی به درب ماشین لباسشویی ممکن است باعث شود درب این وسایل به درستی باز و بسته نشود. برای مثال ممکن است درب کج شده باشد یا بخشی از آن بشکند. از طرفی در انواع ماشین لباسشویی هایی که دستگیره دارند ممکن است دستگیره درب بشکند و در نتیجه درب ماشین لباسشویی بسته نشود. در هر یک از این موارد، اگر مشکل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی باشد، تعمیرکار باید درب را بررسی کرده و با تعویض دستگیره شکسته یا تعویض کامل درب در صورت شکستگی یا آسیب دیدگی، مشکل را برطرف کند.

چشمک زدن دکمه های روی نمایشگر به دلیل بروز یک ارور سیستمی

گاهی اوقات وقتی درب ماشین لباسشویی بسته نیست، ارورها روی صفحه ماشین لباسشویی نیز قابل مشاهده است. به خصوص اگر قفل یا درب ماشین اخیراً تعویض شده باشد، اگر درب به درستی نصب نشده باشد یا در حین تعویض مشکلی پیش بیاید، ممکن است این ارور ظاهر شود و پس از آن درب ماشین لباسشویی بسته نشود. علت این مشکل معمولاً در خرابی سیم ها و برد برق ماشین لباسشویی است. در نتیجه دستگاه برای یافتن علت این ارور و رفع علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی نیاز به بررسی توسط تعمیرکار دارد.

اطلاعات بیشتر: علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

خرابی دکمه باز و بسته شدن درب ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی، خرابی دکمه باز و بسته شدن درب ماشین لباسشویی است. اگر این دکمه روی پنل دستگاه از کار بیفتد، درب دیگر باز یا بسته نمی شود. البته خرابی این دکمه همیشه علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی نیست و خرابی و اشکال در برد مدار الکتریکی ماشین نیز می تواند باعث بسته نشدن درب ماشین لباسشویی شود. در تمامی این موارد، تکنسین مکانیک باید با بررسی دقیق و تخصصی ماشین لباسشویی بپردازد، مشکل را تشخیص داده و آن را برطرف کند.

قرار دادن لباس بیش از ظرفیت لباسشویی

تا اینجا دلایل مختلفی برای بسته نشدن درب ماشین لباسشویی بررسی کردیم. در نظر داشته باشید که ممکن است ماشین ایراد فنی نداشته باشد و تنها علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی این است که ماشین از مقدار زیادی لباس پر شده است. در نتیجه می توان با کاهش تعداد لباس هایی که در خودرو می گذارید، مشکل را حل کرد. از طرفی ممکن است جسم خارجی بین در و قفل گیر کرده باشد و شما عزیزان باید قبل از بسته شدن درب آن را به طور کامل چک کنید.

حال ه با علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی آشنا شدید باید با یک تعمیرگاه معتبر هم آشنا باشید تا بتوانی یان مشکلات را به راجتی حل کنید. آتا سرویس بهترین مرکز خدمات و تعمیر ماشین لباسشویی میباشد که میتوانید به راحتی فقط با یک تماس از پشتیبانی 24 ساعته ما بهره مند شوید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت آتا سرویس مراجعه کنید و یا با شماره های درج شده در وب سایت با مشاوران ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *