خدمات, ماشین ظرفشویی

علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار

علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار

شماره تماس های شعب مختلف آتاسرویس

حتما برای شما هم پیش آماده است که حین کار ماشین ظرفشویی به یکباره خاموش می شود و دیگر روشن نمی شود و یا اینکه با یکبار خاموش و روشن کردن دوباره به کار می افتد. خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار حتما باید دلیلی داشته باشد که بی توجهی به آن ممکن است سبب خرابی دستگاه شما شود.

علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار را با آتا سرویس بیابید. ماشین ظرفشویی یکی از وسایل کاربردی برای شستن ظروف است. یکی از مشکلاتی که ممکن است در ماشین ظرفشویی خود با آن مواجه شوید خاموش شدن در حین کار است. دلایل مختلفی برای خاموش شدن ماشین ظرفشویی وجود دارد که منجر به تعمیر ماشین ظرفشویی می شود. در ادامه به علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار می پردازیم. 

علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار

خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار یا توقف در اواسط چرخه یکی از مشکلاتی است که ممکن است با آن مواجه شوید و در بسیاری از موارد حتی به یک نگران کننده  تبدیل می شود. با توجه به اینکه برخی از دلایل خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار، خرابی قطعات مهم داخلی و حتی مدار و سیم کشی آن است، برای رفع این مشکل باید با مراکز تعمیر ماشین ظرفشویی تماس بگیرید. در ادامه به مهم ترین علت های خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار می پردازیم.

مهم ترین علت خاموش شدن ظرفشویی حین کار

وقتی ماشین ظرفشویی در حین استفاده خاموش می شود بسیار آزاردهنده است. چون ظرف ها شسته نمی شوند و باید به دنبال علت آن بگردید. در این قسمت مقاله از آتا سرویس به مهم ترین علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار خواهیم پرداخت:

قطع شدن جریان برق

علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار قطع شدن جریان برق و بروز نوسانات در آن است. علت این مشکل ممکن است سوختن فیوز، خرابی دو شاخه، خرابی کابل برق و ... باشد که برای بهبود عملکرد وسایل برقی از محافظ برق استفاده می شود. این فیوز خود یک وسیله الکتریکی است و می تواند به دلیل ایراد برق را قطع کند. اگر ماشین ظرفشویی پس از اتصال برق به درستی کار نمی کند، حتما با تکنسین های آتا سرویس تماس بگیرید.

خرابی میکروسوئیچ

علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار میتواند از خرابی میکروسوئیچ باشد. هر ماشین ظرفشویی مجهز به میکروسوئیچ هایی است که وظیفه تعیین باز یا بسته بودن درب را بر عهده دارند. زیرا در صورت باز بودن درب دستگاه هیچ برنامه شستشوی اجرا نمی شود. حال در صورت خرابی میکروسوئیچ می توان تشخیص داد که درب باز است و در حین کار دستگاه خاموش می شود. آسیب به قفل درب و زبانه دستگاه یکی از علت های خاموش شدن دستگاه می باشد.

علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار

قطع جریان آب

علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار میتواند از قطع جریان آب ماشین ظرفشویی باشد. دستگاه برای شستن ظروف به آب نیاز دارد و اگر جریان آب به طور ناگهانی قطع شود، دستگاه خاموش می شود. در نتیجه اگر با این مشکل مواجه شدید، حتما جریان آب ساختمان خود را بررسی کنید.

خراب شدن فن دستگاه

علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار میتواند از فن ماشین ظرفشویی هم باشد.خراب شدن فن باعث می شود ماشین ظرفشویی شما در حین کار خاموش شود. فن دستگاه وظیفه تبادل حرارت از داخل به بیرون را انجام می دهد و از گرم شدن بیش از حد دستگاه و قطعات جلوگیری می کند. اگر فن کار نمی کند و ماشین بیش از حد گرم  شده و در حین کار خاموش می شود.

خراب شدن پنل ماشین ظرفشویی

علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار  میتواند مربوط به پنل هم باشد. پنل و دکمه های روی آن نشان دهنده رابطه انسان با وسایل الکتریکی است که با آن می توانید برنامه مورد نظر را انتخاب و اجرا کنید. هر کدام از این دکمه ها معنای خاصی دارند و می توانید با انتخاب هر یک از آنها برنامه خاصی را اجرا کنید. اگر پنل ماشین ظرفشویی آسیب دیده باشد ممکن است ماشین ظرفشویی در حین کار خاموش شود.

خراب بودن فیوز حرارتی

خراب شدن فیوز حرارتی می تواند علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار باشد. ماشین ظرفشویی برای جلوگیری از خراب شدن در اثر افزایش غیرعادی دما، مجهز به فیوز حرارتی هستند که وظیفه بررسی مداوم دمای ماشین را بر عهده دارد. اگر فیوز حرارتی تشخیص دهد که دمای ماشین ظرفشویی افزایش یافته است، ماشین ظرفشویی خاموش می شود. حال اگر فیوز حرارتی آسیب ببیند، نمی تواند دمای داخلی ماشین ظرفشویی را به درستی حس کند و ممکن است به اشتباه دما را بالا خوانده و باعث خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار شود.

خراب شدن پنل ماشین ظرفشویی

علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار میتواند مشکل پنل هم باشد.این رابطه انسان با برد الکتریکی و سایر قسمت های داخلی برای اجرای برنامه های مختلف ماشین ظرفشویی، پنل و دکمه های روی آن است. همانطور که در قسمت  پنل ماشین ظرفشویی گفته شد، هر کدام از این دکمه ها معنای خاصی دارند. آسیب دیدن پنل و دکمه های روی آن باعث برنامه ریزی نادرست دستگاه و خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار می شود. بررسی وضعیت پنل ماشین ظرفشویی شما یک کار کاملا تخصصی است و باید به تیم های حرفه ای در این زمینه سپرده شود.

علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار

خرابی المنت ماشین ظرفشویی

خرابی المنت یا خرابی آن یکی دیگر از دلایلی است که می توان آن را دلیل خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار دانست. برای اطمینان از اینکه این قسمت آسیب دیده است، باید دمای آب دستگاه را بررسی کنید، اگر دمای آب پایین باشد، تقریباً المنت از کار می افتد. آتا سرویس با بکارگیری تکنسین های مجرب در تعمیر ماشین ظرفشویی و داشتن سال ها سابقه در زمینه تعمیرات لوازم خانگی و همچنین تعمیرات بوش، ال جی ، سامسونگ و برندهای دیگر در بازار ایران، در تلاش است تا رضایت مشتریان خود را جلب کند. کلیه خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی با استفاده از قطعات اورجینال و مارک دار و با گارانتی انجام می شود و در صورت بروز مشکل در قطعه تعمیر شده در این مدت، کلیه خدمات تعمیرات آن قطعه به صورت رایگان انجام می شود.

بنابراین پیشنهاد میکنیم تعمیر ماشین ظرفشویی خود را به یک تکنسین مجرب تعمیر ماشین ظرفشویی بسپارید تا هم در وقت و هم در هزینه خود صرفه جویی کنید.آتا سرویس بهترین تعمیرگاه ماشین ظرفشویی می باشد که میتواند علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی حین کار را متوجه شود و آن را برای شما تعمیر کند. شما عزیزان جهت ارتباط با ما میتوانید به وب سایت آتا سرویس مراجعه کنید و یا با ما در آتا سرویس در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *