خدمات, ماشین لباسشویی

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

شماره تماس های شعب مختلف آتاسرویس

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار چیست؟ چرا ماشین لباسشویی هنگام شست و شو یا خشک کردن لباس ها خاموش میشود. شما عزیزان برای دانستن این موضوع باید به مشکلات و ایرادات ماشین لباسشویی بپردازید. ممکن است این مشکلات از قطعات ماشین لباسشویی باشد یا حتی از برق و موتور ماشین لباسشویی . برای پاسخ سوال هایتان با آتا سرویس تا انتهای این مقاله همراه باشید. یکی از بهترین تعمیرگاه های لوازم خانگی آتا سرویس با سال ها سابقه و تجربه در زمینه لوازم خانگی میباشد. با نمایندگی تعمیر لباسشویی در تهران همراه باشید.

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

یکی از مهم ترین اتفاقاتی که میتواند برای ماشین لباسشویی در حین کار رخ دخد خاموش شدن ناگهانی آن است که باعث عدم شست و شو و جمع شدن آب داخل مخزن لباسشویی می شود. لباسشویی یک دستگاه پرطرفدار در همه خانه ها میباشد که برای شستن لباس اختراع شده و به ما کمک می کند بدون دردسر و به راحتی به شست و شوی لباس های خود بپردازیم. خراب شدن ماشین لباسشویی میتواند کابوس بدی را برای شما رقم بزند. شما عزیزان باید برای تعمیر ماشین لباسشویی خود به تکنسین های مجرب و حرفه ای مراجعه کنید.

خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار یکی از مشکلات ماشین لباسشویی در انواع برند های مختلف لباسشویی میباشد که علت های مختلف و مهمی را به دنبال دارد که شما عزیزان باید پیگیر این خرابی ها و مشکلات باشید. خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار اغلب برای ماشین لباسشویی های چند سال کارکرده پیش می آید و لباسشویی های نو دچار آن نمیشوند. یکی از مهمترین علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار مراقبت نادرست از آن است. در این مقاله به علت های خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار می پردازیم و 12 علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار را که بسیار مهم می باشد برای شما عزیزان بیان می کنیم. با آتا سرویس همرا باشید.

12 علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

خراب شدن دوشاخه برق ماشین لباسشویی: به دلیل بار الکتریکی زیاد، ممکن است اتصالات دو شاخه برق قطع شده باشد. برای جلوگیری از این مشکل و جلوگیری از کارکرد ماشین لباسشویی در حین شستشو، بهتر است از حفاظ الکتریکی استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر: علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

معیوب شدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی: نوسانات جریان الکتریکی یا خرابی یکی از قطعات مانند المنت یا شیر برقی به برد مدار الکترونیکی آسیب می رساند که در نهایت باعث از کار افتادن ماشین لباسشویی می شود. اگر این قطعه آسیب دیده باشد باید تعمیر یا تعویض شود. جهت تعمیر می توانید به اتا سرویس مراجعه کنید.

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

سوختن خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی: معمولاً در انتهای دو شاخه برق داخل ماشین یک خازن گیر لباسشویی تعبیه شده است که ممکن است به دلیل بار زیاد بسوزد و برق ماشین لباسشویی را قطع کند.

خراب شدن میکروسوئیچ درب: اگر میکروسوئیچ درب خراب باشد، ممکن است ماشین لباسشویی در اواسط کار متوقف شود. برای تعیین اینکه آیا میکرو سوئیچ درب خراب است یا خیر، هر یک از کلیدهای درب را با استفاده از یک مولتی متر تست کنید. اگر مشکل جدی تر بود با آتا سرویس تماس بگیرید.

اطلاعات بیشتر: علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

بار نامتعادل ماشین لباسشویی: اگر بار ماشین لباسشویی نامتعادل باشد و ماشین لباسشویی بیش از حد بار داشته باشد، دستگاه در اواسط شستشو متوقف می شود. 

معیوب شدن قفل و زبانه درب: هنگامی که درب ماشین لباسشویی بسته است، ماشین می تواند شروع به شستشو کند. اگر قفل درب معیوب باشد، ممکن است ماشین لباسشویی در اواسط شست و شو متوقف شود. قفل درب ممکن است به دلایل مکانیکی یا الکتریکی خراب شود.قفل درب را برای آسیب هایی مانند ساییدگی بررسی کنید. اگر قفل درب آسیب دیده یا به درستی قفل نمی شود، باید آن را تعویض کنید. جهت تعویض و تعمیر قطعات دستگاه خود با آتا سرویس همراه شوید.

معیوب شدن شیر ورودی آب یا شیر برقی: اگر شیر تامین آب از کار بیفتد، ماشین همچنان منتظر ورود آب به ماشین لباسشویی است و باعث می شود ماشین لباسشویی در اواسط کار متوقف شود. از یک مولتی متر برای بررسی جریان استفاده کنید و مطمئن شوید که شیر تامین آب معیوب است. اگر جریانی در شیر تامین آب وجود نداشته باشد، باید تعویض شود.

اطلاعات بیشتر: علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

وجود مشکل در فیلتر و پمپ تخلیه: دلیل توقف ماشین لباسشویی در حین کار ممکن است نقص یا آلودگی فیلتر و پمپ ماشین باشد. با تمیز کردن مداوم ماشین لباسشویی و تمیز کردن پمپ تخلیه می توانید تا حدودی از این مشکل جلوگیری کنید.

معیوب شدن تایمر ماشین لباسشویی: اگر تایمر مشکلی داشته باشد و حرکت نکند ماشین لباسشویی به همان حالت باقی می ماند و می ایستد. در این موارد دو عامل ممکن است علت این مشکل باشد:

  • توپی تایمر ماشین لباسشویی معیوب است:این مشکل به دلیل چرخاندن تایمر در جهت مخالف رخ می دهد. در این صورت توپی تایمر آسیب دیده و برنامه های شستشو به درستی اجرا نمی شوند. 
  • چرخ دنده های موتور تایمر آسیب دیده است:وظیفه اصلی یک موتور تایمر، حرکت دادن محور تایمر است. از آنجایی که دنده های موتور پلاستیکی هستند پس از مدتی فرسوده شده و به اشتباه کار می کنند، بنابراین لازم است قسمت موتور تایمر شستشو به طور کلی بررسی و تعویض شود. هت تعمیر می توانید با آتا سرویس در تماس باشید.

تنظیمات نادرست ماشین لباسشویی: یکی از ساده ترین علت های خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار، تنظیمات نادرست ماشین لباسشویی است. اگر اطلاعات کافی در مورد تنظیمات ماشین لباسشویی خود ندارید، توصیه می شود قبل از استفاده از ماشین لباسشویی دستورالعمل های مربوط به ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

اطلاعات بیشتر: علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

خراب شدن سنسور دمای ماشین لباسشویی: اگر سنسور دمای ماشین لباسشویی شما خراب باشد، ممکن است ماشین شما نیز ناگهان متوقف شود. برای بررسی دقیق تر و عیب یابی ماشین لباسشویی، توصیه می شود از یک تکنسین مجرب مانند آتا سرویس کمک بگیرید.

استفاده بیش از حد از مواد شوینده: اگر از مواد شوینده بیش از حد استفاده کنید، ماشین لباسشویی به طور ناگهانی متوقف می شود تا کف اضافی آن تخلیه شود.توقف شستشو در این حالت معمولاً زمانی اتفاق می افتد که ماشین لباسشویی در چرخه سریع و حالت خشک قرار دارد.

جلوگیری از علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

برای جلوگیری از خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار، موارد زیر را رعایت کنید:

  • قبل از روشن کردن ماشین لباسشویی از توزیع یکنواخت بار ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید.
  • برنامه ماشین لباسشویی را طبق دفترچه راهنمای ماشین شروع کنید.
  • فیلتر و پمپ تخلیه را مرتباً تمیز کنید.
  • از مواد شوینده زیاد استفاده نکنید.

مشکلاتی که می تواند باعث خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار شود، می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، ممکن است تایمر ماشین لباسشویی در وسط یک برنامه شستشو متوقف شود یا موتور ماشین لباسشویی بلافاصله پس از روشن شدن متوقف شود. گاهی اوقات انتخاب برنامه اشتباه یا استفاده بیش از حد از مواد شوینده می تواند باعث توقف ناگهانی ماشین لباسشویی شود. 

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار چیست؟ حتما تا اینجای مقاله پاسخ این سوال خود را گرفته اید. آتا سرویس سعی در راهنمایی کامل و جامع شما برای لوازم خانگی از جمله لباسشویی و ظرفشویی میباشد. جهت تعمیر لباسشویی خود میتوانید به وب سایت آتا سرویس مراجعه کنید و فرم درخواست تکنسین را برای ما ارسال کنید مطمئن باشید تکنسین ای ما در کمترین زمان ممکن جهت حل مشکلات ماشین لباسشویی به شما اعزام میشوند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در وب سایت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *