خدمات, ماشین ظرفشویی

علت خطای e01 ظرفشویی بوش

علت خطای e01 ظرفشویی بوش

علت خطای e01 ظرفشویی بوش چیست؟

اگر دارای ماشین ظرفشویی بوش باشید ممکن است با خطای e01 مواجه شده باشید. یکی از بهترین برندهایی که در حال حاضر در زمینه لوازم خانگی فعالیت می کند بوش می باشد که در ایران نایاب است و کمتر کسی از این دستگاه دارد. این برند از دستگاه ماشین ظرفشویی به تکنولوژی های خاصی مجهز است که یکی از آن ها کد خطا می باشد. با مشاهده کدی که بر روی نمایشگر این صفحه نمایش داده می شود می توانید متوجه شوید که کدام بخش از ظرفشویی با ایراد مواجه شده است. خطای e01 نیز یکی از مواردی است که ممکن است با آن مواجه شوید. حال سوال این است که علت خطای e01 ظرفشویی بوش چیست؟

این خطا یکی از مهم ترین ایراداتی می باشد که نمی توان از آن چشم پوشی کرد و در صورت حل نشدن می بایست به مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی بوش مراجعه کنید. 

اگر در مورد ارور e01 ماشین ظرفشویی بوش اطلاعات ندارید می توانید با آتا سرویس تماس بگیرید و مشکل را در میان بگذارید.

معنی ارور e01  ظرفشویی بوش

کد خطایی که مشاهده می کنید شامل یک حرف انگلیسی و یک عدد می باشد. هریک از این ها معنی خاصی دارد. این کد بر روی نمایشگر ماشین ظرفشویی بوش ما ظاهر می شود و معمولا با یک صدای هشدار گونه این ارور به کاربرد اطلاع داده می شود. رفع این ارور در برخی از موارد نیاز به یک تکنسین ظرفشویی بوش دارد.

ممکن است برای رفع ارور e01 نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی بوش داشته باشید به همین دلیل می توانید با نمایندگی بوش تماس گرفته و درخواست اعزام تعمیرکار نمایید.

علت خطای e01 ظرفشویی بوش چیست؟

علت خطای e01 ظرفشویی بوش چیست؟

علت ارور e01 ماشین ظرفشویی بوش

از مهم ترین دلایلی که می تواند علت خطای e01 ظرفشویی بوش باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • خرابی برد

یکی از مهم ترین علت ارور e01 ظرفشویی بوش که بر روی نمایشگر ظاهر می شود خرابی برد است. برد قطعه ای نسبتا کوچک است که کارایی بالایی دارد و در واقع مغز تمامی فعالیت های دستگاه می باشد. تمامی قطعات ماشین ظرفشویی بوش زیر نظر برد انجام می شود و در صورت خرابی آن کار دستگاه مختل می شود. به همین سبب خرابی برد و یا سوختن آن باعث می شود که فرمان های درستی ارسال نشود. مثلا عمل گرم کردن آب به درستی صورت نگیرد.

در برخی از موارد نیز آب گرم می شود ولی به اشتباه این ارور نمایش داده می شود. در هر صورت اگر با خطای e01 مواجه شدید می توانید برای تعمیر برد ماشین ظرفشویی اقدام کنید و از یک تکنسین کمک بخواهید. برد قطعه ای تخصصی و پیچید است و در صورتی که دستکاری شود ممکن است هزینه های تعمیر را برای شما چندین برابر کند.

  • خرابی هیتر

دومین علت خطای e01 ظرفشویی بوش خرابی هیتر می باشد. ماشین ظرفشویی برای شستن ظروف نیاز به آب گرم دارد و عمل گرم شدن آب توسط هیترهای موجود در ماشین ظرفشویی انجام می شود تا به دمای مشخصی برسد. بدین ترتیب کیفیت شستشوی ماشین ظرفشویی بالا می رود. خرابی هیتر باعث می شود دمای آب به اندازه کافی بالا نرود و با خطای e01  ماشین ظرفشویی بوش مواجه شوید. برای تعمیر این قطعه لازم است که با نمایندگی دستگاه خود تماس بگیرید و مشکل را حل کنید.

  • خرابی سنسور دما

سومین علت خطای e01 ماشین ظرفشویی بوش مربوط به سنسور دما می تواند باشد. سنسور دما وظیفه دارد دمای آب را به صورت مستمر اندازه گیری کند و زمانی که میزان دلخواه دما رسید، پیام خاموش شدن المنت ها به برد ارسال شود. این قطعه حساس در صورت استفاده نادرست و یا گذشت زمان می تواند معیوب شود و در انجام وظیفه دچار اشتباه شود. در نتیجه با ارور e01 ظرفشویی بوش مواجه خواهید شد.

از آنجایی که بررسی خرابی این قطعه نیاز به آزمون و خطا دارد باید از ابزارهای خاصی برای این کار استفاده شود. برای تعمیر این قطعه نیاز به یک تعمیرکار مجرب دارید. برای این کار می توانید با مجموعه آتا سرویس در تماس باشید.

نکات مهم ارور e01 ظرفشویی بوش

  • همانطور که می دانید این ارور با ارور e02 کاملا مشابه است و تفاوتی میان علت بروز این دو خطا وجود ندارد.
  • کد خطای e01 را نسبت به دیگر کدها بیشتر مشاهده می کنید چرا که یک خطای رایج در میان ماشین ظرفشویی های بوش است.
  • برای رفع خطای e01 ماشین ظرفشویی بوش نیاز به یک تعمیرکار مجرب در زمینه برند بوش دارید.
  • برای جلوگیری از خرابی المنت ها می توانید از مواد جرم گیر مخصوصی استفاده کنید و هر شش ماه یکبار ظرفشویی بوش خود را جرم گیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *