خدمات, ماشین لباسشویی

علت سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی

علت سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی

شماره تماس های شعب مختلف آتاسرویس

علت سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی چیست؟ احتمالاً پیش آمده که بعد از شستن لباس های خود در ماشین لباسشویی مجبور هستید با نقاط سفید آزار دهنده روبرو شوید که شما را وادار به شستن دوباره لباس های خود می کند.  می توانید از خود بپرسید که علت سفیدک زدن  لباس در ماشین لباسشویی بعد از شستشو و نحوه جلوگیری از آن چیست؟ در این مقاله در مورد علت سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی صحبت خواهیم کرد. بنابراین اگر به دنبال این مشکل هستید ، پیشنهاد می کنیم در پایان مقاله با آتا سرویس همراه باشید.

علت سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی

شاید بارها دیده باشید که بعد از شستن لباس ، هنگامی که روی بند پهن میکنید لکه های سفید روی لباس مشاهده می شود. مطمئناً اگر لباس رسمی و مهمانی شما باشد ، شما بسیار عصبی خواهید شد. با این حال ، شما مجبور می شوید لباس های خود را با دست بشویید و هیچ فکر اساسی برای حل آنها ندارید. شاید جالب باشد که بدانید دلایل مختلفی وجود دارد که باعث ایجاد لباس سفید در ماشین لباسشویی می شود.

سفیدک زدن لباس پس از شستشو در لباسشویی یکی از مشکلات متداول بوجود آمده ، به خصوص برای لباس های تیره است. این امر به این دلیل آزار دهنده است که در مرحله  اول تلاش زیادی می کنید و شما باید دوباره لباس های خود را بشویید ، به همین ترتیب باعث می شود شما از ماشین لباسشویی خود بیزار شوید. در ادامه علت های سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی را برای شما شرح داده ایم:

وجود جرم در لباسشویی

یکی از مهمترین دلایلی که باعث سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی می شود این است که بسیاری از رسوبات از مواد معدنی و سختی آب در دستگاه جمع می شوند. بنابراین ، اگر به طور مرتب به ماشین لباسشویی خود را سرویس کنید ، می تواند به لباس های شما آسیب برساند. ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای سرویس ماشین لباسشویی خود جهت جلوگیری از سفیدک زدن لباس ها به آتا سرویس مراجعه کنید.

زیاد بودن بار ماشین لباسشویی

حتماً هنگام شستن لباس به ظرفیت مخزن توجه کنید. اگر ظرفیت مخزن را پر کنید ، لباس ها شسته می شوند اما  تمیز نخواهند شد ترکیب این دو مورد منجر به سفیدک زدن لباس ها می شود. بنابراین، حتماً قبل از شستشو مراقب ظرفیت مخزن باشید.

علت سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی

علت سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی

استفاده از شوینده در جای نادرست

بسته به اینکه چه مدل ماشین لباسشویی دارید ، فضای مجازی نیز برای مواد شوینده در نظر گرفته شده است.شما عزیزان  حتماً باید هر مایع مواد شوینده را مطابق با فرم فیزیکی آن در یک محفظه خاص بریزید. در بیشتر لباسشویی هایی نیاز به ریختن پودر دارید که  با نرم کننده متفاوت است پس حتما دقت کنید تا لباس ها سفیدک نزند.

وجود دستمال کاغذی در لباس های کثیف

یکی از مهمترین دلایلی که لباس پس از شستشو سفیدک میزند این است که یک یا چند دستمال کاغذی در جیب یکی از لباس ها قرار داشتند. محصولات سلولزی پس از برخورد با آب خمیر می شوند و در هنگام شستشو به لباس می چسبند. بنابراین حتما جیب های خود را قبل از شستشو با دقت بگردید.

استفاده از پودر ماشین لباسشویی بی کیفیت

فرمولاسیون پودرهای شوینده اینگونه است که اغلب به راحتی در آب سرد حل می شوند. با این حال ، مواد شوینده نامرغوب در آب سرد خیلی خوب حل نمی شوند و می توانند لکه هایی به جای بگذارند و باعث سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی شوند. پس حتما باید از مواد شوینده خوب و مرغوب استفاده کنید.

خرابی شیر اب جاپودری

در ماشین لباسشویی امروزی ، پودر و مواد شوینده مستقیماً وارد ماشین نمیشوند.برای همین ، شما باید آن را درون مخزن بریزید. سپس ، هنگام شستشو ، آب وارد جاپودری می شود و آن را حل می کند. اگر شیر اب آسیب دیده باشد ، نمی تواند مواد شوینده را به خوبی حل کند و نتیجه آن سفیدک زدن لباس ها خواهد بود. برای رفع این مشکل ، باید با نمایندگی و یا تعمیرگاه مناسب تماس بگیرید.

استفاده از شوینده زیاد

بر خلاف تصور ، استفاده بیش از حد از مواد شوینده باعث تمیز کردن لباس نمی شود. در عوض ، اگر بیش از حد مصرف مواد شوینده استفاده کنید ، با آب حل نمی شود و روی لباس به صورت سفیدک باقی می ماند. بنابراین ، حتماً هنگام استفاده از پودر به مخزن دقت کنید و به اندازه مشخصی پودر بریزید.

خرابی پمپ آب لباسشویی

نکته دیگری که علت سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی می شود این است که برخی از قسمت های داخلی دستگاه خراب شده است. با خراب شدن پمپ آب به اندازه کافی آب وارد دستگاه نمی شود. بنابراین، پودرها روی لباس باقی می مانند و باعث سفیدک زدن می شوند.

علت سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی

روش های رفع سفیدک زدن لباس

اکنون که با علت سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی آشنا هستید ، وقت آن است که ببینید چگونه می توان این سفیدک را از بین برد. یکی از راه های رفع این امر ، تعمیر و سرویس با مراجعه به تعمیرگاه معتبر مانند آتا سرویس میباشد. در ادامه به روش های زیادی برای رفع سفیدک زدن لباس در لباسشویی می پردازیم:

  •         ظرفیت لباس های لباسشویی را کم کنید
  •         از پودر و مواد شوینده به اندازه مخزن استفاده کنید
  •         شیر آب مخزن را تعمیر کنید
  •         المنت ماشین لباسشویی را تعمیر کنید

جلوگیری از سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی

 ما در مورد دلایل سفیدک زدن  لباس در ماشین لباسشویی صحبت کردیم و دیدیم که چگونه این اتفاق می افتد. برای جلوگیری از وقوع این امر کافی مانع  این شرایط بد شویم. به عبارت دیگر ، می توان با استفاده از تعمیرات لباسشویی با تعمیرگاه حرفه ای صحبت کنید و از سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی جلوگیری کنید.

آتارویس بهترین تعمیرگاه لباسشویی میباشد که شما عزیزان میتوانید به راحتی با ورود به وب سایت آتا سرویس فرم درخواست تعمیر را پر کنید و برای خدمات رسانی به شما نیرو ارسال گردد. لازم به ذکر است با در نظر گرفتن این موارد شما عزیزان با مشکلاتی مانند سفیدک زدن لباس درماشین لباسشویی روبه رو نخواهید شد و با هزینه ای به صرفه می توانید مشکل را حل کنید.

حال که با علت سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی آشنا شدید و اطلاعات لازم را کسب کردید باید با تعمیرگاه حرفه ای هم آشنا شوید. آتا سرویس بهترین و با تجربه ترین تعمیرگاه ماشین لباسشویی همراه شما می باشد. جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به وب سایت آتا سرویس مراجعه کنید و یا با شماره های درج شده در وب سایت با مشاوران ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *