خدمات, ماشین ظرفشویی

علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی

علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی

علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی چیست؟ احتمالا برای شما هم پیش آمده که بعد از گذاشتن تمام ظروف در ماشین ظرفشویی، دیده باشید که درب ماشین بسته و قفل نمی شود. ماشین ظرفشویی در مدل های مختلف  دارای قطعات متفاوت است و خرابی در هر قسمت از ماشین بر عملکرد کلی ماشین ظرفشویی تاثیر می گذارد. در صورتی که با این مشکل مواجه شده اید برای تعمیر ماشین ظرفشوی در تهران می توانید همین حالا تماس بگیرید.

بنابراین خرابی هر یک از قطعات ماشین ظرفشویی باعث قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی خواهد شد. در این مقاله از آتاسرویس میخواهیم علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی را به صورت تخصصی به شما توضیح داده و راه حل های مناسبی برای رفع این مشکل بیان کنیم. با آتاسرویس همراه باشید.

علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی

قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی یکی از مشکلاتی است که باید هر چه زودتر برطرف شود. زیرا تمام ماشین های ظرفشویی موجود در بازار تنها زمانی قابل استفاده هستند که درب آنها به درستی بسته باشد. البته سیستم میکروسوئیچ تعبیه شده در ماشین ظرفشویی از روشن شدن دستگاه در صورت بروز هرگونه نقصی که مانع از بسته شدن درب ماشین ظرفشویی می شود جلوگیری می کند.

10 علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی

خرابی قطعه قفل درب ماشین ظرفشویی: یکی از دلایل قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی خرابی قفل درب است. بنابراین باید تمام قسمت های قفل ماشین ظرفشویی را بررسی کنید تا در صورت وجود مشکل در قسمتی از قفل، آن را برطرف کنید. لازم به ذکر است قفل درب ماشین ظرفشویی قابل تعمیر نبوده و تنها نیاز به تعویض قطعه دارد. برای تعویض قطعه قفل ماشین ظرفشویی و اطلاعات بیشتر درباره علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی از آتاسرویس کمک بگیرید و اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی

علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی

خرابی میکروسوئیچ ماشین ظرفشویی: قسمت میکروسوئیچ ماشین ظرفشویی وظیفه بستن کامل درب ماشین را انجام می دهد. اگر میکروسوئیچ و قفل معیوب، آسیب دیده یا شکسته باشند، درب ماشین ظرفشویی بسته نمی شود. برای رفع این مشکل و تعمیر، ماشین ظرفشویی نیاز به تعویض قطعه و تعمیر میکروسوئیچ ا دارد.

پوسیدگی لاستیک درب ماشین ظرفشویی: کدام یک علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی است؟ پوسیدگی، پارگی یا خرابی لاستیک درب دستگاه؟  وظیفه نوار پلاستیکی روی درب ماشین ظرفشویی آب بندی درب و جلوگیری از نشت آب به داخل ماشین است. بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکل در این قسمت از ماشین ظرفشویی، درب ماشین ظرفشویی بسته نمیشود. برای رفع این مشکل لازم است لاستیک درب ماشین ظرفشویی تعویض شود.

خدمات بیشتر: نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج

خرابی دستگیره درب ماشین ظرفشویی: خرابی دستگیره درب ماشین ظرفشویی نیز می تواند علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی باشد. برای بررسی آسیب دیدگی دستگیره در، قطعه را حرکت داده و تکان دهید. اگر دسته ظرفیت حرکت داشته باشد و مقاومت کمی داشته باشد به معنی خرابی این قطعه است. بنابراین قطعه را تعمیر کنید و مشکل خود را حل کنید.

خرابی قطعه لولای درب ماشین ظرفشویی: لولاهای درب ماشین ظرفشویی در قسمت چهار چوب زیرین دستگاه نصب می شود. عملکرد این لولاها باز نگه داشتن درب ماشین ظرفشویی و بستن آن به راحتی است. بنابراین، اگر این لولاهای ماشین ظرفشویی خم یا شل شوند، درب ماشین بسته یا قفل نمی شود. اما برای رفع مشکل باید لولای درب ماشین ظرفشویی تعویض شود. لولای درب ماشین ظرفشویی بسیار مهم و تخصصی می باشد شما میتوانید از آتاسرویس برای مشاوره و کسب اطلاعات کمک بگیرید.

خرابی فنر درب ماشین ظرفشویی: یکی دیگر از علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی مربوط به خرابی یا شکستگی فنر درب دستگاه می باشد. فنر درب ماشین ظرفشویی در پایین قفل تعبیه شده است که به بسته شدن کامل درب کمک می کند. بنابراین اگر فنر درب معیوب یا شکسته باشد باعث بسته نشدن کامل درب ماشین ظرفشویی می شود. در برخی موارد ممکن است فنر درب ماشین ظرفشویی کمی شل شده باشد. در این حالت فنر را در جایش قرار داده و آن را ثابت کنید. اما گاهی اوقات ممکن است فنر شکسته شود و نیاز به تعویض فنر شکسته باشد که باید آن را با یک فنر درب نو و فابریک ماشین ظرفشویی تعویض کنید. قبل از تعویض قطعه با مشاورین ما در آتاسرویس در تماس باشید.

خرابی بست درب ماشین ظرفشویی : بست درب ماشین ظرفشویی روی چهارچوب درب دستگاه تعبیه شده است. هنگامی که درب ماشین ظرفشویی را می بندید، این قفل درب در جای خود محکم می شود و در را قفل می کند. بنابراین اگر این نگهدارنده درب خراب یا معیوب باشد باعث بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی می شود. برای رفع این مشکل ماشین ظرفشویی باید بست درب ماشین ظرفشویی را تعویض کنید. شما میتوانید برای تعویض از آتاسرویس با تجربه کمک بگیرید.

خدمات بیشتر: تعمیر تایمر ماشین ظرفشویی 

علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی

علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی

خرابی بازوهای درب ماشین ظرفشویی: برخی از مدل های ماشین ظرفشویی از بازوها برای جلوگیری از افتادن درب استفاده می کنند. بنابراین این قطعات با گذشت زمان و استفاده طولانی مدت از ماشین ظرفشویی پوسیده و از کار می افتند. در صورت مشاهده این مشکل و آسیب دیدن قطعات، بازوهای درب ماشین ظرفشویی را تعویض کرده و دستگاه را عیب یابی کنید. اگر با تعویض هم مشکل برطرف نشد میتوانید از مشاوران خبره آتاسرویس کمک بگیرید.

چیدن نامناسب ظروف در ماشین ظرفشویی : آخرین دلیل قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی مربوط به چیدمان نامناسب ظروف داخل ماشین است. بنابراین، اگر ظروف به طور تصادفی در محفظه ماشین ظرفشویی چیده شوند، متوجه خواهید شد که ظروف بیرون زده اند و درب ماشین ظرفشویی بسته نمی شود. برای رفع مشکل باید ظروف را به صورت منظم و اصولی داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید.

گیر کردن درب ماشین ظرفشویی به کابینت: یکی از رایج ترین علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی ، گیر کردن  درب ماشین ظرفشویی به درب کابینت است. این عامل ممکن است در اکثر موارد قابل مشاهده نباشد، اما بهتر است به این نکته توجه کنید. ممکن است دستگاه در اثر جابجایی یا لرزش تکان بخورد و درب آن در کنار کابینت گیر کند. بنابراین در صورت عدم وجود مشکل قبلی به محل قرارگیری ماشین ظرفشویی دقت کنید.

خدمات بیشتر: تعمیر برد ماشین ظرفشویی

نمایندگی تعمیر قطعات ماشین ظرفشویی

در این مقاله تمام مشکلات و علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی را توضیح داده ایم. اگر مشکل دستگاه به دلیل خرابی قطعه ای باشد می توانید دستگاه را تعمیر و قطعه معیوب را تعویض کنید. اما اگر مهارت و تجربه لازم برای تعویض قطعات ماشین ظرفشویی را ندارید، می توانید با تماس با آتا سرویس، مشکل را حل کرده و ماشین ظرفشویی را تعمیر کنید.جهت اطلاعات بیشتر درباره علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی میتوانید به وب سایت آتاسرویس مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *