خدمات, ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

شماره تماس های شعب مختلف آتاسرویس

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی چیست؟ در این مقاله توضیح داده ایم تا اگر مشکلات بسیار جدی برای دیگ ماشین لباسشویی شما عزیزان به وجود آمد بدانید باید چه کاری انجام دهید و در صورت لزوم به آتا سرویس مراجعه کنید. اینکه دیگ ماشین لباسشویی نچرخد مشکلی نمیباشد که پی در پی ایجاد شود. این مشکل یا فنی است یا از اشتباه استفاده کردن از ماشین لباسشویی پیش می آید. در این مقاله از آتا سرویس علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی را با راه حل های تعمیر آن در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. برای تعمیر ماشین لباسشویی خود با ما همراه باشید.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت های بسیار زیادی برای نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی وجود دارد که شما عزیزان از آن بی خبر هستید. در ادامه به علت های اصلی نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می پردازیم:

بیش از اندازه پر کردن ماشین لباسشویی

 اضافه بار ماشین لباسشویی باعث می شود که موتور درام یا دیگ ماشین لباسشویی به خوبی نچرخد.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علاوه بر این، دلیل چرخش ضعیف ماشین لباسشویی ممکن است این باشد که لباس ها به طور یکنواخت در داخل ماشین لباسشویی روی هم چیده شده اند پس اگر این کار را انجام داده اید، بهتر است مقداری از لباس هارا از ماشین خارج کنید تا بار سبک شود.

ظرفیت هر ماشین لباسشویی بر حسب کیلوگرم نشان داده می شود.

برای مثال در ماشین لباسشویی با ظرفیت 7 کیلوگرم می توانید در هر شستشو حدود 7 کیلوگرم لباس خشک قرار دهید. البته همیشه بهتر است کمتر از چیزی که روی دستگاه نوشته شده لباس بریزید چون ظرفیت آن 7 کیلوگرم است.

خرابی سوئیچ ها و تنظیمات اشتباه ماشین لباسشویی

سوئیچ درب در کنار قاب درب ماشین لباسشویی و داخل کابین آن نصب می شود و برای محافظت در برابر ورود دست ها به دیگ در حین چرخش طراحی شده است.

 کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر برد ماشین لباسشویی

اگر سوئیچ آسیب دیده باشد، ممکن است این دلیلی باشد که واشر نمی چرخد و به احتمال زیاد نیاز به تعویض دارد.

همچنین می توانید تنظیمات را بررسی کنید تا مطمئن شوید سوئیچ انتخابگر سرعت به درستی تنظیم شده است.

این سوئیچ نباید بین سرعت های مختلف نصب شود.

خراب شدن قفل درب ماشین لباسشویی

یکی دیگر از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی سیستم قفل درب است. هنگامی که درب ماشین لباسشویی باز است، کلید درب از چرخش ماشین جلوگیری می کند. به همین دلیل، اگر قفل در یا هر یک از اجزای قفل درب از کار بیفتد، دستگاه در چرخاندن دیگ دچار مشکل می شود.

استفاده از مولتی متر برای بررسی اتصال فعلی می تواند به تشخیص خرابی قفل درب کمک کند.

بروز ایراد در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

ممکن است یک جسم خارجی در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی گیر کرده باشد. اگر مشکل این باشد، هنگامی که دستگاه با آب پر می شود، صدای وزوز می شنوید.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

همچنین به دلیل اینکه ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمی کند، نمی تواند به مرحله بعد حرکت کند و کار نمی کند. بنابراین مشکلات تخلیه آب نیز می تواند علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی باشد.

آسیب دیدن تسمه های ماشین لباسشویی

چندین تسمه در ماشین لباسشویی شما وجود دارد که ممکن است آسیب دیده، شل یا پاره شود. معیوب بودن تسمه های لباسشویی یکی از علت های کندی یا نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی است. در صورت مشاهده چنین مشکلی، تسمه باید تعویض شود. لطفا توجه داشته باشید که مشکل اصلی ممکن است تسمه نباشد.

اطلاعات بیشتر: تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی

اگر پول داخل گیر کند، معمولاً باعث پارگی تسمه می شود.

اگر تسمه را تعویض کنید اما قرقره را درست نکنید، این مشکل همچنان در آینده نزدیک رخ خواهد داد.

ممکن است چرخ تسمه مشکل داشته باشد.

چرخ تسمه به دیگ شستشو وصل شده و با کمک تسمه باعث چرخش دیگ می شود.

خرابی موتور، علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

موتور ماشین لباسشویی محرک اصلی برای چرخاندن دیگ ماشین لباسشویی است. به همین دلیل می توان موتور را مهمترین جزء ماشین لباسشویی دانست که خرابی آن می تواند دلیل اصلی عدم چرخش، یا کندی چرخش دیگ ماشین لباسشویی باشد.

اغلب، موتور ماشین لباسشویی مستقیماً از طریق کلاچ می چرخد. برای حرکت ماشین لباسشویی یک چرخ دنده با میله های متصل به آن تعیین شده است که دیگ یا درام ماشین لباسشویی را به حرکت در می آورد.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

خرابی موتور یا اجزای مرتبط ممکن است باعث توقف چرخش ماشین لباسشویی شود. در این موارد باید قسمت های زیر را بررسی کنید:

کلاچ ممکن است فرسوده و آسیب دیده باشد. در این حالت ماشین لباسشویی نمی چرخد.

اگر دیگ ماشین لباسشویی نمی چرخد یا بد می چرخد، ممکن است اسپیلن های متصل کننده همزن به محور محرک فرسوده شده و نیاز به تعویض داشته باشند.

اگر متوجه شدید که ماشین لباسشویی شما در یک جهت خوب می چرخد اما در جهت مخالف ضعیف می چرخد، ممکن است ماشین لباسشویی شما نیاز به تعویض موتور داشته باشد.

کوپلر یا اتصال دهنده  مورد استفاده برای اتصال موتور به انتقال دهنده به مرور زمان زنگ می زند و باید تعویض شود.

خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی

بلبرینگ در سه نظام قرار دارد. بلبرینگ ممکن است به دلایل مختلفی مانند ضربه یا عدم انجام تعمیر و نگهداری دوره ای، کار اصلی خود را انجام ندهد. بلبرینگ ها در ماشین لباسشویی بر اساس توان کل ماشین انتخاب می شوند. بلبرینگ در دستگاه های دارای تکنولوژی اینورتر با مدل های تسمه متفاوت است و تکنسین ها باید در تعمیر ماشین لباسشویی به این موضوع توجه کنند. بلبرینگ مستقیماً به دیگ داخلی ماشین لباسشویی متصل می شود. همانطور که میدانید علاوه بر دیگ داخلی دستگاه که قابل مشاهده است، دیگ دیگری نیز در ماشین لباسشویی وجود دارد. بلبرینگ فقط وظیفه چرخاندن دیگ داخلی را دارد.

خرابی سه شاخه ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی، شاید به دلیل خرابی قطعه ای به نام "سه نظام" باشد. سه نظام "سه شاخه" نیز نامیده می شود که برای کمک به چرخش و شستشوی لباس ها در داخل دیگ طراحی شده اند. سه نظام از سه قسمت مختلف تشکیل شده است:یک سیم پیچ، یک بلبرینگ و یک فن یا پروانه. در صورت خرابی سه نظام با مشکل عدم چرخش دیگ در ماشین لباسشویی مواجه خواهیم شد. راه حل این است که سه شاخه را به طور کامل باز کنید و هر یک از قطعات موجود در آن را بررسی کنید.

اطلاعات بیشتر: علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

خرابی برد ماشین لباسشویی

تعمیرکاران معتقدند که علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ، خرابی برد آن است. برد الکترونیکی ماشین لباسشویی مغز اینگونه وسایل است. این برد شامل کنترلرهای مختلفی می باشد که هر کدام وظیفه بررسی قسمت خاصی از ماشین لباسشویی را بر عهده دارند. علاوه بر مشکل ذکر شده، آسیب دیدن برد باعث تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی هم می شود.

خرابی کوپلینگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی نیز می تواند به دلیل خرابی کوپلینگ باشد. کوپلینگ یک ابزار ساده اما کاربردی است و وظیفه آن انتقال قدرت موتور ماشین لباسشویی برای روشن شدن و چرخیدن دیگ است. هر شرکت تولیدی از کوپلینگ های مخصوص در محصولات خود استفاده می کند. خرابی کوپلینگ نیز معمولاً به دلیل طول عمر زیاد ماشین لباسشویی یا فرسودگی آن رخ می دهد. با تعویض کوپلینگ می توان مشکل چرخاندن دیگ را حل کرد البته کوپلینگ باید با دقت توسط تعمیرکار نصب  و تعمیر شود.

خرابی دینام ماشین لباسشویی

یکی دیگر از علت های نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی شما می تواند آسیب دیدن دینام لباسشویی باشد. این حادثه به دلایل مختلفی رخ می دهد که از جمله آنها باید به تخلیه زغال دینام اشاره کرد. زغال دینام عمر محدودی دارد. علاوه بر این، سیم کشی دینام ممکن است معیوب باشد. اگر چند قطره آب وارد سیم کشی این قسمت شود ممکن است آسیب ببیند. در هر صورت لازم است تمامی نکات فوق توسط تعمیرکار حرفه ای بررسی شود تا علت اصلی خرابی دینام مشخص شود.

در این مقاله از آتا سرویس علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی و راهکار های جلوگیری از آن را به اطلاع شما عزیزان رساندیم. حال میخواهیم بگوییم گاه ممکن است این مشکلات را خود به تنهایی نتوانید حل کنید و جدی باشد و در پایان به خرابی ماشین لباسشویی منجر شود. قبل از تمام این اتفاقات شما باید با یک تکنسین و تعمیرگاه معتبر در تماس باشید و برای تعمیر دیگ ماشین لباسشویی خود از آنها کمک بگیرید.

حال به شما تعمیرگاه مطمئن و بهترین در تخصص ماشین لباسشویی را به شما معرفی میکنیم.آتا سرویس بهترین تعمیرگاه تخصصی ماشین لباسشویی در خدمات رسانی به شما حاضر است فقط کافیست با شماره تماس ما در وب سایت تماس بگیرید ویا ما را در وب سایت آتا سرویس دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *