خدمات, ماشین ظرفشویی

علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش چیست؟ گاهی ممکن است در کارکرد ماشین ظرفشویی بوش متوجه گرم نبودن آب شوید و یا گاهی ظروف به خوبی تمیز نخواهند شد و یکی از علت هایش گرم نبودن آب ماشین ظرفشویی است. باید بندانید که اگر به این مشکل توجه کافی نداشته باشید منجر به خراب شدن بقیه قطعات از جمله قطعات مهم ماشین ظرفشویی بوش خواهد شد که حتی ممکن است ماشین ظرفشویی بسوزد، پس باید هرچه زودتر اقدام به تعمیر آن کنید. در این مطلب می خواهیم علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش را پیدا کرده و از آن جلوگیری کنیم.

علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

یکی از مشکلاتی که ممکن است شما با آن روبرو شوید گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش است. این عمل باعث می شود که ظروف به درستی شسته و خشک نشود و آب گرم به دستگاه نرساند.  اگر ماشین ظرفشویی بوش شما آب را گرم نمی کند چند دلیل اصلی دارد که البته این دلایل هم به مدل ماشین ظرفشویی بستگی دارد. ماشین ظرفشویی بوش دو مدل اصلی دارد، بوش، مدل SGS و مدل دیگر  SMS حال می خواهیم به بررسی و نتیجه گیری در این دو مدل برای علت گرم نشدن آب بپردازیم.

علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

علت گرم نشدن ماشین ظرفشویی بوش مدل sms

در این مدل ماشین ظرفشویی اگر ماشین ظرفشویی آب را داغ نکن ارور داده و ارور آن نشان دهنده این است که آب تا حدی که ظروف را تمیز کند گرم نشده است. حال می خواهیم بدانیم چه زمانی این ارور به طور حتم و به چه دلیلی نشان داده می شود:

آسیب دیدن هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش

هیت پمپ ماشین ظرفشویی سیستم المنت و موتور دستگاه می باشد که وظیفه پاشیدن آب را بر روی ظروف و گرمایش ماشین ظرفشویی را برعده دارد. برای حل شدن این مشکل باید از تکنسین کمک گرفته و آن را چک کند اگر توانست آن را تعمیر می کند و اگر نتوانست آن قطعه باید به طور کامل تعویض شود.

آسیب دیدگی برد ماشین ظرفشویی بوش

همانطور که می دانید برد ماشین ظرفشویی بوش همانند مغز انسان می باشد که به بقیه اعضای بدن انسان فرمان می دهد. برد ماشین ظرفشویی بوش هم مانند مغز انسان عمل می کند و به بقیه قطعات دستورات لازم را ارسال می کند. در صورتی مشکل از برد ماشین ظرفشویی بوش است که برد و کلیک هایش دستور گرم کردن آب را صادر نکنند در این صورت رله های روی برد سوخته است.

علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش مدل sgs

این مدل از ماشین ظرفشویی بوش بیار قدیمی است و صفحه نمایشی برای نشان دادن ارور ماشین لباسشویی ندارد برای همین شما می توانید با دیدن خشکی و تمیز نشدن ظروف متوجه گرم نبودن آب ماشین ظرفشویی بوش شوید و یا حتی می توانید برای تشخیص قطعی هنگامی که ظروف در حال شستو شو هستند درب ماشین ظرفشویی را باز کرده و از بخار آن متوجه گرم بودن یا سرد بودن آب شوید. در این مدل چند مورد علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش را بیان می کنیم.

سوختن المنت

یکی از علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش سوختن المنت م ی باشد. وقتی المنت دستگاه دچار سوختگی شود آب گرم نخواهد شد، این اتفاق در اثر کارکرد طولانی ماشین ظرفشویی بوش و جرم گیری نکردن در این دوره است.

خرابی برد

اصلی ترین قسمت ماشین ظرفشویی بوش برد آن است که باید مراقب خاصی از آن شود. اگر دچار خرابی جدی شود فرمان گرم شدن آب را به درستی اجرا نخواهد کرد. برای تعویض و یا برطرف کردن مشکل برد با آتابوش تعمیرگاه تخصصی و با سابقه تماس بگیرید.

خرابی سنسور ها

دومین علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش خرابی سنسور است. وقتی سنسور های ماشین ظرفشویی بوش خراب شود باعث تشخیص ندادن گرم یا سرد بودن آب ماشین ظرفشویی بوش خواهد شد و این عمل باعث می شود فرمان گرم کردن آب را به المنت و برد ندهد.

علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

راه های پیشگیری از گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

شما برای مواجه نشدن با مشکل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش باید به نحوه احسنت از آن استفاده کنید، حال ما می خواهیم را حل هایی برای درست استفاده کردن از ماشین ظرفشویی بوش را به شما معرفی کنیم:

رعایت فاصله زمان در برنامه شست وشو ظروف

شما باید برای استفاده از ماشین ظرفشویی بوش تایم شست و شوی آن را مدیریت کنید و هر سه ساعت یک باراز آن استفاده کنید. علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش چیست؟

رعایت تمیزی و جرمگیری ماشین ظرفشویی

شما باید به صورت هر ماه یک بار دوره ای را در نظر داشته باشید که بتوانید ماشین ظرفشویی را شست و شو و جرمگیری کنید. توجه داشته باشید شما برای شستشوی ماشین ظرفشویی بوش باید از مواد مخصوص ماشین ظرفشویی بوش استفاده نمایید.

تمیز کردن فیلتر های ماشین ظرفشویی بوش

باید بدانید تعویض فیلتر های ماشین ظرفشویی بوش باعث می شود بوی بد ماشین ظرفشویی از بین رفته و بویی مطلوب به خود بگیرد و همچنین تخلیه آب هم به راحتی انجام شود، همچنین باعث مانع ورود اجسام صلب و سخت می شود.

جهت تعمیر مشکل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش با کجا تماس بگیریم؟

ماشین ظرفشویی بوش یکی از بهترین و معروف ترین دستگاه هایی است که در هر خانه، هتل، اقامتگاه ها و… به علت کیفیت بالا وجود دارد. اگر شما به مشکل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش بر خوردید بدانید که باید به طور حتمی از یه متخصص و تعمیرگاه تخصصی با سابقه برای حل این مشکل کمک بگیرید. در هر لحظه و هر مکانی که به مشکل برخوردید می توانید با آتابوش تعمیرگاه تخصصی بوش تماس گرفته و یا پیام مستقیم ارسال کرده تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و بهترین نیروهای ما برای تعمیر ماشین ظرفشویی بوش شما ارسال شوند.

تیم آتابوش تمامی خدماتی که مربوط به نصب و تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش نیاز است را برای شما به کار می آورد و هر سوالی که در رابطه با علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش دارید را می توانید از مشاوران خبره ما در میان بگذارید و پاسخ درستی به سوالات شما داده خواهد شد. به یاد داشته باشید که حتما باید از متخصص و تعمیرگاه تخصصی برای تعمیر ماشین ظرفشویی بوش مانند آتابوش با سابقه تماس بگیرید تا بتوانید بهترین تعمیرگاه را به خانه خود آورده و با خیالی راحت تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش خود را به ما بسپارید.

برای تعمیر کجا مراجعه کنم؟

ماشین ظرفشویی بوش یکی از محبوب ترین برندها می باشد که در ایران کمیاب است و به همین علت دارندگان این محصول تلاش می کنند از آن محافظت های لازم را داشته باشند. یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از خراب شدن ماشین ظرفشویی بوش سرویس دوره ای مرتب آن می باشد. شما عزیزان برای این کار می توانید به نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در تهران مراجعه کنید. همچنین برای حل علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از خدمات مجموعه آتا سرویس بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *