خدمات, ماشین ظرفشویی

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش چگونه است، فیلتر ماشین ظرفشویی بخشی است که ذرات ریز مواد غذایی را می گیرد و از برگشت آنها به ظروف شسته جلوگیری می کند. همه ماشین های ظرفشویی دارای فیلتر هستند و باید مرتب تمیز شوند، در غیر این صورت ممکن است ماشین ظرفشویی شما به درستی ظروف را تمیز نکند. فیلتر در پشت ماشین ظرفشویی یا زیر بازوی اسپری قرار دارد.

در واقع فیلتر نقش بسیار مهمی در کارایی و بهینه سازی ماشین ظرفشویی دارد و به شما امکان می دهد عمر دستگاه خود را افزایش دهید. اینکه هر چند وقت یکبار نیاز به تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی دارید به عملکرد دستگاه بستگی دارد. البته در برخی موارد با وجود روش های مختلف تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی، نتیجه مطلوب حاصل نمی شود و باید این قطعه را تعویض کنید. در قسمت بعدی اطلاعات بیشتری در مورد تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی به شما خواهیم داد. برای تعمیر ماشین ظرفشویی بوش با آتاسرویس همراه باشید.

چرا فیلتر ماشین ظرفشویی بوش باید تمیز باشد؟

وقتی روز به پایان می رسد و شما خسته به خانه می آیید، هیچ چیز ناخوشایندتر از انبوه ظروف در سینک آشپزخانه نیست. ماشین ظرفشویی کمک زیادی به انجام سریعتر کارهای خانه می کند، اما به شرطی که به درستی از آن مراقبت کنید. اگر متوجه شدید که ماشین شما نمی تواند ظروف را به درستی بشویید یا آب بسیار کثیف به نظر می رسد، بهتر است به فکر تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی خود باشید. تمیز کردن فیلتر از باقی ماندن بقایای مواد غذایی در محفظه شستشو جلوگیری می کند و اطمینان می دهد که ظروف شما به درستی شسته می شوند.

مزایای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش

فیلتر ماشین ظرفشویی از باقی ماندن بقایای مواد غذایی ناشی از ظرفشویی قبلی جلوگیری می کند، بنابراین ظروف به خوبی شسته می شوند. از طرفی تمیز بودن فیلتر ماشین ظرفشویی باعث می شود که ظروف بیشتر براق شوند و بوی کمتری بگیرند. نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش را دانسته و برخی از مزایای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی هم به شما بگوییم:

مزایای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش

مزایای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش

 • از گرفتگی پمپ دستگاه جلوگیری می کند.
 • از ورود بقایای مواد غذایی قدیمی به ظروف جدید جلوگیری می کند.
 • طول عمر ماشین ظرفشویی را افزایش می دهد.
 • از رشد انواع میکروارگانیسم ها مانند قارچ ها جلوگیری می کند.
 • از بوییدن ظروف جلوگیری می کند.
 • اتاق ماشین ظرفشویی تمیزتر را فراهم می کند.

چرا باید فیلتر ماشین ظرفشویی بوش را چک کنیم؟

به طور کلی نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش و زمان تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بستگی به چند بار روشن کردن آن در هفته دارد. اگر خیلی کمتر از ماشین ظرفشویی خود استفاده می کنید، باید هر 6 ماه یکبار فیلتر ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید تا بر عملکرد مفید آن تاثیری نداشته باشد. پیروی از این قانون معمولاً طول عمر ماشین ظرفشویی شما را افزایش می دهد و در برخی موارد حتی ممکن است مجبور شوید بعد از پنج سال آن را تعویض کنید. در واقع تا زمانی که متوجه علائم سایش نشوید نیازی به تعویض فیلتر نیست.

مضرات چک  نکردن فیلترظرفشویی بوش

اگر نمی دانید نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش چگونه است یا به آن اهمیت نمی دهید، باید بدانید که ذرات غذا در ماشین شما جمع می شوند و خراب می شوند و همچنین انواع قارچ ها رشد می کنند. این امر باعث آلودگی آب دستگاه و کاهش راندمان دستگاه می شود. به طور کلی نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بسیار مهم است. اگر این قطعه را به خوبی تمیز نکنید، پس از مدتی آب از دستگاه نشت کرده و مشکلات دیگری ایجاد می کند. به همین دلیل، توصیه می شود قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، مواد غذایی باقی مانده را جمع آوری کنید. اگر به این مشکل اهمیت نمی دهید، دفعات تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی خود را افزایش دهید.

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش به چه صورت خواهد بود؟ انواع مختلفی از ماشین ظرفشویی در بازار وجود دارد که همگی نیاز به تمیز کردن فیلتر دارند و ماشین ظرفشویی بوش نیز از این قاعده مستثنی نیست. این دستگاه به عنوان یکی از بهترین محصولات گروه لوازم خانگی بوش، دارای ویژگی های فراوانی است و چیزهای زیادی برای ارائه دارد. همیشه به یاد داشته باشید که احتمال گیرکردن ذرات در فیلتر ماشین ظرفشویی وجود دارد. بنابراین، باید به دقت خود را در مورد تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی آگاه کنید. اگرچه ماشین ظرفشویی قابلیت تمیز کردن قطعات خود به خصوص فیلتر را دارد، اما باید به صورت دستی نیز این قطعه را تمیز کنید. برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی باید موارد زیر را انجام دهید:

 • درب ماشین ظرفشویی را کاملا باز کنید و قفسه ظرفشویی را بردارید.
 • در کنار بازوی اسپری ماشین ظرفشویی یک فیلتر به اصطلاح استوانه ای وجود دارد که باید آن را جدا کنید.
 • معمولاً مقدار قابل توجهی بقایای مواد غذایی و ذرات چربی در فیلتر ایجاد می شود و احتمال بوییدن آن وجود دارد.
 • ذرات بزرگتر را با دست جدا کنید.
 • سپس فیلتر را با آب گرم، برس و کمی مواد شوینده با دقت تمیز کنید و مطمئن شوید که هیچ اثری روی آن باقی نمانده است.
 • پس از اتمام کار، فیلتر را کاملا خشک کرده و مجددا وارد نمایید.

به طور کلی، تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی برای مدل های مختلف یکسان است و ممکن است فقط در جزئیات متفاوت باشد. برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش باید موارد زیر را انجام دهید:

 • فیلتر این دستگاه در پشت محفظه داخلی آن قرار دارد، بنابراین باید سینی قوطی و سپس بازوی اسپری را بردارید.
 • ابتدا فیلتر ماشین ظرفشویی را با استفاده از صافی توری برگردانید و بیرون بکشید.
 • سپس فیلتر را زیر جت آب قرار دهید تا ذرات درشت مواد غذایی باقیمانده از آن جدا شود.
 • فیلتر را با یک برس نرم و مقداری پودر صابون به دقت تمیز کنید.
 • در نهایت فیلتر را وارد کرده و بازوی اسپری مخصوص و قاب ظرف را نصب کنید.
نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش

توجه: برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش باید چندین قسمت را باز کنید تا به فیلتر دسترسی پیدا کنید. بنابراین مراقب باشید که به این قطعات آسیب نرسانید. اگر فکر می کنید برای تمیز کردن فیلتر نیاز به کمک دارید، حتما با یک متخصص تماس بگیرید. تعمیر ماشین ظرفشویی را با آتابوش همراه کنید.

آیا فیلتر بوش را می توان با سرکه تمیز کرد؟

برخی افراد روش های طبیعی را به جای شوینده ها و محصولات پاک کننده قوی ترجیح می دهند. سرکه قدرت پاک کنندگی و چربی زدایی بالایی دارد و به سرعت سطوح مختلف را تمیز می کند. البته در استفاده از این محلول روی سطوح مختلف باید احتیاط کرد زیرا سرکه اسیدی و سوزاننده است. یکی از این موارد استفاده از سرکه برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی است. اگرچه سرکه قدرت پاک کنندگی بالایی دارد، اما استفاده از آن برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی توصیه نمی شود.

بهترین روش برای تمیز کردن فیلتر ظرفشویی بوش

برخی از افراد به دنبال روش های مختلفی برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی هستند و حتی ممکن است به راه حل های عجیبی برسند. برخی منابع استفاده از ترکیب جوش شیرین و سرکه را برای تمیز کردن فیلتر توصیه می کنند. وقتی این مواد با هم ترکیب می شوند قدرت پاک کنندگی آنها افزایش می یابد اما استفاده از آنها برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی توصیه نمی شود زیرا همیشه احتمال آسیب دیدن این قسمت وجود دارد. گاهی استفاده از محلول سفید کننده توصیه می شود، اما از آنجایی که این ماده شیمیایی اثرات منفی زیادی دارد، استفاده از آن به هیچ وجه توصیه نمی شود.

بهتر است فیلتر را با یک برس نرم، آب گرم و کمی پودر صابون تمیز کنید. فقط کمی صبور باشید و به آرامی فیلتر دستگاه خود را تمیز کنید. تمیز کردن این قسمت بدون شک ظروف شما را تمیزتر و درخشان تر از همیشه می کند. ماشین ظرفشویی یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی است که مانند یک بازوی قدرتمند به کمک شما می آید. بعد از چند ماه استفاده از ماشین ظرفشویی متوجه می شوید که نمی تواند ظرف ها را به خوبی بشویید. در این صورت باید فیلتر را تمیز کنید.

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات خوبی در مورد نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش  برای افزایش عمر دستگاه به شما ارائه دهیم. اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی بوش را دارید و نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد مزایای این محصول و نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بوش دارید با مشاورین آتابوش تماس بگیرید. اگر می خواهید از قیمت ماشین ظرفشویی بوش مطلع شوید، بهتر است با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *